Skocz do zawartości

FinishKare 1000P Hi-Temp Paste Wax


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

jestem po aplikacji tego wosku i mam kilka pytań związanych z aplikacją.

1. Czy to normalne że na srebrnym lakierze nie widać w czasie aplikacji tego wosku? Patrzyłem pod różnymi kątami i nic. Na elementach czarnych widać było go bez problemu.

2. Czy syntetyczny wosk (znalazłem informację że ten wosk jest sztuczny) jest bezpieczny przy aplikacji za pomocą dłoni? Na początku używałem aplikatora jednak że na lakierze srebrnym nic nie było widać aplikowałem go za pomocą dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć

 

Po 8 latach zabawy z kosmetykami z wyższej półki kupiłem wreszcie Fk hi temp.

 

Po jakim czasie mogę nałożyć druga warstwę? Wydaje mi się, że wosk na lakierze utwardza się dłużej od Colli 845 czy 476 bo po wypolerowaniu go lakier nie jest jeszcze odpowiednio śliski.

 

Auto mylem 3 razy i między poszczególnymi mycia było: środek od smoly, ironx, glinkowanie a na koniec Megs ultimate polish ( lakier utrzymany dobrze z połyskiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpisał więc napiszę jak zrobilem i jakie wrażenie po utwardzeniu się wosku.

 

Po ręcznej dokładnej aplikacji Meguiars Ultimate Polish poprzedzonej odsmalaniem, irox oraz glinowaniem samochód przestał całą noc w garażu i została położona pierwsza cienka warstwa Finish Kare Hi Temp - wosk polerowany po ~15 min, temperatura w pomieszczeniu około 24st C, sucho.

 

Druga warstwa wosku dołożona po 24h i potem auto stało 48h w garażu więc liczę na bardzo wysoką trwałość tego syntetyka.

 

Wrażenie jest takie, ze pomimo użycia Megs Ultimate Polish lakier po zabezpieczeniu tym woskiem nie ma takiej "głębi" jak po Collinite #845, jest tak jak twierdzi sporo osób tzn. lakier wygląda jakby miał dołożoną grubą warstwę bezbarwnego lakieru, moze być nawet fajnie to wygląda :good:

 

Potraktuje go po pierwszym myciu QD FK 425 i efekt będzie fajniejszy bo nawet jak aplikowałem to QD na tym lakierze właściwie niczym nie zabezpieczonym to nabierał super połysku i śliskości.

 

Drugie spostrzeżenie jest takie, że śliskość lakieru jest sporo mniejsza niz na Collinite #845, #476s czy Meguiars Ultimate Liquid Wax. Tzn bardzo czuć, ze na lakierze coś siedzi i to tak "grubo" natomiast po dotknięciu ręka czy mf aż tak bardzo nie ucieka. Widocznie taka jest specyfika tego wosku syntetycznego ale na pewno zabezpieczenie i odpychanie wody będzie mega dobre.

 

Aha - kolor to jasny odcień więc wiadomo jak jest ale osoby siedzące w temacie więdzą, że nawet na jasnych i srebrnych lakierach różnice są. Ja np. widzę różnice po położeniu Collinite vs. Chemical Guys Butter czy tak jak pisałem wyżej.

 

Pozdawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

 

Druga warstwa wosku dołożona po 24h i potem auto stało 48h w garażu więc liczę na bardzo wysoką trwałość tego syntetyka.

 

[...]

 

2gą warstwę FK nakładasz od razu po spolerowaniu 1szej warstwy. Pisał o tym ktoś z FinishKare na autopii. U mnie sprawdza się od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że druga warstwa po upływie doby tylko poprawi trwałość ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że można kłaść odrazu.

 

Jeśli wytrzyma 5 miesięcy wspomagany qd to może kupię cała puszkę bo to oryginalny tester za 25zł był. Auto rocznie robi 10tys, garażowane i myte tylko ręcznie szamponem Meguiarsa więc powinien leżeć bardzo długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kładę drugą warstwę bo odczekaniu 12-20 godzin i wosk zawsze trzyma jak zły.

Ktoś kiedyś cytował w tym temacie jakieś zagranicznego guru detailingowego, który mówił, że w przypadku tego wosku im dłuższa przerwa do kolejnej warstwy tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drugą warstwę zawsze nakładam godzinę lub dwie po pierwszej. Przez ostatnie dwie zimy od nałożenia w listopadzie jakoś do marca było widać kropelkowanie, więc myślę, że taki odstęp wystarczy. Samochód wtedy myty raz czy dwa ręcznie, a tak to tylko bezdotyki z raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z tym woskiem. Nie podoba mi sie jego kropelkowanie... Kropelek jest duzo, raczej taka mgielka. Sa dosc nieksztaltne i nie tak okragle jak np po Fusso. Auto bylo wyglinkowane przed nalozeniem, sciagnalem stary wosk cleanerem a na koniec zlalem wszystko porzadna iloscia IPY. Efekt mizerny :) Po jakim czasie polerujecie ten wosk? Moze za szybko go wypolerowalem i sciagnalem wiekszosc? Robilem to po ok. 40 minutach i byl "test palca".

Poprzednim razem bezposrednio na cleanerze look byl lepszy ale kropelkowanie tez mocno srednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używałem go na karoserii i zawsze byłem niezadowolony, ale teraz wiem, że po prostu powierzchni nie przygotowałem odpowiednio - a zawsze przecież była pianka, glinka, IronX itd. A tu zonk, położyłem na świeżo zregenerowane felgi w kwietniu, mamy prawie wrzesień a FK nadal ładnie trzyma, nawet pojawiają się kropelki. Tak więc mam nauczkę na przyszłość, że lakier musi być DUŻO lepiej przygotowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na czystym lakierze FK ładnie się układa, raz miałem z nim "spięcie" i zaczął sie mazać ale tylko dlatego, że na auto naniosło mi jakiegoś lepkiego pyłu, którego szampon nie domył. Teraz planowałem pójść w inny wosk ale chyba zostanę z tym, potrafił mi wytrzymać całą zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.