Skocz do zawartości

Dlaczego zniknął kanał YT Dziadzi?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z szacunku do @DZIADZIA powinniśmy mu dać czas  na ochłonięcie, przeanalizowanie i zrozumienie tego co się stało.  Może uda się szybko wyjaśnić co zaszło.  Dziadzia poświęcił wiele swojego życia na funkcjonowanie kanału i to on teraz musi podjąć decyzję jak ma dalej funkcjonować w sieci. Myślę, że każdy pomysł będzie dobry i na pewno je wykorzysta.  

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keza tu jak najbardziej święta racja i nie ma co człowieka naciskać. Ja pisząc o tym zgrywaniu danych piszę po prostu ze swojego doświadczenia. Też coś tam działam na YT i cały materiał gotowy do przesłania na YT po prostu zgrywam na dysk. Cała moja kopia zapsowa/backup zajmuje niecałe 600 gb. Jeszcze raz powtórzę - bardzo a to bardzo współczuję @DZIADZIA bo też bym był rozbity po takiej stracie i dlatego wydaje mi się że jest to najprostszy i najtańszy i najszybszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus no to pytanie jaka jest ścieżka żeby YouTube przywrócił konto. Jaki był oficjalny powód zablokowania konta? Ja bym chętnie zaczął kręcić dymy na jakiś Twitterach czy linkedinach mając nadzieję że ktoś to przeczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, analyzator napisał:

@Strus no to pytanie jaka jest ścieżka żeby YouTube przywrócił konto. Jaki był oficjalny powód zablokowania konta? Ja bym chętnie zaczął kręcić dymy na jakiś Twitterach czy linkedinach mając nadzieję że ktoś to przeczyta.

Nie nikt tym się nie zainteresuje. 
Taki proces może trwać miesiąc, a może trwać rok. Na koniec powiedzą, że to była pomyłka i przepraszają. 
Także nie szukajcie w tym sensacji, włamu, złej konkurencji. Podejrzenia niektórych są conajmniej śmieszne. Oglądacie za dużo CSI. Tak wygląda internet i monopol google. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Strus napisał:

Mówienie "nie będę tworzył backup'ów" po takiej stracie to, wybacz, zwykła głupota. To nawet nie jest kwestia tworzenia kopii. Bo uploadując film na YT masz go dysku. A skoro po uploadzie klikasz "Del" no to jednak jest nieodpowiedzialne przy roli jaką na swoje barki wziąłeś.

W rozdzielczości 1080/100, nie wyobrażasz sobie ile to miejsca zajmuje, 2/3h filmu, żeby skleić 20/30min.

To nie jest tak że jadę na myjnię coś nagram i pyk 5 min filmu.

To jest długi proces i co chwilę coś dogrywam.

Mam 5 dysków po 3TB i to jest kropelka tego co bym potrzebował, nie stać mnie na dodatkowe koszta związane z moim hobby, są granice, których fizycznie nie przeskoczę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DZIADZIA Ale końcowy materiał który puszczasz już na YT wazy przypuśćmy 2,5-3 gb więc ten końcowy materiał warto sobie archiwizować. Przy 100 gotowych filmach to 300 gb więc to by był mały pikuś. Ale z drugiej strony każdy ma swoje podejście i już się mleko wylało. Życzę aby kanał został przywrócony i Twoja praca nie poszła w piach. Również życzę zdrowych i leniwych Świąt.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DZIADZIA ja mam ponad 600 filmów na YT więc jeżeli chcesz to mogę coś doradzić. Oczywiście nie tutaj a na PW bo szkoda zaśmiecać wątek. Życzę Tobie aby się wszystko udało oraz spokojnych świąt. Aha i wierzę w to że jednak się uda i odzyskasz wszystko co dałeś na YT  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do zabezpieczenia sie na takiego typu akcje w przyszlości, jeżeli nie chcesz robić backupu to może warto pomyśleć o wrzucanie filmow równolegle na inne platformy? Np cda czy cos podonego. Arhn.eu stosuje taka metode z tego co wiem i jak nie chcesz kupowac dysków pod gotowy matriał, to myśle że bedzie to jakaś alternatywa, bo naprawde szkoda byłby stracić tyle cennego materiału (+ nie opieramy sie na jednym serwisie, w każdym przypadku decentralizacja jest na plus ze wzgledow bezpieczenstwa)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczenia sie na takiego typu akcje w przyszlości, jeżeli nie chcesz robić backupu to może warto pomyśleć o wrzucanie filmow równolegle na inne platformy? Np cda czy cos podonego. Arhn.eu stosuje taka metode z tego co wiem i jak nie chcesz kupowac dysków pod gotowy matriał, to myśle że bedzie to jakaś alternatywa, bo naprawde szkoda byłby stracić tyle cennego materiału (+ nie opieramy sie na jednym serwisie, w każdym przypadku decentralizacja jest na plus ze wzgledow bezpieczenstwa)
Dobry pomysł. Np. Vimeo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.