Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

aa powiedzcie do lakierów bmw gabki flexi biala pomaranczowa i zolta do tego fg400 2500 4000 czy lepiej pady lare ??

 

Moim zdaniem z tych dwóch Flexi.

 

czyli ?? co lepiej wybrać ?? nie chodzi mi o ucinanie kosztów lecz o dobrą pracę i efekt :ad:

 

chyba że polecił byś mi coś innego jakiś dwuetapowy zestaw past z gąbkami ? aby uporać sie z lakierami bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze:)

Czy do korekty lakieru można połączyć pasty menzerny z gąbkami 3M? Mam gąbki 3M źółtą, niebieską i czarną, natomiast chce jeszcze zakupić coś do fast cut'a, myślałem o zielonej 3M bądź jeśli polecicie coś innego. Czy np Menzerna 2500 sprawdzi się z żółtym 3M, a Menzerna 4000 lub 4500 z czarnym lub niebieskim 3M? I w jakiej opcji najczęściej działacie sobie, FG500 i od razu SF 4000 czy pomiędzy dobrze jest wypracować 2500 ? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kwestia doboru gąbek i past to sprawa indywidualna nikt nikogo nie zmusi do łączenia "korków" z gąbkami itd

Można po 500 zrobić 4000 i ocenić jak nie wyciąga to wchodzę w 2500 - to nie cukiernia, 100 ml wody, 500 g mąki... i zawsze się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lake Country żółty (CCS)

Ostatnio pierwszy raz pracowałem,może pierwsze wrażenie zrobił na mnie taki,że tnie gorzej jak biała flexi,jednak biała flexi jak się zagrzeje to traci chęci do ostrego cięcia,a CCS idzie praktycznie bez zmian :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie mam pytanie otoz posiadam taki zestaw past z Menzerna oraz taki zestaw padow :

 

MENZERNA FG 500 do tego FLEXIPADS BIAŁY CUTTING 135MM + 80 MM

 

MENZERNA IP2500 do tego FLEXIPADS POMARAŃCZOWY POLISHING 135MM + 80 MM

 

Menzerna FF3000 do tego ABW CZARNY PROFILOWANY FINISHING 150MM + 80 MM

 

Pasty zakupilem chyba z pol roku temu i widze ze wiekszosc osob poleca MENZERNA SF 4000 jako Finishing wiec nie pozostaje mi nic innego jak dokupic SF 4000 czy FF 3000 tez da rade ?

 

Zauwazylem ze duzo osob poleca rowniez FLEXIPADS FUTRO POLERSKIE 130MM czy bedzie to dobre futro dla nowicjusza ?

 

Pasjent to Stilo srebny metalik , 1 korekta mechaniczna , polerka GRAPHITE 59G242

 

Z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje trochę bo temat bardzo dokładnie wyczerpuje to czego szukają nowicjusze [wliczając mnie]. Z pomocą zwykłej szukajki nie trafiłem na ten temat a ten wiele rozjaśnił w doborze padów i past. Nowi najczęściej wybierają Menzernę bo jest na jej temat sporo i wszędzie dostępna również w promocyjnych zestawach. Jest alternatywa w postaci past PB SSR, które mają mniejszą pojemność [tańsze] i wystarczą spokojnie na 1 auto, niestety na ich temat jest niewiele i maniacy jakoś ją omijają mam wrażenie. Poza tym to temat Menzerna vs 3M więc koniec z OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

3x250ml wystarczyło z nawiązką. FG400 zeszło mi najwięcej ale spodziewałem się takiego rezultatu. Pozostałe pasty jeszcze na kilka aplikacji pewnie wystarczy... Tnący pad był w niektórych miejscach za słaby i posiłkowałem się padem MF. Efekt bezcenny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używałem, moc cięcia porównywalna do rupes zephir. Tyle że zostawia słabe wykończenie. Testowałem na rotacji i DA (fibry). Z fibrami jest słabo, od razu się zamykają. W połączeniu z gąbka było lepiej ale jednak zostaje przy zephir :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak KC Heavy Cut będzie współpracować z Da ? Chodzi mi o fibry i wełny z krótkim włosem.

Nie wiem jak ten Koch ale power cut szału nie robił, za to #101 jest naprawdę kosa i robi robotę nawet na starych twardych ołowianych akrylach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
#101 jest naprawdę kosa i robi robotę nawet na starych twardych ołowianych akrylach :)

ooooo tak. Potrafi zostawić niezły bałagan ale warto ją mieć w swoim arsenale.

Czekam na opinie nowych produktów Menzerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.