Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

Główne pasty polerskie, z jakich korzystamy są przeważnie 3 (masz podane 3M i jej odpowiednik Menzerny):

 

1. 3M50417 (3M50417 Fast-Cut "PLUS" - zielony korek) = PO S34A / S100 - najmocniejsze (cutting)

 

2. 3M80349 (Perfect-it III - Extra Fine - żółty korek) = PO 85RD 3.02 / 203S - średnie (polishing)

 

3. 3M50383 (Ultrafina SE - niebieski korek) = PO 85RD / 85 RE5 - delikatne (finishing)

 

Pomiędzy 2 i 3 można jeszcze umieścić pastę PO 106FA.

 

Tutaj masz o systemie 3M dokładnie:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?p=1752#1752

 

Menzerna wygląda tak:

 

menzerna.th.jpg

 

menzernapolish.th.jpg

 

menzerna1.th.jpg

 

Porównanie kilku producentów:

 

rodkiiichsia1.th.jpg

 

Agresywność produktów:

 

rodkiiichsia.th.jpg

 

 

Wg mojego skromnego doświadczenia pasty Menzerny są trochę bardziej tłuste poprzez co nie "wysuszają" się tak szybko podczas pracy. Mniej pylą od 3M no i tego nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że w przypadku np. finishu Menzerna nie zawiera takiej ilości wypełniaczy - tu dobrze by było żeby ktoś się wypowiedział. To główne różnice. Mam obydwie firmy, czasami zdarzało mi się nawet je łączyć, czasami używam w zależności od lakieru Menzerny albo 3M albo jeszcze np Meguiarsa. Menzerna podobno fajniej się sprawdza przy twardszych lakierach. Wg producenta past Menzerny nie można ze sobą łączyć, ale nie zauważyłem jakiś negatywnych skutków takich praktyk.

 

Menzerna, jak widać po obrazkach, ma trochę szerszą ofertę jeżeli chodzi o poszczególne etapy pracy - można dobrać odpowiednią pastę ze względu na lakier (tabelka).

 

Nie wypowiem się o produktach typowo używanych po finishu, bo nigdy nie używałem.

 

Bardzo fajny środek Menzerny to TOP INSPECTION - zawiera w sobie ISP i naprawdę świetnie się sprawdza przy oczyszczaniu lakieru z pozostałości past polerskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, liczyłem na Ciebie w tym temacie ;):good:

 

Tutaj masz o systemie 3M dokładnie:

http://forum.kosmetykaaut...php?p=1752#1752

 

To znam, ale brakowało właśnie fajnego opisu Menzerny, ale błąd został już naprawiony ;)

 

Pomiędzy 2 i 3 można jeszcze umieścić pastę PO 106FA.

 

Kiedy należy jej użyć a kiedy można ją pominąć?

 

Bardzo fajny środek Menzerny to TOP INSPECTION - zawiera w sobie ISP i naprawdę świetnie się sprawdza przy oczyszczaniu lakieru z pozostałości past polerskich.

 

Czyli to taka "lepsza wersja" izopropanolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy należy jej użyć a kiedy można ją pominąć?

 

Można ją pominąć gdyż nie jest to jakby wymóg - ona jest po prostu trochę silniejsza niż 85 RE5/RD. Te pasty producent umieścił w 1 grupie - finishing.

 

Czyli to taka "lepsza wersja" izopropanolu?

 

Ciężko powiedzieć czy to lepsza wersja, ale na pewno można uznać to jako swego rodzaju substytut, który po prostu dobrze usuwa wszystkie pozostałości past polerskich.

 

A czy coś wiadomo o polskim dystrybutorze Menzerny?

 

Nie ma na razie w PL - jest to dość mało znana marka produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam! Niedawno zakupiłem dwie pasty Menzerna z nowej serii 2011. SF 4000 oraz PF 2500. Pracowałem wcześniej na 3M i mogę powiedzieć, że lepsze efekty daje według mnie Menzerna. Choć na razie tą pastą zrobiłem tylko kilka elementów na motocyklowych owiewkach. Nowa seria to tak naprawdę tylko nowy labeling, zawartość pozostała ta sama. Poniżej wrzucam zdjęcie moich 2 past oraz nowy coding (znaleziony gdzieś w internecie).

 

67783719.jpg

 

 

Jak widać na poniższym zdjęciu pasty mają stare oznaczenia pod spodem opakowania oraz datę produkcji.

 

71023298.jpg

 

 

Oto nowy Coding:

 

 

prozessea4deutsch1.jpg

 

prozessea4deutsch2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixxerjunkie, a gdzie kupiłeś menzernę?

 

Pasty kupiłem od sprzedawcy, który wystawia też swoje produkty na Allegro, ale widzę, że tych akurat nie wystawił. Na aukcji jest tylko PG 1000 I FG 500.

110zł za SF 4000

90zł za PF 2500

 

Ceny nie dało się negocjować, bo nic więcej nie brałem :( .....albo poprostu mam słabe zdolności perswazyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG500 (Fast Gloss) + SF4000 (PO 106FA)

 

Ceny nie dało się negocjować, bo nic więcej nie brałem :( .....albo poprostu mam słabe zdolności perswazyjne.

 

Cena za SF4000 którą zapłaciłeś jest bardzo dobra. To najdroższa z past Menzerny z uwagi na dużą zawartość aluminium oxide najwyższej jakości, którą otrzymuje ponoć tylko jedna fabryka na świecie. Zdaje się , że importują to z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz KRK, a gdybyś miał wybrać 3 pasty Menzerny tak żeby dobrać odpowiedniki do systemu 3M,żeby zrobić możliwe jak najbardziej wszechstronny zestaw ?

 

Wciąż FG500 + SF4000 :) i wełna + różne gąbki zależnie od lakieru i defektów.

Nową linię Menzerny przetestowaliśmy gruntownie i z naszych obserwacji wynika, że nic więcej nie jest potrzebne...oprócz IPA ;) bo Top Inspection jest takie sobie

 

edit:

 

Wymagający mogą dorzucić do zestawu PF 2500, jako zaminnik dla FG500 na mniej dojechanych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.