Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

Cięcie 150 ml, reszta po 100, choć finiszu kupiłbym jeszcze mniej. Niebieski korek jest tłusty, bardzo wydajny wiec starczy powiedzmy, ze 75 ml ;)

 

CHoć trzeba mieć na uwadzę, ze jako nowicjusz mozesz ich zuzyc więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy doskonale wiemy ,że wraz z doświadczeniem zużywa się mniej pasty.

Wszystko zależy od doświadczenia i umiejętności ...My akurat pracujemy na Menzernie .

Ale myślę ,że taka ilość jaką napisał kolega wyżej powinna śmiało wystarczyć ...oczywiście nie można również zapomnieć o wielkości samochodu i w jakim stanie jest lakier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wyczytałem, ze odpowiednikiem PF2500 jest Zółty Korek

Kumpel chce "przepolerować" swoje 2 Ople..VB i Corse D

Buteleczka PF2500 będzie za duża. Czy jak kupi 100ml 3M to poradzi sobie tą pastą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o żółty korek to 100 ml na dwa auta to trochę mało... Tymbardziej, że z tego co rozumiem nie będzie używał mocniejszej pasty tylko ta zrobi ile się da... Liczyłbym 150-250 ml na dwa auta. I to i tak z grubsza, bo nie znam stanu aut i umiejętności kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że idzie jej więcej niż Menzerny ?

Kolega będzie się uczył i zrobi ile się da. :D

Wynika z tego, ze oszczędności zatem nie będzie i lepiej dać 4 dyszki za 250ml PF2500, która starczy na kilka aut. (sam jej używam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 9.06.2010 o 21:06, Łukasz napisał:

Mam obydwie firmy, czasami zdarzało mi się nawet je łączyć, czasami używam w zależności od lakieru Menzerny albo 3M albo jeszcze np Meguiarsa. Menzerna podobno fajniej się sprawdza przy twardszych lakierach. Wg producenta past Menzerny nie można ze sobą łączyć, ale nie zauważyłem jakiś negatywnych skutków takich praktyk.

 

eee? Czy nikt nie wie może co kolega miał na myśli? Chodzi o mieszanie dwóch past Menzerny czy może o łączenie je z systemem 3M w sensie najpierw 3m zielony, a reszta korekty już Menzerna?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jordan ale żebyśmy się zrozumieli. Ja mam na myśli mieszanie pasty podczas jednego podejścia - kilka groszków jednej i drugiej pasty w tym samym czasie na paście. 

Bo wiadomo - cutting jedną pasta, Polish inna firma, finish jeszcze inną jak najbardziej okej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.