Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

geo, nie, po prostu robiłem niedawno mocne zmatowienia na drzwiach na twardym lakierze i po zrobieniu elementu był blask, a po IPA czar prysł i matowe placki wróciły.

FG500 poradziło sobie bez problemu.

Wygląda, że 105 była za słaba na te rysy, a w dodatku ładnie zamaskowała.

Robiłem na białym Flexipadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zrobieniu elementu był blask, a po IPA czar prysł i matowe placki wróciły.

 

To bardzo dziwne, popraw proszę jak źle rozumuję. Po skończeniu pracy na mocnych zmatowieniach, wytarłeś resztę pasty, lakier dostał blasku, a po przetarciu IPA lakier był znowu matowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale cenę Megs też ma niezłą co ? no ale cóż musze spróbować...

 

będzie Pan zadowolony ;) przy dokładnym wypracowaniu zostawia bardzo ładne wykończenie...w bezpośrednim porównaniu do FG500 czy to na futrze czy na padzie - wygrywa w łatwości pracy nie mówiąc o sile cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałeś maszyną czy na ręcznym ?

 

:D

 

 

Dla mnie 105 i 205 w miare użytkowania staje się coraz przyjemniejszy. Na początku ciężko mi się pracowało ze 105 ale to kwestia przyzwyczajenia. Zasycha troche bardziej niż np FG500. Nie zauważyłem również żeby jakoś specjalnie wypełniała czy maskowała rysy...

205 natomiast jest dla mnie świetną wykańczającą pastą. Dobrze wykańcza po 105 i po FG500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dziwna ta pasta, skoro w zależności od doświadczenia wypełnia albo nie :D

 

Myślę, że trochę pochopnie dopisałeś swojego posta do tego tematu. Ale nawet gdybyśmy dyskutowali i w miejsce 105 Megsa wpisali FC+ 3M (który wyraźnie wypełnia)

 

to i tak po tym zdaniu:

 

po prostu robiłem niedawno mocne zmatowienia na drzwiach na twardym lakierze i po zrobieniu elementu był blask, a po IPA czar prysł i matowe placki wróciły.

 

bym Tobie nie uwierzył.

 

205 natomiast jest dla mnie świetną wykańczającą pastą. Dobrze wykańcza po 105 i po FG500.

 

:good: 205 to mistrzostwo, młodzi detailerzy już w jogurtach powinni zapoznawać się z 205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście niebieski ;)

Czyli co, brać Menzerne, a Ultrafine zostawić w razie gdyby któryś z "kumpli" czarnym uni przyjechał :mrgreen: ?

 

Mam wrażenie, że UF coś słabo likwiduje te holsy, a lakier klejący i trochę tego jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że UF coś słabo likwiduje te holsy, a lakier klejący i trochę tego jest..

 

Lakier klejący... ja myślę, że to właśnie UF jest przyczyną holosów. Nie wiem czym i jak pracujesz ale ja też bym nie zamieniał UF na Menzerne na lakierze uni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.