Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

jaki pad będzie optymalny do Menzerna Super Finish SF4000 ?

http://showcarshine.pl/pady-i-BP/1272-f ... -guys.html

czy bardziej

http://showcarshine.pl/1273-flexipads-h ... -guys.html

?

tudzież inne propozycje mile widziane na BP 125 mm :)

Możesz sięgnąć po np. żółtego flexi, LC Hydro-tech czerwonego/LC białą - są one bardziej twarde albo po zwykłe miękkie jak 3M niebieski/czarny, Flexi czerwony, czarny - kwestia osobistych preferencji/lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senz, dobrze gadasz, ale...

Według moich obserwacji sukcesem przy SF4000 jest płaski pad i dobrze zbita, gęsta struktura gąbki. Najlepiej podchodzą pod to pady miękkie (delikatne), ale bardzo sprężyste. Wspomniany WWL Ventura nada się, ale jako wymiar 135mm przy BP125mm staje się narzędziem bardzo precyzyjnym.

Lepsza byłaby jakaś gąbka typu 140/150mm. Nie wiem jak tam URBAN, którego SCS ma w ofercie i obecna ich gąbka.

Zazwyczaj pady z wyższych półek mają opisaną właściwość , o która mi chodzi. (lake country, profi polish, festool)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senz(...)wymiar 135mm przy BP125mm staje się narzędziem bardzo precyzyjnym.

Lepsza byłaby jakaś gąbka typu 140/150mm.

 

Mam w planach kupić 2 rozmiary (80 i 135 właśnie bo precyzyjniejszy). Sugerujesz że rozmiary poniżej 150 słabo sprawdzają się do finish'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że rozmiary poniżej 150 słabo sprawdzają się do finish'u?

 

Eee... nie :) Chodzi o to, że Pad mający 135mm/25mm i BP 123/125mm średnicy może ograniczać bezpieczeństwo wjechania na coś BP (po 5mm marginesu na stronę przy idealnym wycentrowaniu). Osoby przyzwyczajone do pracy na gąbkach 3M (150mm), czy grubszych flexipads, może budzić lekkie zaniepokojenie. Ale... takie dopasowanie ma też bardzo duży plus w postaci równomiernie rozłożonego docisku powierzchni BP na pad. W wyniku czego daje nam pewniejsze prowadzenie powierzchni pada po lakierze. Wówczas zalecałbym nawet wybierać talerze o cienkiej "piance" (np. talerz flex).

 

Sytuacja działa też w drugą stronę... BP 125 i pad 160-180mm, pomijając problemy z centrowaniem, nie jest równomiernie dociskany przez co utrudnia pracę z pastą. Przy finiszu ma to mniejsze znaczenie, ale przy "mocniejszch akcjach" jest już spore.

 

Pady z centrowaniem są bardzo fajne (szczególnie te do miziania), ale mają jedną wadę - podczas odrywania od BP, często gęsto po prostu się rwą "na burtach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle z pytaniem:

Jako że na wiosne po swojej żabie będę odświeżał new beetla który nie dość że w połowie jest plastikowy, to jeszcze ma masę obłości to troche boje się ciąć go fg500 i padem cutting. Zastanawiam się w takim razie co będzie wygodniejsze, co da lepsze wykończenie (tzn mniej hologramów przed następnym krokiem) i co będzie lepiej cięło - polishing i fg500 czy cutting z ip2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że rozmiary poniżej 150 słabo sprawdzają się do finish'u?

 

Eee... nie :) Chodzi o to, że Pad mający 135mm/25mm i BP 123/125mm średnicy może ograniczać bezpieczeństwo wjechania na coś BP (po 5mm marginesu na stronę przy idealnym wycentrowaniu). Osoby przyzwyczajone do pracy na gąbkach 3M (150mm), czy grubszych flexipads, może budzić lekkie zaniepokojenie. Ale... takie dopasowanie ma też bardzo duży plus w postaci równomiernie rozłożonego docisku powierzchni BP na pad. W wyniku czego daje nam pewniejsze prowadzenie powierzchni pada po lakierze. Wówczas zalecałbym nawet wybierać talerze o cienkiej "piance" (np. talerz flex).

 

Sytuacja działa też w drugą stronę... BP 125 i pad 160-180mm, pomijając problemy z centrowaniem, nie jest równomiernie dociskany przez co utrudnia pracę z pastą. Przy finiszu ma to mniejsze znaczenie, ale przy "mocniejszch akcjach" jest już spore.

 

Pady z centrowaniem są bardzo fajne (szczególnie te do miziania), ale mają jedną wadę - podczas odrywania od BP, często gęsto po prostu się rwą "na burtach".

 

Czyli krótko: rozumiem jest sens stosowania padów 150mm na BP 125mm przy finishu (bo już przy cięciu ten równomierny nacisk jest niezbędny).

Zatem jeśli kupię Flexi żółtą 150mm i BP 135mm żółty (miększy) to do finishu a naet politur, cleanerów będzie perfect??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jeśli kupię Flexi żółtą 150mm i BP 135mm żółty (miększy) to do finishu a naet politur, cleanerów będzie perfect??

 

Dobór BP pomijając rozmiar, gwint, kolor itd to sprawa indywidualna. Trzeba pamiętać, że miękka pianka niweluje pewne wibracje, ale ogranicza możliwość regulacji czucia/docisku maszyny pod ręką. Oczywiście wszystko jest kwestia przyzwyczajenia. Znam jednak osoby, które narzekają na trwałość żółtego flexipads i polecają zwykły 123mm/125mm Velcro Soft oznaczony przez producenta AP001.

 

Nie wiem, czy miałeś kiedyś w dłoniach żółtą gąbkę od flexipads, ale jest ona bardzo twarda - szczególnie na początku. (twardsza niż pianka żółtego BP flexipads)

Oczywiście istnieją metody wykończenia na "twardym finiszu", ale nie w każdym przypadku. Dobór pada zależny jest od lakieru z jakim masz zamiar pracować, a i samej politury/pasty/cleanera.

 

Bardzo ciekawymi gąbkami finiszowymi są pady od Lake Country, zazwyczaj używane do maszyn DA (do rotacji rekomendowane są z oznaczeniem CCS). Finiszowych a i Finessing'owych jest ich kilka, rozdzielone na normal i ultra. Jedyną ich wadą jest cena, a i mała dostępność.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senz, dobrze gadasz, ale...

Według moich obserwacji sukcesem przy SF4000 jest płaski pad i dobrze zbita, gęsta struktura gąbki. Najlepiej podchodzą pod to pady miękkie (delikatne), ale bardzo sprężyste. Wspomniany WWL Ventura nada się, ale jako wymiar 135mm przy BP125mm staje się narzędziem bardzo precyzyjnym.

Lepsza byłaby jakaś gąbka typu 140/150mm. Nie wiem jak tam URBAN, którego SCS ma w ofercie i obecna ich gąbka.

Zazwyczaj pady z wyższych półek mają opisaną właściwość , o która mi chodzi. (lake country, profi polish, festool)

ja z kolei bardzo lubię czarną gąbkę ABW oraz LC przy rotacji a z kolei przy DA białą LC lub pomarańczową flexi - dlatego pisałem

 

kwestia osobistych preferencji/lakieru.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytania odnośnie padów.

 

Będę miał 2 auta na wiosnę do roboty (Golf to tam pikuś, mało dorżnięty lakier) jak również Suzuki GV II która jest użytkowana w lesie.

 

Pasty, jakie mam zamiar zakupić to takie: FG 400, FG 500, PG 1000, PF 2500, FF 3000, SF 4000 (oczywiście możecie napisać, jakich nie kupować bo na razie jest w planach)

 

A pady mam takie: czarne Menzerna profilowane, 3M pad żółty polerujący profilowany, Flexipads Hard Cutting zółty styl chemical guys, ABW niebieski hard cutting profilowany, ABW pomarańczowy light cutting/polishing.

 

Maszyna to DA.

 

Coś tu dodać/odjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.