Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

bizislawek, system 3M bardziej odnalazł by się w porównaniach militarno-wojennych. zielony korek jest dla mnie dobrze załadowanym bombowcem, bez którego wojny jeszcze nikt nie wygrał, jednak niczym byłyby bombowce, bez wsparcia logistycznego i zwykłych żołnierzy, którymi jest żółty korek. ale i to wszystko na marne, bez cichych zabójców, prześlizgujących się po korytarzach kwater wroga i łagodnie mordujących kolejnych członków zarządzania frontem (tu ultrafina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, jeżeli jesteś łakomczuchem - wybierz Menzernę, jeżeli jednak wolisz klimaty militarne - 3M. Ewentualnie możesz spróbowac je pomieszac, wiadomo, najedzone wojsko to silniejsze wojsko :D

 

Przepraszam za OT, nie mogłem się powstrzymac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chcę skompletować zestaw past Menzerny- chyba bardziej mnie przekonują czytając ten topic. Lakier do korekty którą chcę wykonać to BMW czarna perła, w stanie standardowym, ryski, swirle, hologramów brak. Które pasty wybrać, myślę o FG500, IP2000,SF4000. Doradźcie czy dobrze kombinuję, przyjmę każdą krytykę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pomocy w doborze past.

Jakiś miesiąc temu zrobiłem swoją pierwszą polerkę UC, niestety pacjent to BMW e60 więc dla niego ta pasta to było jak dobre mycie :D Swirle i rysy zostały, może coś tam zniknęło ale nie za dużo. Postanowiłem więc dokupić scratch-x i dziś był test pasty. Zrobiłem tylną klapę i chyba "prawie" wszystkie swirle zniknęły. Przy słabym świetle w garażu muszę się bardzo dokładnie przyglądać żeby coś zobaczyć. Choć pewnie jutro przy świetle dziennym będzie je lepiej widać. Głębsze rysy zostały. Posiadam UC, scratch-x i Ultimate Polish. Jak doczytałem dopiero teraz niby Ultimate Polish nie powinno się stosować z polerką rotacyjną a taką posiadam :( Okazuje się że chyba cały mój zestaw jest nie dla mnie.

Podpowiedzcie jaką/jakie pasty mam dokupić, żeby usunąć praktycznie wszystkie swirle i rysy czy może kupić cały zestaw 3M/Manzerna ?

Dodam że na progu przy tylnym kole mam jakieś brudy, które wyglądają jakby się wżarły w lakier i scratch-x tylko trochę ich usunął. Pewnie do tego będzie potrzebna też "ostra" pasta ?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pomocy w doborze past.

Jakiś miesiąc temu zrobiłem swoją pierwszą polerkę UC, niestety pacjent to BMW e60 więc dla niego ta pasta to było jak dobre mycie :D Swirle i rysy zostały, może coś tam zniknęło ale nie za dużo. Postanowiłem więc dokupić scratch-x i dziś był test pasty. Zrobiłem tylną klapę i chyba "prawie" wszystkie swirle zniknęły. Przy słabym świetle w garażu muszę się bardzo dokładnie przyglądać żeby coś zobaczyć. Choć pewnie jutro przy świetle dziennym będzie je lepiej widać. Głębsze rysy zostały. Posiadam UC, scratch-x i Ultimate Polish. Jak doczytałem dopiero teraz niby Ultimate Polish nie powinno się stosować z polerką rotacyjną a taką posiadam :( Okazuje się że chyba cały mój zestaw jest nie dla mnie.

Podpowiedzcie jaką/jakie pasty mam dokupić, żeby usunąć praktycznie wszystkie swirle i rysy czy może kupić cały zestaw 3M/Manzerna ?

Dodam że na progu przy tylnym kole mam jakieś brudy, które wyglądają jakby się wżarły w lakier i scratch-x tylko trochę ich usunął. Pewnie do tego będzie potrzebna też "ostra" pasta ?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Kup:

Menzernę FG500 2500 i 3000/4000, do tego futro i 3 gąbki, papier scierny 1500, 2000, 2500. Nie ma siły zeby coś się uchowało przed takim arsenałem. Polerka naturalnie rotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG500 za słabo tnie
- bo trzeba wypracowywać do nieprzytomności i bezwładu rąk - ale wtedy jest ok. nikt tu nie pyta o nasze zdrowie, to o lakier chodzi, więc trzeba zagryźć zęby i walczyć. FC+ się zmienia (choć 3M ściemnia mówiąc, że formuła jest ta sama co zawsze..), ale nadal kończy się za szybko i zostawia spustoszenie niczym granat w okopie...
a 2500/3000 beznadziejnie się dociera....
a kto dociera te pasty i po co? wystudzić wszystko do temperatury pokojowej i IPA wymyć. co tu trzeć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bo trzeba wypracowywać do nieprzytomności i bezwładu rąk
To ja wolę FC+, który mi tego oszczędzi ;)

 

a kto dociera te pasty i po co? wystudzić wszystko do temperatury pokojowej i IPA wymyć. co tu trzeć?

 

Ja tam się specjalnie nie znam, ale najpierw ścieram pył, później docieram nadmiar pasty, której jeszcze mi się nie udało w satysfakcjonujacym stopniu wyporacować, a dopiero później APC i IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi również Megs zostawił mniej hologramów ale wydaje mi się że wynika to z faktu niedostatecznego wypracowania FG 500, co nie zmienia faktu że dalej mam wrażenie że 105-ka jest łatwiejsza w pracy, na forach zagranicznych jest bardzo chwalony zestaw 105 /205 u nas chyba nie jest tak popularny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak się ma do siły cięcia i wypracowania FG 500 pasta Megsa 105 ?

 

Robiłem jeden panel Megsem 105 i mam wrażenie, że dla początkującego jest łatwiejsza w pracy ...

 

Z moich obserwacji wynika, że 105 bardziej wypełnia i słabiej ścina od FG500.

 

Za to nie trzeba wypracowywać, mniej pyli i może być łatwiejsza w pracy dla mniej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

której jeszcze mi się nie udało w satysfakcjonujacym stopniu wyporacować, a dopiero później APC i IPA

Mam to samo. Nie jestem na tyle cierpliwym człowiekiem by wypracować Menzernę 2500/3000 zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że 105 bardziej wypełnia i słabiej ścina od FG500.

 

Siła cięcia 105 porównując oba produkty na gąbkach jest troszeczkę mniejsza od FG500, jeżeli to masz na myśli tu się z Tobą zgodzę , co do wypełniaczy, tu się nie zgodzę produkt Megsa jest typu SMAT praktycznie brak wypełniaczy. 105 jest przeznaczona do pracy z futrem i na gąbkach średnio się sprawdza. Pracując futrem oba produkty są do siebie bardzo podobne.

 

101 Megsa jest mocniejsza od FG500 i 105, a zostawia podobny finisz i jest dostępna w pl.

http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... 946ml.html

 

Co do finiszu dla osób "bawiących się" na wyższym poziomie 205 i SF4000 są produktami, które trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że 105 bardziej wypełnia i słabiej ścina od FG500.

 

co do wypełniaczy, tu się nie zgodzę produkt Megsa jest typu SMAT praktycznie brak wypełniaczy.

 

SMAT czy nie, to nie zmienia faktu, że zauważyłem, że bardziej wypełnia od FG500 :)

Może przy najbliższej okazji jeszcze raz spróbuję, ale już dwa razy odstawiałem do szafy jak widziałem ile IPA wymywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.