Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedźcie jakie kolory padów ABW do past Menzerna 500, 2500, 4000?

500 - biały? A może zółty?

2500 - zółty czy pomarańczowy, czym się róznią, bo opisy mają takie same?

4000 - czarny

Niebieski wydaje mi się za twardy.

Chyba więcej wyczytałem głosów za padami waflowanymi niż płaskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze doprecyzuje:

Do korekty czarne audi z dużą ilością swirli po myjce.

Czy niebieski pad nie będzie za twardy?

 

Do cleanera DJ LP lub PB BH lepszy (oczywiście czarny) wafel czy płaski?

 

wafel nie rozrzuca tak materiału. Jestem własnie po umyciu po zimie i nakladałem waflem (urbanl) PB Pro polish 2 = rewelacja, ladnie sie rozchodzilo po całym panelu i nie mialem nic na szybach czy ciemniejszych plastikach :), takze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, Oto moje zdanie: FC+ pracuje się trudniej, bardziej pyli i szybciej się kończy i jest bardziej wybredna jeśli chodzi o pada, mi najlepiej pracuje się z dedykowanym, zielonym, zostawia więcej śladów niż FG. 3M świetnie sprawdza się na twardych np. VAGowskich lakierach. Natomiast FG500 - jest łatwiejsza, trochę mniej pyli, wolniej się wypracowuje, zostawia mniej śladów, ale ma mniejszą siłę cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, Oto moje zdanie: FC+ pracuje się trudniej, bardziej pyli i szybciej się kończy i jest bardziej wybredna jeśli chodzi o pada, mi najlepiej pracuje się z dedykowanym, zielonym, zostawia więcej śladów niż FG. 3M świetnie sprawdza się na twardych np. VAGowskich lakierach. Natomiast FG500 - jest łatwiejsza, trochę mniej pyli, wolniej się wypracowuje, zostawia mniej śladów, ale ma mniejszą siłę cięcia.

I to chciałem usłyszeć, dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedźcie jakie kolory padów ABW do past Menzerna 500, 2500, 4000?

Daruj sobie ABW to jednorazowe badziewie :thumbdown: , no chyba, że kupujesz po 2-3zł (tyle max bym za nie dał). Mi po pierwszym praniu odkleił się rzep :shock: . W pracy są też inne, widać to już po zrobieniu jednego auta, nawet po 2-3 elementach. Flexipads mam do dziś (a kupione były razem z ABW), zrobione łącznie 5 aut (wielkość duży sedan) w różnych kolorach itp., chodzi mi o to, że w różnych warunkach były użytkowane i wszystko z nimi OK, ale chyba czas na wymianę, w końcu nowy sezon.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka mx_n, a jaka jest roznica miedzy urbanami zwyklymi a tymi z seri pro cos tam czy honey ?? lepsze odprowadzanie ciepla?? czy sila ciecia i wykanczanie ??

i czy jest to serio zauwazalna roznica ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
A jak sie mają Flexipads w porównaniu do Urbana? :o

 

Pady Flexipads są zrobione z innej pianki. Z naszych obserwacji wynika, że pady Flexipads podczas pracy robią się miękkie i szybko się zapychają. My nie przepadamy za pracą z tymi gąbkami (szczególnie jeżeli chodzi o cutting) ale to oczywiście wszystko zależy od osobistych preferencji :) My (i w sumie nie tylko my ;) ) pracujemy na padach Urbana i możemy je szczerze polecić.

 

Wiolka mx_n, a jaka jest roznica miedzy urbanami zwyklymi a tymi z seri pro cos tam czy honey ?? lepsze odprowadzanie ciepla?? czy sila ciecia i wykanczanie ??

i czy jest to serio zauwazalna roznica ??

 

Pady Pro Snake czy Honey lepiej się prowadzą, mniej nagrzewają lakier i mniej pylą. Jest to zauważalna różnica i nie jest to chwyt marketingowy ;) Pro Square jest zrobiony z innej pianki (jest to bardzo mocno tnąca gąbka) i niestety mocniej nagrzewa lakier. Ale za to tnie mocno :)

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.