Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
Snake jest idealna na dolne partie karoserii, pod listwami. Pięknie się prowadzi. Calą resztę pięknie opisała jak zwykle błyskotliwa Wiolka.

 

He he dzięki za uzupełnienie info o gąbkach :good:

 

Wiolka - dzięki wielki za konkretną odpowiedź :good:;)

 

Nie ma za co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić zestaw past MENZERNA FG500 -> PF2500 -> SF4000. FG500 mam zamiar używać tylko punktowo (tj. w miejscach z większymi rysami, i do usunięcia rys po papierze wodnym 2500). A PF2500 i następnie SF4000 lecieć cały lakier. Mam obawy czy PF2500 nie będzie za słaba i czy nie będzie lepszym wyborem IP2000. Co na to osoby, które stosowały PF2500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić zestaw past MENZERNA FG500 -> PF2500 -> SF4000. FG500 mam zamiar używać tylko punktowo (tj. w miejscach z większymi rysami, i do usunięcia rys po papierze wodnym 2500). A PF2500 i następnie SF4000 lecieć cały lakier. Mam obawy czy PF2500 nie będzie za słaba i czy nie będzie lepszym wyborem IP2000. Co na to osoby, które stosowały PF2500 ?

Jakie auto ? Wszystko zależy od uszkodzeń lakieru no i od lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto ? Wszystko zależy od uszkodzeń lakieru no i od lakieru.

VOLVO 2005r kolor ciemno niebieska perła, oryginalny lakier jest w dobrym stanie, bez większych rys. I na fabryczny lakier chyba zastosuję Menzerne IP2000 lub PF2500 (zastanawiam się czy 2500 da rade) a na wykończenie pójdzie i SF4000.

W aucie został pomalowany prawie cały jeden bok. Jest widoczna skórka pomarańczy i w jednym miejscu zaciek. Tutaj na początek pójdzie FG500, a dalej tak jak na fabryczny lakier (IP2000 lub PF2500 i SF4000).

Moje pytania.

1. Co będzie lepsze w tym wypadku IP2000 czy PF2500?

2. Czy FG500 usunie skórkę pomarańczy (skórka nie zadurza, trochę większa niż fabrycznie) bez papieru wodnego?

3. Czy ewentualnie jakieś inne pasty będą lepsze do tych rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co będzie lepsze w tym wypadku IP2000 czy PF2500?

Nie widzimy defektów więc ciężko powiedzieć.

2. Czy FG500 usunie skórkę pomarańczy (skórka nie zadurza, trochę większa niż fabrycznie) bez papieru wodnego?

Nie. Pozostaje papier.

3. Czy ewentualnie jakieś inne pasty będą lepsze do tych rzeczy?

Może nie koniecznie lepsze ale inne w pracy. Scholl jest dość szybki, Megs również i masz tylko dwie pasty (105+205).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś pasty ? Gąbki ?

 

Z past mam Forecle G3, 3M czarny korek (trochę przeterminowana), i 3M niebieski korek. Jedyna gąbka, która przeżyła to czarny wafel 3M. Robiłem tym zestawem (+pomarańczowa gąbka) VW Passata 98' ponad rok temu i ładnie się trzyma byłem zadowolony z efektu. Chce skompletować dobry zestaw na zrobienie nowego auta. W tych pastach mi nie odpowiada: Forecla - przestarzała technologia, nic tylko zbiera lakier, zamiast go ładnie wygładzać

3M czarny korek - po terminie i według mnie słabe cięcie, chociaż po forecli dawał rade

Ale w sumie te pasty dobrze się spisały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania.

1. Po pierwszych przejazdach FG500+bialy flexipads, zostają "grudki" pasty, czy może być to efekt zdejmowania syfu z lakieru? Lakier oczyszczony wg mnie prawidłowo.

Zdjęć tych grudek nie mam, natomiast oto różnica po jednym przejexździe

6gymte.jpg

 

2. SF4000 plus czarny flexi. Piszczenie lakieru po dwóch przejazdach oznacza za mało pasty/suchy pad?

 

Temperatura pracy dosyć niska bo około 10 stopniu. Obawiam się że jest za niska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój temat skasowano pisze tutaj. Chce zrobić korektę mojego autka. Wybór padł na Menzerne. Czy opakowania po 250ml starczą mi na całe auto? Czy w moim przypadku konieczna jest pasta 500?Jeśli tak to zrobić 500 a później 2500 czy 3000? Zamieszczam zdjęcie i proszę o pomoc w doborze past i padów.

dsc03434m.jpg

dsc03432l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mój temat skasowano pisze tutaj. Chce zrobić korektę mojego autka. Wybór padł na Menzerne. Czy opakowania po 250ml starczą mi na całe auto? Czy w

 

250ml spokojnie starczy na więcej niż jedno auto. Ostatnio polerowałem swoje kombi, w paru miejscach podchodziłem kilka razy i zostało ponad 3/4 opakowania 250ml FG500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuje:)

 

Mój przepis jest taki:

 

Futro + FG500

3M żółty + PF2500 - tutaj tylko pamiętaj o właściwym docisku.

Jakikolwiek dobry finish na SF4000 dla pewności.

 

Opakowania 250ml wystarczą.

 

Jak nie robiłeś tego nigdy wcześniej to... POWODZENIA i nie poddawaj się :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś ale nie Passata był to lakier miękki i bardziej do testów. Tutaj potraktuje to jako moją pierwsza poważną robotę:) Futrem nic nie uszkodzę? Przy paście 2500 jak kolega wspomniał mam pamiętać o docisku to znaczy? Słabiej,mocniej niż przy 500? Wiem że te pytania dla was są trywialne ale nie chce nic zepsuć a chce się tez nauczyć:) Na następny raz będzie prościej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Menzernie w opisie na opakowaniu jest 2 lata w temp. 15-25 stopni C. Scholl daje rok. 3M nie wiem... Ale wg mnie to tylko taka jakby gwarancja producenta, że produkt jest w 100 % wartościowy ;). W końcu to nie jedzenie, żeby nam zaszkodziło. Jak coś się stanie z pastami, to się o tym przekonamy podczas polerowania. Przeterminowana pasta nie zniszczy nam przecież lakieru... chyba :kox:- to takie moje przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam właśnie pytanie odnośnie FF3000. Czy jak się ją rozciera w palcach to ma konsystencje gładziutkiej farby czy moze delikatnie ale coś się miedzy opuszkami rozciera? Porównywałem z FG500 i ona jest jak emulsja do ścian, natomiast niebieskia FF widać w niej jakby mikroskopijne ciemniejsze niebieskie granulki i wydaje mi się ze one są delikatnie a wrecz dosłownie ledwie ale namacalne. Czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinner, a Ty czasem nie mylisz FF z SF? Bo teraz się przyjrzałem co prawda nie dotykając past, ale FF jest cała biała, zaś SF jest taka bardziej grafitowa z niebieskimi granulkami. Mam 4 rodzaje past Menzerna i każda ma inną konsystencję, gęstość, zapach i wygląd ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.