Skocz do zawartości

Skoda Superb kombi w bordo


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda jaka jest każdy czuje i nie bardzo chce się cokolwiek robić.

Drażniła mnie pod maską taka "rzeźba", że musiałem to wymienić

5dsLkdih.jpg

hiDxMXoh.jpg

Z kolei teraz kłuje mnie w oczy brud pod maską - no nic zbliża się urlop, więc będzie trochę czasu na zabawy.

Oczywiście nie mogło zabraknąć mycia - od czasu zakupu mycie 6 - deszcz 0 😜

Eg0YEk3h.jpg

x3CAZysh.jpg

D0oOFdSh.jpg

v8Jrv6ah.jpg

tHrKrHPh.jpg

W wolnej chwili śledzę na forum temat powłok - myślę nad czymś lepszym dla cukiereczka niż Mr Fix. W grę wchodzą:

  • Cquartz 3.0
  • Neoxal 111
  • CarPro Lite
  • FX Vision

Najbardziej do mnie przemawia FX Vision - przy zadeklarowanym czasie ochrony 12mcy, przy moim użytkowaniu spokojnie będzie to 24mce.

Przy okazji wizyty na tzw wsi trafił się nowy członek rodziny 🤪

UtPmIXqh.jpg

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat żona robiła za najlepsze miejsce do ocierania się. Ja byłem przeciwny zabraniu, a teraz wychodzi tak, że najwięcej się nim zajmuję i bawię... 🧐

Co do powłoki, to na wiosnę położę, po korekcie - planowałem na jesieni, ale auto zaraz się ubrudzi itd... także wpadnie na wiosnę by dłużej cieszyć oko. Na zimę wpadnie Fusso - mam końcówkę puszki i nie wiem co z nią zrobić, także będzie jak znalazł.

Sądzisz, że buteleczka starczy na Superba na 2 warstwy? - tylko na lakier, na pozostałe elementy wrzucę Fixa.

@Lukaso dzięki - staram się - w końcu to od dawna wymarzone auto 🥰. Póki co się poznajemy, na tą chwilę muszę się przekonać do pozycji za kierownicą w Octavii siedziało się niżej(dla jednych wada, dla innych zaleta) i podłokietnik w tunelu środkowym oraz na drzwiach bardziej mi pasował. Chociaż z każdym kilometrem przekonuję się coraz bardziej - jeszcze muszę dogadać się z automatem - głownie przy wyprzedzaniu żeby przed manewrem zbijać bieg, a nie czekać chwilę "aż się namyśli" pomimo wciśniętego gazu w podłogę.

Na tą chwilę najdłuższa trasa, to 50km w jedną stronę także jeszcze się dopasowujemy do siebie. Nie powiem żeby komfortu jazdy nie było, ale czegoś mi brakuje.... no nic pewnie przyjdzie z czasem - po 8 latach w innym aucie w ciągu miesiąca czy dwóch nie przekonam się do nowego. Gdyby nie Covid, to już pewnie byśmy byli w Chorwacji i dopiero na takiej trasie człowiek w pełni poznaje auto wraz ze wszystkimi wadami i zaletami.

Póki co więcej czasu pielęgnuję niż jeżdżę 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 08:10, krzygaj napisał:

W wolnej chwili śledzę na forum temat powłok - myślę nad czymś lepszym dla cukiereczka niż Mr Fix. W grę wchodzą:

  • Cquartz 3.0
  • Neoxal 111
  • CarPro Lite
  • FX Vision

Weź sobie Cquartz 3.0 + Reload

W dniu 10.08.2020 o 08:10, krzygaj napisał:

Najbardziej do mnie przemawia FX Vision - przy zadeklarowanym czasie ochrony 12mcy, przy moim użytkowaniu spokojnie będzie to 24mce.

Tak jak rozmawialiśmy na PW 🙂 VIsion jest do 12 miesięcy lub (chyba) 45 myć 🙂 jak będziesz mył co drugi dzień to nie pociągnie 12 miesięcy 🙂 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visiona się nie warstwuje ;) aplikacja na dwie fibry całkowicie bezproblemowa, ale zadbaj o właściwe warunki.
W ostatnich dniach przykrywałem nim FX Glass, nie przypilnowałem temperatury i co się nakląłem to moje...

Musisz wiedzieć, że Vision w teorii jest taką pół-powłoką i po 6 miesiącach jego właściwości mocno słabną. Zwłaszcza, że ma bardzo duże tendencje do łapania WS i szybko się zapycha. Niemniej na mojej testówce do dziś (7.5 mca) na kilku elementach dalej żyje i ma się świetnie. A auto katowałem momentami mocnym kwasem bo już był tak zatkany.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, D@ViD napisał:
W dniu 10.08.2020 o 08:10, krzygaj napisał:

W wolnej chwili śledzę na forum temat powłok - myślę nad czymś lepszym dla cukiereczka niż Mr Fix. W grę wchodzą:

  • Cquartz 3.0
  • Neoxal 111
  • CarPro Lite
  • FX Vision

Weź sobie Cquartz 3.0 + Reload

Najlepsza opcja. CQuartz w jednej warstwie bez podbijania Reloadem wytrzyma dosyć długo i jest bardzo prosty do położenia. Nie wiem tylko czy 10ml wystarczy na całego Superba w kombi? 🙄

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podbijaczy cquartz siedzi min rok(wlasne testy)  , a po roku przelecisz autko lekko finischem i znow powloka . Po co uzywac reloada? Aplikuje sie 5x gorzej niz sama powloka i jak dla mnie gorzej zrzuca wode niz gola powloka , no i tez  nie jest za darmo 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj ja nie aplikowałem, ponieważ chciałem sprawdzić ile realnie wytrzyma jedna warstwa bez żadnego wspomagania tudzież kiedy będzie konieczne wsparcie dla powłoki. Wydaje mi się, że aplikując Reload co miesiąc nie dopuścisz do sytuacji, w której zabezpieczenia na lakierze już w ogóle nie będzie bo sam Reload zapewne ma wytrzymałość dłuższą/większą niż miesiąc. Trzeba by to jednak skonsultować z kimś kto ma większe doświadczenie w temacie.

Ja na umierającą powłokę na maskę i dachu położyłem Detailink Body Armour i sprawdzam ile teraz posiedzi. Na razie (po miesiącu) jest moc.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla w sumie masz rację - po roku czasu powłoka pewnie i tak dostanie rys, także ponowna aplikacja pewnie będzie wskazana. Reload lub jakiś inny qd, to pewnie można zapodać przed zimą - nie zaszkodzi.

Dobra, to w takim razie na wiosnę celuję w Cquartz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@ter nie - z jakieś 5 min zabawy. Wkład wychodzi bez problemu(trzeszczy ostrzegawczo, ale na tym się tylko kończy 😜), ale potem jest trochę zabawy z małymi śrubkami, bo są poukrywane i trzeba uważać żeby wszystkie wykręcić. Chociaż żeby nasmarować sam mechanizm, to może nie trzeba aż tak mocno rozbierać - może wystarczy wyjąć sam wkład i będzie dojście do mechanizmu.

Dzięki staram się ogarnąć wszystko by było jak chcę - w końcu, to wymarzone auto 🤪

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś rozpocząłem przygotowania do sezonu zimowego tj zimowe felgi oberwały z Menzerny 2500 i 4000:

- górna przed, dolna po

ZJmQV0Oh.jpg 

u0r8fKkh.jpg

- górna po, dolna przed

pDTVPf9h.jpg

- górna przed, dolna po

EQZJUyAh.jpg

e587FgUh.jpg

W najbliższym czasie wypłukanie pasty z opon i wpadnie Mr Fix

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, krzygaj napisał:

Lepiej z tym nowym grilem czy gorzej?

 

Jak dla mnie tak jak jest teraz to gorzej.

Zrób cały dechroming to wtedy będzie gitara elegancko. 

Ale jak już koledzy wspomnieli  to Tobie ma się podobać ,a nie nam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... tak podejrzewałem, że każdy ma swoje gusta 😋

Mi na tą chwilę się podoba - jest inaczej, jakoś tak fajnie się zgrywa z tym kolorem i resztą chromów. Może zdjęcie w garażu jest nietrafione i nie oddaje całości efektu. Postaram się zrobić jakieś w plenerze. Póki co zamontowałem i wpadły na to 2 warstwy Mr Fixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.