Skocz do zawartości

Skoda Superb kombi w bordo


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Rozdziewiczenie detailingowe letnich felg.

Z zewnątrz jeszcze ok, bo myte na bieżąco, natomiast wewnątrz pomimo, że przy każdym myciu szturchane Daytoną, to no cóż... zaniedbania poprzedniego właściciela zrobiły swoje i pewnych rzeczy nie przeskoczysz - trzeba zakasać rękawy: 😜

PEfLOY9h.jpg

q4chAdUh.jpg

QcD75Fph.jpg

XrXQqddh.jpg

SmOsM1rh.jpg

 

Tenzi Alux, deironizacja, dekontaminacja, czyszczenie opon i po 2 godzinach bezustannej walki, latając od koła do koła wyszło tak:

WK9IrEdh.jpg

37NLUsGh.jpg

Jutro mycie i wpadną jakieś foty z zimowego setupu.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keza będzie - dziś już mi zabrakło czasu - w planach było odszczurzenie, ale przed wiosną ściągnę stare ciężarki, wyważę na nowo, wymienię wentylki, liznę menzerną 2500/4000 i wpadnie 2x Mr Fix 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukiereczek w zimowej odsłonie 😎

oYe1WXEl.jpg

2ABVIUnl.jpg

PrIfeiKl.jpg

7FdjdOOl.jpg

B5ystERl.jpg

K3Z5TPyl.jpg

1c7QSDdl.jpg

bLFL3Acl.jpg

No i wszystko byłoby ładnie pęknie, gdyby na przednich oponach nie wyszły takie kwiatki 🤬

9pZeTv0l.jpg

Opona myta kilkukrotnie SG Pure Black Tire Cleaner - próbowałem nawet stężeniem 1:2 - piana biała, a to gów... nadal wychodzi jak opona wyschnie i tylko na dwóch oponach... macie jakiś pomysł jak się tego pozbyć - może magiczna gąbka?

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, krzygaj napisał:

Opona myta kilkukrotnie SG Pure Black Tire Cleaner - próbowałem nawet stężeniem 1:2 - piana biała, a to gów... nadal wychodzi jak opona wyschnie i tylko na dwóch oponach... macie jakiś pomysł jak się tego pozbyć - może magiczna gąbka?

Kwas do felg - np. Cleantech Clean Wheel

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.07.2020 o 07:46, krzygaj napisał:

Trend podtrzymany - dziś Skoda otrzymała chlapacze. Może, to komuś się podobać lub nie, ale dla mnie to jest must have na każdym aucie - jeszcze za czasów O1 w zimę za przednim kołem zebrał się sopel ze śniegu, który później odrywając się od progu zabrał ze sobą lakier 😟, od tego czasu w każdym aucie montuję chlapacze by uniknąć powtórki z rozrywki, a i przy okazji auto się mniej brudzi 😋

 

Hah ja mam odwrotne doświadczenie 🙂 w moim byłym mondeo chlapacze poodpadały w ciągu zimy z tymi soplami.

Fakt że ich nie dokupiłem i po kolejnych zimach na pierwszych 10cm progu nie było już lakieru w ogóle 😄 ale to ford był

Podoba mi się bardzo co wyprawiasz ze skodą 🙂 relacja z wnętrzem ..  hmm muszę naleźć czas i tak należy czyścić wnętrze 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 08:51, krzygaj napisał:

 

 

Opona myta kilkukrotnie SG Pure Black Tire Cleaner - próbowałem nawet stężeniem 1:2 - piana biała, a to gów... nadal wychodzi jak opona wyschnie i tylko na dwóch oponach... macie jakiś pomysł jak się tego pozbyć - może magiczna gąbka?

 

Pricbort fajnie wyciąga brud z opon.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 22:47, analyzator napisał:

Podoba mi się bardzo co wyprawiasz ze skodą 🙂 relacja z wnętrzem ..  hmm muszę naleźć czas i tak należy czyścić wnętrze 🙂

Na szczęście nie trzeba robić tego co roku - robisz raz, a potem dbasz 🤓 no chyba, że ktoś lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi te superby (ale kązdy jeden) wygląda jak by miały za małą średnice kół względem nadkola.

Auto jest duże (optycznie także) a te małe kółka wyglądają śmiesznie. Nie chodzi o to czy będzie 16" czy 19" felga, tylko o całkowitą średnicę kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Już parę razy miałem to napisać - bardzo fajne autko 😉 Kolor świetny, taki  "Carneol Red" w wydaniu Skody 😉

Mam do Ciebie pytanie o to "zjawisko" na zimowych oponach. Udało Ci się tego pozbyć? U mnie zrobiło się coś podobnego, szara/brunatna maź schodząca pod naciskiem palca, ale przy użycia TR nic nie można z nią zrobić... Opony wyglądają przez to fatalnie 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MMCzysci napisał:

Mam do Ciebie pytanie o to "zjawisko" na zimowych oponach. Udało Ci się tego pozbyć? U mnie zrobiło się coś podobnego, szara/brunatna maź schodząca pod naciskiem palca, ale przy użycia TR nic nie można z nią zrobić... Opony wyglądają przez to fatalnie 😕

Wyszczotkuj oponę przy użyciu kwasu do felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Dopiero teraz zauważyłem, że napisałeś ws opon, nieświadomie odpisałem Ci w Twoim wątku. Niestety jeszcze nic nie robiłem i raczej zostawię to do wiosny. Felgi mam zabezpieczone ceramiką i obawiam się, że jakbym teraz je traktował kwasem, to by mi ją zjadł. Postąpiłem mało profesjonalnie 😳 tj nałożyłem dressing i jakoś tam udało się zamaskować - pewnie do czasu. Ja zostawiam jak jest do wiosny - zdejmę, zajmę się oponami i ponownie położę ceramikę na kolejny sezon.

Daj znać co u Ciebie pomogło - jeżeli zdecydujesz się z tym teraz walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Przem@S no pięknie - widzę, że wersja L&K - pochwal się fotami i jakie parametry. Ładnie wygląda.

Radio mam z Ali: https://www.aliexpress.com/item/4000114908562.html - opcja nr 5, dodatkowo kupiłem kamerkę w klamkę bagażnika: https://www.aliexpress.com/item/32311569838.html - tu musisz dopasować rozmiar, bo chyba masz poFL?

Kamerka fajna, bo ma szeroki kąt - widać zderzak:

1GVvxOYl.jpg

Jak masz jakieś pytania, to śmiało pisz.

@Grzechu23 konkurencja rośnie w siłę 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.