Skocz do zawartości

Skoda Superb kombi w bordo


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

@jedrek1980 w przypadku kombi najwięcej zabawy jest z przepchnięciem kabelka od kamerki/klamki do światła wstecznego oraz później dojście do wnętrza. Samo poprowadzenie kabla do przodu, to pikuś, bo go chowasz pod osłonami w progu. Najtrudniej jest wyjść z bagażnika - przepchnąć go wzdłuż szyby i później przez gumową rurkę z innymi kablami:

N6IUluQl.jpg

0uFKMzHl.jpg

Jak się zdecydujesz, to podam więcej szczegółów 😋

W O2 miałem rozwiązanie bezprzewodowe z kamerki do radia, ale było sporo zakłóceń i tu zdecydowałem się na sprawdzone rozwiązanie po kablu. Zabawy jest podobnie, bo i tak musisz do nadajnika podać sygnał ze wstecznego - także i tak musisz wyjść z kablem z bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 15:40, krzygaj napisał:

no pięknie - widzę, że wersja L&K - pochwal się fotami i jakie parametry. Ładnie wygląda.

2014r L&K 2.0 170 DSG ogólnie prawie wszystko , bez monitorów w zagłówkach i solar dachu.

Z ciekawych Panorama , bixenon skrętny , webasto , OPS , Park Assist , jasne skóry grzane-wentylowane itd...

Car audio miało być przełożone z poprzedniego auta , ale zaczynają się schody - soundystem . Wiec albo zostaje RNS510 albo zmiana na MIB STD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Podsumowanie prawie 3 dniowej roboty przy Skodzie - już od czasu zakupu stwierdziłem, że muszę zrobić polerkę i dodatkowo położyć ceramikę. No więc nadszedł ten dzień - długi weekend, ciepło, bezwietrznie, tylko ja i "cukiereczek" 🤪

Zacząłem w środę wieczorem - mycie, dekontaminacja, deironizacja, zakamarki itd... Następnego dnia pobudka o 5 - oklejanie i polerka - Menzerna 1000/2500/3800 i na koniec jeszcze cleaner. Nie jest to srebrny lakier, gdzie jedziesz i nie patrzysz pod ledem czy jest ok, tu zdecydowanie trzeba więcej uwagi zarówno przy polerce i przy docieraniu. Kolejny dzień (wstałem już o 4.30 🥱), to wisienka na torcie Cquartz 3.0 i Gliss - obydwa w 2 warstwach. Obawiałem się czy Cquartz zagada, bo okazało się, że ponad pół roku po terminie 😬. Poszło na bogato, ale przy moim weekendowym użytkowaniu sądzę, że posiedzi 2-3 lata, a może dłużej - no chyba, że wcześniej nałapie rys od zbyt częstego mycia 😜. W buteleczkach pozostało po ok 10ml i akurat będzie na auto żony.

No to więc wyszło tak (o ile jeszcze nie macie przesytu po postach w Co zrobiłeś dziś przy swoim aucie 3 🤣

8yCNQPah.jpg

ldV8b7Sh.jpg

vf26qHlh.jpg

ZMTaItNh.jpg

cBpJGdVh.jpg

tGZwdNrh.jpgqbJvhb0h.jpg

r20EQhWh.jpg

Jak komuś jeszcze mało 😎, to reszta do rozwinięcia poniżej :

Spoiler

B36dcKyh.jpg

rsxTiHsh.jpg

5N3CZohh.jpg

phdVc6Wh.jpg

B7JeY2eh.jpg

0PWrA7rh.jpg

yGMJomYh.jpg

BpEYE5Mh.jpg

YOJup41h.jpg

l2nzk4fh.jpg

FcfMYwvh.jpg

mFQKAnuh.jpg

8yCNQPah.jpg

vf26qHlh.jpg

ZMTaItNh.jpg

cBpJGdVh.jpg

3sj7M8sh.jpg

sz7vxmCh.jpg

349mdZvh.jpg

tGZwdNrh.jpg

jhPpTsTh.jpg

l8uxVwNh.jpg

 

Jest szkiełko, bardzo mi się podoba, kolor też robi mega robotę 😍

Oczywiście auto już trochę zakurzone i w zasadzie, to należałoby je umyć 🤭

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pierwsze mycie od nałożenia powłoki oraz dwa testy:

- odpychania wody

- dmuchawy do osuszania auta - tu muszę jeszcze popracować nad techniką, ale jest dobrze

Klika fotek po

Spoiler

WkB8gc3h.jpg

wxVV5c2h.jpg

VtrIvWrh.jpg

WGkq74lh.jpg

OFlUFSth.jpg

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było coś dla ciała - dziś wpadło coś dla duszy - wyplute 193KM i 399Nm w STAGE1:

xTicazhh.jpg

RUN3 - z boxem, z którym kupiłem auto

RUN2 - na serii

RUN1 - po STAGE1 - liczyłem na więcej, no ale cóż bez modyfikacji mechanicznych więcej nie wyda. 

Póki co i tak jest spora różnica - lepszy "kop" i skrzynia w końcu pracuje jakbym chciał 😎

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krzygaj napisał:

RUN2 - na serii

RUN1 - po STAGE1 - liczyłem na więcej, no ale cóż bez modyfikacji mechanicznych więcej nie wyda. 

Serie masz książkową i tu wyszło spoko, ale aż dziwne ze soft wypluł tylko 23KM, choć z drugiej strony patrząc na wartość Nm (czyli tym czym się jeżdzi w dieslu) to te 4 stówki pewnie fajnie odpychają 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23  spodziewałem się czegoś powyżej 200KM, bo tak mi wychodziło z przeglądu internetu, no ale cóż pozostaje mi poszukać tych brakujących koni - wyczyszczenie egr, dolotu itd... Jedzie się fajnie, lepiej się zbiera, przy wyprzedzaniu nie ma już strachu 😜 Skrzynia teraz biegi zmienia przy trochę wyższych prędkościach, potrzeba mniej wcisnąć gazu by zrobił redukcję na niższy bieg, skrzynia szybciej zmienia biegi jak np sterujesz łopatkami - tyle póki co udało mi się wyłapać po 150km od zmian. W przyszłym tygodniu trasa nad morze, to zbiorę więcej doświadczeń. 

Czy dało się wyciągnąć więcej z tego co jest? - nie wiem - tu zdałem się na doświadczenie tunera - domyślam się, że robił tak by było i dobrze i bezpiecznie dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Grzechu23 zastanawiam się nad takimi kierunkami: 

Na Ali nie są drogie: https://pl.aliexpress.com/item/4000947983316.html

Widzę, że są też z białym szkłem: https://pl.aliexpress.com/item/1005001731279188.html - muszę się zastanowić czy czarne czy jednak białe.

u Ciebie fajnie by wyglądało - chyba, że już masz? 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj Faktycznie, białych nie widziałem wcześniej, ale jak teraz patrze to ten 'biały' tez jest lekko dymiony, więc spoko.
Nawet bardziej mi się podoba, niż typowa czerń bo przynajmniej widać go wizualnie w lusterku bez świecenia.

Zobacz sobie fotki w feedback'ach

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.