Skocz do zawartości

Skoda Superb kombi w bordo


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Była Skoda Octavia I(4 lata), później Skoda Octavia II(8 lat) no i teraz dla odmiany jest Skoda Octavia III... nie żartuję 😝 tym razem jest to co, mi się marzyło od dawna czyli Skoda Superb 2 😍

Auto w moim posiadaniu jest od dwóch dni. Przyjechało z Niemiec, przyprowadzone przez szwagra. Ogólnie, to nie było planów zmiany Octavii II na Superba, ale jak szwagier przysłał zdjęcia co kupił, to się zaczęło... pierwsza noc nieprzespana - dylemat czy kupić, podoba się, ale szkoda Octy wypieszczona, wszystko zrobione co dolegało... ale cóż lata lecą raz kozie śmierć 😋

No więc jest: 2012r, 199tys km, 2.0 TDI, 170KM+, DSG, wersja elegance.

Kilka fotek ja wygląda jeszcze przed jakimikolwiek pracami - ktoś tam dbał, nie jest mocno zapuszczona, ale do standardów moich i tego forum sporo brakuje. Póki co jeszcze nie ma swojego miejsca w garażu, bo stoi Octavia II i czeka na nowego właściciela.

Z zewnątrz nie prezentuje się źle - ostrzegam nie była myta i na lakierze nic nie siedzi 🤓

aDoXOpxh.jpg

xL5Lm2mh.jpg

WuCvlylh.jpg

ewh6tdXh.jpg

4QchYI7h.jpg

Na szybko zauważyłem takie felery:

R9xOHaLh.jpg

KoRwufmh.jpg

qzKFkkih.jpg

Ponieważ auto jeździło po autostradzie, to przedni zderzak jest "wypiaskowany", a maska ma dosyć sporo śladów po kamieniach

ZYdysT6h.jpg

smVzloDh.jpg

fR2ZIRvh.jpg

Wewnątrz też nie jest źle, ale roboty czeka mnie sporo by było czysto jak tego oczekuję

mWqKIXEh.jpg

ltCxqulh.jpg

zUH4xB1h.jpg

2UOe0wzh.jpg

WWaPFtgh.jpg

PuvuaOUh.jpg

5fzomJVh.jpg

lSZ6aXYh.jpg

sT2BrHTh.jpg

W zakamarkach i nie tylko czai się zło 🤭

UfIh4Rwh.jpg

7JdChL1h.jpg

YJ4jxvnh.jpg

okhfZR7h.jpg

dvpvFfnh.jpg

RBIOap2h.jpg

N7iQuqfh.jpg

HVNStjKh.jpg

eP2zFO3h.jpg

sl8FRLqh.jpg

ehDtvPlh.jpg

Zaciski w kolorze nadwozia 🤓

tRDM1vSh.jpg

Pod maską też tragedii nie ma

ijP7taph.jpg

Muszę się rozprawić z takim kwiatkiem, jeszcze nie wiem co tam się wydarzyło:

WoE3lHfh.jpg

Podczas odkurzania coś takiego znalazłem pod fotelem tylnej kanapy - ktoś wie co to może być i czy pochodzi z samochodu?

V1DBf8jh.jpg

Kolejność działania jest taka:

- podsufitka

- pranie tapicerki

- czyszczenie plastików

- czyszczenie i konserwacja siedzeń

- zajęcie się zewnętrzem - lato przelecę na QD, a na jesieni trochę popieszczę lakier polerką i wpadnie ceramika

Z planów niedetailingowych:

- założenie chlapaczy

- montaż chińczyka z androidem(przekładam z Octy) + kamera cofania

- osłona(siatka) chłodnicy klimatyzacji

- wymiana oświetlenia gdzie się da na LED

- modyfikacje VCDS

I to chyba tyle - zobaczymy co wyjdzie w praniu.

Stay tuned na kolejne wpisy 🧐

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj Świetny kolorek😁😍. Bardzo detalingowy. Dobrze siada na takich wisienkach Show Detailer z @Good Stuff. Felgi też do tego koloru siadły mega fajnie😍, aż szkoda że nie ma jasnych foteli było by idealne połączenie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chochlik437 @smerf91 @Qlimaxss dzięki za pozytywne słowa - póki co nie mogę się doczekać naszego "pierwszego razu" - pogoda nie pozwala na mycie i pielęgnację na zewnątrz, patrzę na weekend i wcale nie jest lepiej... cytując klasyka... jak żyć, jak żyć... 😋

Jest sporo rzeczy do zrobienia, a ja chciałbym wszystko zrobić za jednym razem - wiem, że się nie uda. W swoim poprzednim cukiereczku zajęło mi trochę czasu zanim zaczął wyglądać jak wygląda - na nim uczyłem się detailigu, teraz już mam doświadczenie, to i może szybciej pójdzie chociaż z kolei, tu więcej przestrzeni do ogarnięcia jest 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuperB jest spoko autem.

Jeździłem II, a później III gen w delegacje.

Passat B8 lepiej wyciszony a III gen ma tragiczne prowadzenie ale mimo to w pewnych zakresach cenowych kupilbym benzynowe SuperB (najprawdopodobniej v6)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe słowa.

Dziś zacząłem kompletowanie rzeczy - na pierwszy ogień zamówione:

- K2 Auron

- zestaw Colourlock do alcantary

- mata pod fotelik młodego

- mata do bagażnika

- chlapacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już nie wytrzymałem i musiałem coś zrobić 😝

Podsufitka ogarnięta ADBL Bonnet - sporo drobnych zabrudzeń zeszło już podczas odkurzania podsufitki. W tym miejscu na zdjęciach wyżej była plama, która zeszło przy bonnetowaniu

vtewCRHl.jpg

Naprawiłem słupek

WwDD5nSl.jpg

Zdemontowałem lampki do mycia - przód, a tył na zdjęciu wyżej

8Gta90Il.jpg

 

@Przem@S tak szybko chyba nie sprzedam, dopiero się zapoznajemy - jeszcze nawet nie było "pierwszego razu" 😉. Już od dłuższego czasu Superb był moim obiektem westchnień, teraz można powiedzieć, że na 40te urodziny zrobiłem sobie taki prezent 😆

Dzisiejszy dzień był dosyć pracowity, bo pogoda była w miarę łaskawa. Zabrałem się za elementy, które nie powinny się pobrudzić przy okazji prania tapicerki:

  • zamontowałem lampki, które umyłem wczoraj
  • wymontowałem i umyłem kratki nawiewu pasażerów
  • umyłem słoneczka, uchwyty w podsufitce oraz otwory na siatkę
  • w bagażniku wyczyściłem plastiki, przegrodę, zaczepy do siatki oraz prowadnice
  • na koniec założyłem radio - o dziwo wszystko działa - sterowanie z kierownicy, czujniki parkowania, climatronic, sterowanie głośnikami. W drodze do mnie jest kamerka w miejsce klamki od bagażnika i jak przyjdzie, to będzie montaż. Przy okazji dezynfekcji parownika i ściągania schowka pasażera przy podszybiu muszę zamontować anteny od GSM i GPS by był lepszy zasięg.
  • plastikowe elementy, które dzisiaj myłem otrzymały ADBL Interior WOW

Umyta krateczka

9H5GOMvh.jpg

Niespodzianka pod prowadnicami

rARCzceh.jpg

cN0CZ49h.jpg

Złożone do kupy

Lu0nIUJh.jpg

Na plastiki w bagażniku wpadł ADBL Interior WOW

3Ei3TUjh.jpg

cTx41Aph.jpg

No i na koniec radio

KRibNr8h.jpg

PO8frs5h.jpg

oaqTWIuh.jpg

Wiem ramka usyfiona, ale wszystko na spontanie - przyjdzie i jej kolej 😋

iTvPXbBh.jpg

Drażni mnie, że muszę robić tak na raty - gdyby pogoda była lepsza, to pojechałbym do ojca i w ciągu 2 dni załatwił całe wnętrze, a tak to takie kombinacje...

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co mam co robić - dziś szybkie zabawy VCDSem - to włączone, tamto wyłączone itd... no i w końcu był nasz "pierwszy raz", co prawda na szybko, w krzakach i bez zabezpieczenia tj bezdotyk+wiaderko ☺️

Jeszcze nic nie siedzi na lakierze, a już mi się bardzo podoba 😍 

O5F9b23h.jpg

Pt65Azdh.jpg

GF2ZgY8h.jpg

YASLxk0h.jpg

niAS24gh.jpg

w4bRntQh.jpg

  • Lubię to 1
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do VCDS-a to pamiętam że w swoim S II miałem zmienione comming/leaving home przez halogeny zamiast przez ksenony), oraz ilość sprśnięć przedniej szyby do uruchomienia sprysków reflektorów.

Kolorek naprawdę piękny, no i wersja ładna.

Ja natomiast do obecnego S III dokupiłem sobie 28 letnią  19-stkę chamade i też mam niezłe wyzwanie w temacie detailingu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie za dużo zrobiłem, bo była akcja sprzedaży Octavii, która poszła do nowego właściciela 🙂. Zamontowałem kamerkę(podłączona pod lampkę podsufitki):

JeJNSeFl.jpg

Najwięcej zabawy było z przepchnięciem kabelka pod podsufitką, ale jest udało się i wygląda przyzwoicie.

Przyszły też siuwaksy do pielęgnacji skóry i alcantary - K2 Auron i zestaw Colourlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwalniam tempa 😋 - dziś przyszło trochę gratów do Skody:

- dekielki do felg zimowych - felgi i opony jeszcze nie myte 😉

QyGkZZWh.jpg

- żarówki LED do świateł dziennych

THUGvWxh.jpg

- nakładki na pedały oraz podstopnica

iAJUBfxh.jpg

- kamerka cofania z klamką do bagażnika

6wypKCGh.jpg

Teraz tylko trzeba wygospodarować trochę czasu by pozakładać te dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 nie mam pojęcia z takimi kupiłem 🙂 tak czarne rzeczywiście lepiej by pasowały - może za jakiś czas zmienię póki co są inne wydatki. Dzięki za poradę - ja nawet nie zwróciłem na to uwagi.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 3 modyfikacje:

- naklejona pianka pod tablicę rej na bagażniku by nie hałasowała i nie obcierała lakieru

- zamontowana uszczelka po maską by silnik mniej się brudził

5Qig1STh.jpg

- siatka ochraniająca chłodnicę klimatyzacji

lrISckth.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 Pierwszy raz zastosowałem także nie mogę nic więcej powiedzieć - oryginalny produkt Skody: KEA075004.

Wcześniej na ramki tablicy od wewnętrznej strony po prostu podklejałem kawałki gumy, ale tym razem zdecydowałem się na coś takiego.

Przy kolejnym myciu postaram się sprawdzić czy nie nasiąknęło wodą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trend podtrzymany - dziś Skoda otrzymała chlapacze. Może, to komuś się podobać lub nie, ale dla mnie to jest must have na każdym aucie - jeszcze za czasów O1 w zimę za przednim kołem zebrał się sopel ze śniegu, który później odrywając się od progu zabrał ze sobą lakier 😟, od tego czasu w każdym aucie montuję chlapacze by uniknąć powtórki z rozrywki, a i przy okazji auto się mniej brudzi 😋

DdjYL8Ch.jpg

ygKWNrvh.jpg

FqNA8uIh.jpg

w0ZZgnLh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.