Skocz do zawartości

Motocykl - siedzisko skórzane impregnacja


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Poszukuję impregnacji, odżywki/zabezpieczenia do skórzanego siedziska motocykla.

Coś nie śliskiego w wykończeniu, żeby kierowca nie ze ślizgnął się podczas jazdy lub manewrowania 😉

92735220-1088801564829482-17391156921850


92735224-905752223208027-607292083125459


93129943-238496824178521-468178129344738

 

Co używacie u siebie ?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, AreK napisał:

Zależy do jakiego siedziska i jaki efekt chcę uzyskać. Elephant to mój nr. 1 ale Avel też nie jest zły ;-) 

Dokładnie to siedzisko ze zdjęcia.

Obgadam z właścicielskim czy woli błysk czy mat.

Jedyny mus to aby nie było śliskie wykończenie - ale też nie wiem czy to jest możliwe - nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Elephant to na pewno klasyka. Wszystko zależy jakie ma być wykończenie. Elephant daje raczej połysk. Avel - nie mam pojęcia. Nie wiem czy chodzi o balsam z Avel, bo wosku nie znalazłem. Mat na pewno daje reviwax i na pewno się nie ślizga, ale myślę, że na takim siedzisku szybko wszystko się 'nabłyszcza' :-D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliptone GT13, macik i nie ma szans na poślizg. Zarzucasz i nic więcej, nie ma konieczności docierania, w sumie tak pięknie się wchłania, że nie ma co zbierać.

Balsam AVEL b.fajny, ale moim zdaniem gt13 zdecydowanie fajniejszy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek dressing do plastików tylko aby nie robiły się na nim białe plamy po kontakcie z wodą. Ja osobiście stosowałem gyeon leather coat, na początku trochę ślisko ale szybko się normuje i jest ochrona na dłuższy okres 🙂 Nie wiem jak w tym motocyklu ale przeważnie producenci dają winyl, mało kiedy można spotkać skórę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel CroftgateUSA Leather Cream gwarantuję, że przez parę dni działa idealnie (jak hamulec}. Używam tylko na same siedzenia w samochodzie i na fotelach w domu (skóra staję się tępa). Na takie siedzisko wystarczy groszek specyfiku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze, to wciąż i tak nie wiemy jakie wykończenie życzy sobie właściciel :-D.

Ale zaciekawiła mnie wypowiedź:

19 godzin temu, AreK napisał:

Manufaktura Wosku da Ci pełen mat

Człowiek uczy się całe życie i wciąż się nie nauczyłem. Arku, możesz napisać w jaki sposób MW mam uzyskać mat i do tego 'pełen mat'?

Do tej pory po posmarowaniu i zostawieniu do wyschnięcia mam zwykły połysk. Z kolei jeśli przed wyschnięciem, dotrę fibrą (przy okazji ściągnę połowę tego co posmarowałem) to uzyskam coś co niektórzy nazywają satyną. A mat? Jak uzyskać mat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.