Skocz do zawartości

INDUSTRIAL by ADBL - TRAFFIC FILM REMOVER


D@ViD

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że wpływa. Takie piany mnie w ogóle nie kręcą, niedość, że przyspieszają korozję to po czasie chromom też się dostanie. Oczywiście mam i używam na totalnych szczurach, które nie widziały bardzo długo solidnego mycia. 

W amatorskim detailingu jak dla mnie zbędny szuwaks 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ph 12 ma nie wpływać na zabezpieczenie, każda mocna zasada podgryza wszystko po trochu, powłoki ceramiczne, woski , chromy 🙂 To typowa podlewka, super rozwiązanie usługowe.
Przyjeżdza nam samochód bardzo mocno brudny, to cyk z oprysku splukac i mozna już myć zasasdniczo. Piana by tyle nie zebrała i na bank trzeba by płukać co element jak nie częściej.
Raz na jakiś czas jak się umyje swój samochód spoko. Ale no, pogryza wszystko i uszcelki i opony i felgi, przyspiesza korozje, stawiam że przy częstym używaniu wspomaga również oksydacje (szary film na calym poje∂zie do spolerowania podobnie jak bezdotyki)
Jak się ma się samochód w stanie średnim , to tak tego nie widać, ale jak wygłakasz na ideał plus pojazd ma swoje lata, to zaraz wszystko wychodzi.


I żeby nie było, nie hejtuje tu bezpośrednio trf-a bo to dobry produkt ze swoimi założeniami, hejtuje każdy mocny produkt zasadowy i trwałośc już leciwych materiałów użytych w samochodach.
Nie ma to jednak jak lekko zasadowa pianka, lub dobrej jakości neutral, który tez myje 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Streat napisał:

@Strus o tym mówisz? BILT HAMBER AUTO FOAM? 

Tak, zapewne o tym mimo swojego neturalnego PH, bardzo ładnie zjada wiekszy brud. Dodatkowo jest biodegradowalny, co dla mnie jest bardzo waznym aspektem
Też go dlugo używałem/używam naprzemiennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapewne o tym mimo swojego neturalnego PH, bardzo ładnie zjada wiekszy brud. Dodatkowo jest biodegradowalny, co dla mnie jest bardzo waznym aspektem
Też go dlugo używałem/używam naprzemiennie

On nie ma naturalnego ph ale jest mocno neutralny dla zabezpieczenia.
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Streat napisał:

@Strus o tym mówisz? BILT HAMBER AUTO FOAM? 

Bilt Hamber z myślą o ciągle deszczowym brytyjskim rynku oferuje produkty, które nie powodują korozji lub nawet zawierają inhibitory, jak szampon.

 

O ile pamiętam w testach Forensic Detailing, BH piana Autofoam wypadła rewelacyjnie w temacie korozji. Lepiej niż Magifoam.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie, szykuję arsenał na szybkie mycie aby auto wyglądało na czyste mimo niedotykania auta rękawicą.

Nie mialem ani konkurencyjnego Citrus Foam ani Citrus Oil. Domywaja podobnie z tego co widzę na forum ale zastanawia mnie który z produktów jest najbezpieczniejszy dla auta pod kątem wymywania konserwacji, wpływu na korozję. Czy ktoś drążył ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szykuję arsenał na szybkie mycie aby auto wyglądało na czyste mimo niedotykania auta rękawicą.
Nie mialem ani konkurencyjnego Citrus Foam ani Citrus Oil. Domywaja podobnie z tego co widzę na forum ale zastanawia mnie który z produktów jest najbezpieczniejszy dla auta pod kątem wymywania konserwacji, wpływu na korozję. Czy ktoś drążył ten temat?

Polecam BiltHamber auto foam z oprysku Robi robotę i bezpieczny! Myśle ze wiele osób to tu potwierdzi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie panikujcie bo skoro nie zjada SSW przy 40~50ml/2litry wody w oprysku to chyba nie jest źle.

Do tego przy myciu felg robi robotę.Przersbiam już drugą 5l i nie mam żadnych problemów ani z lakierem ani chromami.

To bardzo dobry produkt.

Zapach przypomina zdecydowanie BH w którym też jest ta nuta gryząca.

Ja polecam i nie znam lepiej domywajacego środka.

Jak się z głową dozuje nic nie popsuje.

Jak przedobrzylem z BH to mi też plamy na chromach i uszczelkach wychodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie widziałem środka który przez lsp i lakier spowoduje korozję nie naruszając lsp😃 

Po myciu 2 aut przez 2lata BH mam też ogniska korozji.

BH tak samo się obchodził z moim lsp jak ADBL TFR.

Stwierdzenia że wszystkie TFR powodują korozję są dla mnie z dupy wzięte bez konkretnych długoterminowych testów.

Nie widzę w nim żadnej większej szkodliwości a domycie jest trochę lepsze.

 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vujek napisał:

 

Stwierdzenia że wszystkie TFR powodują korozję są dla mnie z dupy wzięte bez konkretnych długoterminowych testów.

 

 

Wystarczy zrobić prosty test w domu i wszystko się rozjaśni. Ja swój zrobiłem i mam wyrobione swoje zdanie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vujek napisał:

Opowiadaj konkretnie.

Ja swoje zdanie opieram na własnych konkretnych doświadczeniach nie wyczytanych bzdurach.

To nalej sobie BH, a potem ADBL i wrzuć do  nich metal. Potem wróć i przyznaj, że Twoje konkretne doświadczenia są, używając Twojego słownictwa, z dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vujek napisał:

 

Ja swoje zdanie opieram na własnych konkretnych doświadczeniach nie wyczytanych bzdurach.

Co właśnie napisałem? Zrobiłem swoje testy i mam zdanie na ten temat, więc to nie jest „z dupy”. „Z dupy” jest stwierdzenie, że samochód ci rdzewieje po 2 latach po używaniu BH.

Na początek proponuje wykonać próby o jakich wspomniał @Strus.

@Domel może wkrótce się zbiorę do tego. Mam już pierwsze wyniki. Musze zrobić to raz jeszcze i udokumentować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KiziorDZN pokazał jak działają inhibitory korozji

@Domel w teście Bubble Makera i Atom Maca pokazał jak goły metal reguje i czy inhibitory coś dają

@DZIADZIA w swoim filmie o pianach wysokozasadowych pokazał jaki wpływ mają one na lakier i plastiki przy częstym użytkowaniu 

Więc nie są to teorie z dupy lub wyczytane bzdury. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
On 1/7/2021 at 3:27 PM, AudiBlask said:

@KiziorDZN pokazał jak działają inhibitory korozji

@Domel w teście Bubble Makera i Atom Maca pokazał jak goły metal reguje i czy inhibitory coś dają

@DZIADZIA w swoim filmie o pianach wysokozasadowych pokazał jaki wpływ mają one na lakier i plastiki przy częstym użytkowaniu 

Więc nie są to teorie z dupy lub wyczytane bzdury. 

To który z wyżej wymienionych produktów jest dobry i bezpieczny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.