Skocz do zawartości

Bilt Hamber piana


CarlosBlack

Rekomendowane odpowiedzi

dziś miałem w końcu okazję użyć "zachwalanej" piany BH, niestety mam mieszane uczucia. rozcieńczyłem wg zaleceń producenta 5:100 ( 20 ml na 400 wody, pianownica PA Techkar + K5 ) i jakaś biedna ta piana wyszła, "dosyć szybko spłynęła". w porównaniu do SG Fruit, GS Green, AB Magi czy nawet ADBL Yeti duża przepaść. co do mycia; owszem lepiej niż adbl, porównywalnie z SG ale słabiej niż AB czy GS. jak Wasze doświadczenia? może jednak trzeba jej więcej lać niż producent zaleca?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.detailingworld.co.uk%2Fforum%2Fshowthread.php%3Ft%3D400542&edit-text=

i tak teraz bede robic z innymi pianami, 0,5 piany+0,5 wody, i zobacze czy piana bedzie super hiper, i czy na jedno pianowanie starczy 200 ml roztworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj tez z mniejszym stężeniem niż zaleca producent. Przy 2.5% pir przy tygodniowym myciu własnego auta nie widzę potrzeby zwiększania.

BH nie robi mega białej czapki niezależnie od stężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten typ tak ma, nawet jak wlejesz samą pianę do PA to i tak nie zrobisz śmietany(śmietana jest fajna wyłącznie do zdjęć, im bardziej piana gęsta tym jest cięższa i bardziej sucha także właściwości penetrujące brud zdecydowanie gorsze). Właściwości czyszczące są 10/10 pod warunkiem, że zrobi się ten 4% roztwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem jaką proporcję muszę zastosować wg powyższej "instrukcji"; pianownica przelała 13,25 ltr więc wychodzi 530 ml piany + 470 ml wody. przy założeniu że zużyję nie 200 ml gotowego roztworu a 330 ( duże kombi ) będę musiał zużyć 176 ml piany + 154 ml wody. zakładając koszt 99zł za 5 ltr wychodzi 3,52 zł za taką porcję... dla porównania AB Magi 36 ml + 330 ml wody ( robi pianę i robotę ) wychodzi 1,43 zł. jutro o ile pogoda pozwoli sprawdzę w praktyce jak to na samochodzie wychodzi; zrobię porównanie tych dwóch pian. jeśli załatwię jeszcze jedno auto to porównam też AB z BH rozcieńczanych w identycznych proporcjach.  

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu się udało, więc; na żepota 508 położyłem BH w stężeniu wg "internetów" czyli 176 ml piany + 154 ml wody oraz takim jak większość innych popularnych pian 36 ml piany + 296 ml wody ( odpowiednik 1:9 ). zaznaczam, że stale odnoszę się do 330 ml gotowej "mikstury" wystarczającej na "kombi". efekt; jak widać kolosalna różnica ( 5 pierwszych zdjęć - przepraszam, średnio ogarniam komputery i internety). następnie żepot 3008; BH w stężeniu 176 + 154 i AB Magi 50ml piany + 450ml wody. tu różnica aż tak nie kłuje w oczy (AB siedziała przez 16 godzin na placu 😉 ). MOJE zdanie: BH ma moc. niestety biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości AB wygrywa ten pojedynek. ( waciki: drzwi przednie, tylne i tylny zderzak )

BH1.jpg

BH2.jpg

BH3.jpg

BH4.jpg

porownanie1.jpg

AB1.jpg

AB2.jpg

BH5.jpg

BH6.jpg

porownaie2.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 21:11, asaledr napisał:

A znacie może pianę podobną w działaniu i też bezpieczną dla wosków, ale taką żeby w mniejszych butelkach sprzedawali? Bo tutaj to widzę tylko baniaki po 5L są, a wolałbym coś mniejszego. 

A czytałeś może wątki o pre-wash'ach i o pinach aktywnych ? Bo wnioskuję że nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.09.2019 o 19:20, CarlosBlack napisał:

w końcu się udało, więc; na żepota 508 położyłem BH w stężeniu wg "internetów" czyli 176 ml piany + 154 ml wody oraz takim jak większość innych popularnych pian 36 ml piany + 296 ml wody ( odpowiednik 1:9 ). zaznaczam, że stale odnoszę się do 330 ml gotowej "mikstury" wystarczającej na "kombi". efekt; jak widać kolosalna różnica ( 5 pierwszych zdjęć - przepraszam, średnio ogarniam komputery i internety). następnie żepot 3008; BH w stężeniu 176 + 154 i AB Magi 50ml piany + 450ml wody. tu różnica aż tak nie kłuje w oczy (AB siedziała przez 16 godzin na placu 😉 ). MOJE zdanie: BH ma moc. niestety biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości AB wygrywa ten pojedynek. ( waciki: drzwi przednie, tylne i tylny zderzak )

BH1.jpg

BH2.jpg

BH3.jpg

BH4.jpg

porownanie1.jpg

AB1.jpg

AB2.jpg

BH5.jpg

BH6.jpg

porownaie2.jpg

Czyli patrząc na te płatki szczegóonie ten na dole po lewej, to bezdotykowo można tymi planami umyć auto w 90%, A potem mycie na 2 wiadra to już tylko taka formalność, czy nie mam racji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, asaledr napisał:

Czyli patrząc na te płatki szczegóonie ten na dole po lewej, to bezdotykowo można tymi planami umyć auto w 90%, A potem mycie na 2 wiadra to już tylko taka formalność, czy nie mam racji? 

Masz. Faktycznie po prewashu BH w wiaderkach niemal nie ma brudu. Ale to zależy od brudu - po miesiącu w zimie nie musi być tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też testuję pianę z BH ostatnio. przy użyciu w pianownicy PA rzeczywiście wychodzi słabo jeśli chodzi o koszta. jeśli macie możliwość, podawajcie roztwór z pianownicy ręcznej lub opryskiwacza ręcznego. mi ok. 40 ml na litr ciepłej wody wystarcza, żeby ogarnąć zadbane auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena porównawcza BH z Magifoam, pianownica ręczna z Marolexa, skala ocen 1-5.

Zapacz Magi 4, BH 3

Gęstość piany Magi 5, BH 3

Czas do spłynięcia Magi 5, BH 3

Domywanie Magi 4, BH 4

Skoncentrowanie czyli wydajność Magi 5 ,BH 4

Cena/wydajność Magi 3, BH 5.

Podjadanie wosku Magi 5, BH 5 czyli go nie zjadają w przeciwieństwie do Citrusa

Resztę sobie dopowiecie i wybierzecie sami.

Takie moje spostrzeżenia.Moze się wam przydadzą w wyborze.Chętnie odpowiem na inne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Vujek napisał:

Moja ocena porównawcza BH z Magifoam, pianownica ręczna z Marolexa, skala ocen 1-5.

Zapacz Magi 4, BH 3

Gęstość piany Magi 5, BH 3

Czas do spłynięcia Magi 5, BH 3

Domywanie Magi 4, BH 4

Skoncentrowanie czyli wydajność Magi 4 ,BH 4

Cena/wydajność Magi 3, BH 5.

Resztę sobie dopowiecie i wybierzecie sami.

Takie moje spostrzeżenia.Moze się wam przydadzą w wyborze.Chętnie odpowiem na inne pytania.

Ile koncentratu lałeś na litr wody do marolexa? Magi jak i BH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magi 35ml ,BH 40ml na litr. Tak mi po testach wyszło. Może jeszcze dodam jeden filc pod BH.

Mój wybór padł na BH ze względu na cenę.Zapach BH mi nie przeszkadza (jak MicroRestore z nutą jabłka) i że piana jest rzadka, szybko spływająca też.Liczy się efekt końcowy, a jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Vujek napisał:

Zapacz Magi 4, BH 3

Zapch Magifoam klasycznej 4 w skali na 5?

No bez żartów. Może nie jest aż tak tragiczny jak to ktoś opisał w wątku o niej "zapach zgniłego jaja" ale do pozytywu daleko. Pomijając kwestie gustu to zasługuje na ocenę 1 na 5.

 Ocenę cztery to mogłaby uzyskać przykładowo Tenzi wiśniowa, albo Shiny Garage Snow Fruit Foam.

2 godziny temu, Kukas napisał:

Domywanie Magi 4, BH 4

Tu można dać nawet 5. Nie spotkałem jeszcze pian zbliżonych do "neutralnych", które by tak dobrze domywały. Oczywiście pomijam hardkory typu "trucki".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.