Skocz do zawartości

Bilt Hamber piana


CarlosBlack

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, ghost napisał:

pian zbliżonych do "neutralnych"

 

37 minut temu, Birkhof napisał:


W jakim sensie ona neutralna?

A napisałem, że neutralna? 😉

w kontkście chemicznym pH neutralna nie jest, ma lekko podniesione pH w roztworze, ale nie hardkorowo,

a w kontekście użytkowym wydaje mi się w miarę neutralna/bezpieczna dla LSP, nie zauważyłem żeby jednorazowo osłabiła nawet delikatne pokazowe woski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vujek napisał:

A co do zapachu to może się zapędziłem i nie wziąłem pod uwagę takich marnot jak Tenzi wiśnia, które poza zapachem nic nie prezentują przy tych dwóch pozycjach.

Ja nie mam problemu, żeby stwierdzić, że autofoam i magi mają najlepsze mi znane działanie czyszczące dlatego sugerowałem 5/5. Kilka innych pian robi niewiele. (Tenzi w skali wielu przetestowanych nie jest na końcu) A zdecydowana większość pian pH7 robi praktycznie nic. Rozmiękcza tyle samo co i polanie samochodu wodą

 

Zapach tych 2 polskich produktów to mistrzostwo w porównaniu do wspomnianych 2 brytyskich. A oceniając daną kategorię po prostu starajmy się być obiektywni 🙂 Ktoś przeczyta, Magi zapach 4/5, kupi, wsadzi nos do butelki i potem puści pawia 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności.Przecież to do mycia auta (nie ciała), a nie do wąchania. Tragedii nie ma jak w przypadku krwawiących felg.Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam BH z ciemną naklejką nie jasną i u mnie jak pisałem zapach jest znośny z wyraźną nutą jabłka 

Większość tych środków pachnie trochę inaczej przy aplikacji niż prosto z butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś dodać do autofoam np trochę adbl yeti żeby troszkę dłużej posiedziała i lepiej pachnialala? Zastanawiam się. Do roztworu 540ml woda i 60ml autofoam dodać tak 10-20ml yeti. Ma to sens czy darować sobie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  nie zgodze sie ze neutralne piany nie robia nic 😉 testowalem sporo i widze ewidentnie pewna zaleznosc,to sa fajne piany do aut zabezpieczonych,nawet w warunkach zimowych i po dlugiej trasie testowalem i radze sobie swietnie z duzym brudem jesli auto swiezo nawoskowane,gorzej lub wcale faktycznie jesli na aucie nie ma nic lub co mnie zaskoczylo leza tylko jakies produkty w spraju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.A AB i BH radzą sobie u mnie duuuużo lepiej nawet na autach tylko z SSW bądź QD i nie tylko lekko przykurzonymi deklasując resztę.

Też przerobiłem wszystkie popularne od tanich po drogie. Śmiało twierdzę, że nie znalazłem lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vujek napisał:

No widzisz.A AB i BH radzą sobie u mnie duuuużo lepiej nawet na autach tylko z SSW bądź QD i nie tylko lekko przykurzonymi deklasując resztę.

Też przerobiłem wszystkie popularne od tanich po drogie. Śmiało twierdzę, że nie znalazłem lepszych.

AB i BH to nie sa neutralne,a pozatym porownywales z woskami? Bo ja tak i kiepsko to wychodzi,z wosku i neutralnym wszystko sciagam a z SSW juz nie tak lekko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak ma dłużej siedzieć to AB Magi trzeba dodać nie Yeti, które siedzi podobnie.Przynajmniej z pianownicy ręcznej.

Mi bardziej chodzi o PA i akurat mam dwie butelki yeti których nie używam. Poza tym uważam ze yeti ma w miarę fajna pianę i ładnie pachnie a brud co najwyżej zmiękcza dlatego mógł bym go poświecić dodając do autofoam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, menior napisał:

AB i BH to nie sa neutralne,

Zwał jak zwał.Skoro nie zjadają SSW to nie ma co narzekać że agresywne przy takim domywaniu jakie prezentują.

Nie polecam nic innego bo szkoda czasu, jak i tak skończysz na 2 wiadrach.To jedyne piany po których można na szybko dać QD i auto czyste.Zaznaczam na szybko.

 

32 minuty temu, Bapko napisał:


Mi bardziej chodzi o PA i akurat mam dwie butelki yeti których nie używam. Poza tym uważam ze yeti ma w miarę fajna pianę i ładnie pachnie a brud co najwyżej zmiękcza dlatego mógł bym go poświecić dodając do autofoamemoji4.png

Testuj, bo ja nie dam rady.Karcher mi padł i szukam serwisu w okolicach Został mi tylko na razie Marolex.

Przy okazji jaki macie kolor BH bo mój z op. z ciemną naklejką jest Ciemno-zielony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  nie zauwazylem wielkiej roznicy miedzy tymi najbardziej znanymi jesli chodzi o domywanie(Sg,Gs czy adbl) roznice widze wlasnie w zaleznosci od tego co lezy na aucie,z tych znanych najlepiej cenowo wychodzi mi Yeti bo jest mega skoncentrowany i przez to najtanszy,ale i tak po wszelkich testach na koniec zakupilem 5 litrow MAGI 😁 bo jest wszechstronny i jesli chodzi o czas lezenia to nikt go nie pobije 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ważna uwaga - BH leję marolexem na mało pieniącej wkładce. Działa tak samo. Nie chodzi o piano-czapkę. Szybko i skutecznie.

Mam yeti, nie używam. Mogę w sumie zrobic mix. Tylko że ja ciągle czyste auto myję 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważę konkretna różnice pomiędzy CleanTechiem Citrus Foamem a MagiFoam? Bo powiem szczerze w tygodniu robię czasem okolo 1,5k kilometrów i jednak jak czasem deszcz pada to ten film w dolnych częściach drzwi jest konkretny. Górę mi ładnie CleanTech domywa i jest czyściutka, ale progów i dolnej części drzwi no słabo, ruszy trochę ale nie tam jak nie wiem dach czy maskę, która po prostu jest czysta. 

Myślę o zakupie MagiFoam, myślicie ze będzie różnica i poradzi sobie z filmem? Wiem ze to nie mycie ręczne, ale w zimie-jesieni nie mam możliwości raczej myc ręcznie. Auto zabezpieczone Fusso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma 100% skutecznosci po samym myciu wstepnym zeby bezpiecznie potem QD kiem leciec 🙄

@analyzator  jesli myjesz praktycznie czyste auto to po co Ci mocny i drogi produkt,Yeti w zupelnosci wystarczy i chociaz ladnie pachnie,ja majac rozne dobieram w zalezosci od sytuacji,ale co kto woli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr zasadowe produkty sie sprawdzaja do felg w mniejszym stezeniu w tym celu,znajomy tak stosuje np.Citrusa od Cleantecha i twierdzi ze mu lepiej domywa od dedykowanych 

@CarlosBlack  Troche sie nie zgodze,stosowalem i UWC (nadal stosuje) i Apc z tych mocniejszych w wiekszym stezeniu i nie widze roznicy w sile domywania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.