Skocz do zawartości

Fireball Ultimate Paintwork Cleaner


paperson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zaciekawiony ostatnimi dobrymi opiniami tytułowe cleanera postanowiłem sam przekonać się czy rzeczywiście produkt Fireball'a jest tak dobry.

Opis ze strony producenta:

"PREPARAT DOGŁĘBNIE CZYSZCZĄCY LAKIER
Profesjonalne przygotowanie powierzchni

Doskonale czyści lakier przygotowując do aplikacji wosku lub powłoki. Usuwa pozostałości po różnego rodzaju zabezpieczeniach powierzchni np. woskach. Produkt stworzony z myślą o profesjonalistach ceniących sobie efekt, jak i łatwość pracy. UWAGA: Produkt szczególnie zalecany, do przygotowywania powierzchni pod aplikację powłok ceramicznych. Zawarty w preparacie tzw. nano puder doskonale oczyszcza lakier i odtyka wszystkie pory. Dzięki zastosowaniu Ultimate Paintwork Cleaner’a powłoka dokładniej pokrywa wszystkie miejsca i łączy się z lakierem, dzięki czemu podnosimy jej trwałość i właściwości ochronne nawet o 25%."

Sposób użycia z etykiety wygląda na banalny:

"1. Usuń smołę i zanieczyszczenia metaliczne.
2. Umyj samochód szamponem Fireball.
3. Spłucz pianę.
4. Dokładnie rozprowadź Fireball Ultimate Paintwork Cleanser aplikatorem na mokrym lakierze.
5. Spłucz i wysusz."

Powyższe pachnie dużą oszczędnością czasu, szczególnie przy szybkiej akcji "wyjałowienia" lakieru pod kolejny letni wosk.

Dzięki @Grzechu23 za swoją relację 👍 Pozwolę ją sobie tu wkleić:

No to ruszamy z robotą:

Tak wyglądała maska po umyciu szamponem, na której leżał miesięczny Petes.

fireball.jpg.b7592b30672ecd7206c151ce37074a88.jpg

Butelka zakończona jest poręcznym aplikatorem z nakrętką. Ja użyłem widocznego na zdjęciu pada z mf:

fireball_1.jpg.ccf35f203975f46a2c5c308f8c2c017c.jpg

Wypracowanie na mokrym lakierze. Szybko, łatwo i przyjemnie:

fireball_2.jpg.c73854e3f9c70de655408c0beebc1f5e.jpg

Po każdym elemencie wypłukiwałem wypracowany cleaner myjką. Efekt na połowie maski. Wygląda na idealną taflę:

fireball_3.jpg.df0ed701ce05ab8dec18f68131ed7c01.jpg

I jeszcze filmik po szybkiej akcji na całym elemencie, po powtórnym wymyciu lakieru szamponem:

Na usta cisną się same pozytywy.

Cleaner banalnie łatwo się wypracowuje, oszczędzamy przy tym sporo czasu.

Po wyschnięciu lakier jest bardzo tępy.

Jednak czy to nie zasługa magicznego nano pudru? 

Na drugi dzień, podczas aplikacji wosku zauważyłem, że pad lekko zapycha się pyłem... może należy wymyć lakier gorąca wodą z użyciem "czyszczącego" szamponu. Ja tego dnia użyłem zwykłego ADBL o zapachu coli.

Jakie Wy macie przemyślenia dot. tego produktu? Zapraszam do dyskusji.

  • Lubię to 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Fitte napisał:

Świetny produkt natomiast wkurzający jest fakt, że trzeba ponownie jeszcze raz auto umyć.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Dla mnie to akurat plus, bo wszystko robie na mokro, mycie, glinka, fireball i na koncu szampon jeszcze raz - i dopiero suszenie MF albo dmuchawa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 12:50, chudy2355 napisał:

A próbowałeś oczyszczac szybe ? Przymierzam sie do zakupu i zastanawiam sie czy brac cos pod nw czy ten cleaner wystarczy 😉

 

 

 

 

 

 

U mnie 3 miesięcznej NW - Glaco, nie ruszył. Pad z fibry.

Może jak by poszedł w ruch tri color albo filc z tym cleaner'em to bym coś ruszył ?

Ale do samego oczyszczenia szyb niczym nie zabezpieczonych, pod NW powinien starczyć i dać radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u was też występuje efekt rozwarstwienia tego cleanera? Butelka postała tydzień nie ruszana w garażu i widać dwie frakcje.

Ciężko było mi to ując na zdjęciu, ale zaznaczyłem kreską gdzie jest odcięcie.

 

20190904_183713.jpg.6835fddf2699e12827b7f27d8f226a57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
56 minut temu, Grzechu23 napisał:

Panowie, u was też występuje efekt rozwarstwienia tego cleanera? Butelka postała tydzień nie ruszana w garażu i widać dwie frakcje.

Tak, wystarczy wymieszać i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałem padam z fibry i większość kolegów chyba tez.  Domel żółta gąbka. To chyba nie ma większego znaczenia. 

Podzielilem auto na 4 sekcje i każda po użyciu produktu splukiwalem pod cisnieniem. Na koniec umylem adbl shampoo pro. Ale ja to robiłem wieczorem wiec chłodniej i brak słońca  🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka, jaką otrzymałem bezpośrednio od Fireball Polska: cleaner po aplikacji należy najpierw spłukać samą wodą, a dopiero potem zmyć powierzchnię wodą z szamponem - dokładnie tak, jak opisał to @Syrio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 widziałem twoj test i właśnie miałem wątpliwości, czy zrobiłeś dobrze, że umyles po Cleanerze powierzchnię od razu szamponem bez wcześniejszego wypłukania Cleanera sama woda. 

Teraz wszystko jasne 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Moderator
5 minut temu, wanraf89 napisał:

ktos probowal najpierw obleciec cale auto a pozniej splukac i umyc ? jak zaschnie to jest jakis problem z wymyciem lub usunieciem ? 

U mnie nie było problemów a zdarzało się używać w wysokich temp.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wanraf89 napisał:

ktos probowal najpierw obleciec cale auto a pozniej splukac i umyc ?

chcesz zarzucić ten produkt przed myciem, na brudny lakier 🙂 ? Tego typu produkty wrzuca sie po myciu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.