Skocz do zawartości

Fireball Ultimate Paintwork Cleaner


paperson

Rekomendowane odpowiedzi

Kusi mnie ten cleaner na test ale nie jest to niestety produkt dla blokersa na akcję na bezdotyku. Wiader z szamponem braknie

Idealny, sam właśnie dlatego go kupiłem.

 

Tu na filmiku jest pokazane, gość najpierw cleaneruje całe auto, potem całe myje- szybka akcja.

 

Zakładam że po cleanerze lakier jest na tyle czysty ze będę próbował brać szampon rozrobioną bezpośrednio na gąbkę i tak umyć auto i potem opłukać

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dejnasm napisał:

Tu na filmiku jest pokazane, gość najpierw cleaneruje całe auto, potem całe myje- szybka akcja

 

Szybka akcja to jest z wax offami 😉

Pamiętaj że auto musisz 2 razy myć w trakcie tej "szybkiej akcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Szybka akcja to jest z wax offami
Pamiętaj że auto musisz 2 razy myć w trakcie tej "szybkiej akcji"

Ok, szybka akcja jak na pełne przygotowanie lakieru- i tak będę brał myjnię na 3 godziny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie czy ktoś robił test tego Cleaner'a VS. taki typowy "na sucho" i żywotność wosku na nich. Używam mckee's 37 i jest rewelacyjnym cleaner'em i zastanawia mnie czy na Fireball wosk będzie leżał tak samo długo. Niektórzy twierdzą, że FUP zapycha pory lakieru i woski tak nie siedzą. Ja po nim myję szamponem DM Reset i jakoś nic takiego nie zauważyłem. Fakt pytanie zadaję ale sprawdzę to osobiście szykując auto na zimę, ale może ktoś już to sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.09.2020 o 10:42, V1RU$ napisał:

Niektórzy twierdzą, że FUP zapycha pory lakieru i woski tak nie siedzą.

Raczej je odtyka, skoro głównie zalecany jest pod powłoki.
Ja ze swojej strony i moich obserwacji moge powiedzieć, że Fireball nic nie zapycha, zostawia bardzo tępy lakier i woski u mnie siedzą na nim bardzo dobrze.

21 minut temu, Strus napisał:

Kwestia ewentualnego maskowania rysek mnie interesuje ? Czy coś maskuje ?

F UPC nic nie maskuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie zauważyłem zapychania. Kwestia dobrego spłukania a potem wymycia wg mnie. Do tego lepiej mi się pracuje panel po panelu tj. nakladam, spłukuje, a na koniec mycie szamponem już calości. Szybciej idzie praca. Dla mnie to fajny cleaner, bo bardzo przyspiesza pracę

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Grzechu23 napisał:

Raczej je odtyka, skoro głównie zalecany jest pod powłoki.
Ja ze swojej strony i moich obserwacji moge powiedzieć, że Fireball nic nie zapycha, zostawia bardzo tępy lakier i woski u mnie siedzą na nim bardzo dobrze.

F UPC nic nie maskuje.

Ja wypowiem się na wiosnę, zrobiłem sobie poligon doświadczalny na aucie i zobaczymy. Jak siedzi ten sam wosk na lakierze po FUPC oraz jak siedzi na lakierze po tradycyjnym cleanerze wymytym ipą.

Po FUPC umyłem jeszcze szponem DM Reset.

Też uważam, że FUPC tofajny cleaner ale odnoszę wrażenia, że to nie to samo co tradycyjnie i wymycie ipą.  Jeden panel mam też z detailer's pro mckee's 37 - dla mnie to mistrz. Maszyną robi się go szybko i wydajnie i woski siedzą na nim jak trzeba.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Notcon napisał:

Ja mam podobne spostrzeżenia, jeśli chodzi o jego siłę czyszczenia. Jednak nie zawsze mam możliwość wyciągnięcia maszyny i nakladania cleanera tradycyjnie.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie dlatego mam go na stanie. Aczkolwiek z racji, że po nim muszę jeszcze umyć jakimś odtłuszczającym szamponem to dla mnie on wcale nie jest jakimś mistrzem przyspieszenia roboty.

I coraz bardziej odnoszę wrażenie, że wcale po takiej operacji nie jest tak super z powierzchnią.

Ale z werdyktem ostatecznym wstrzymam się jakiś czas.

Jak zauważycie go na giełdzie w zestawie z szamponem odtłuszczającym na sprzedaż to będzie oznaczało, że przegrał challenge.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 22.06.2022 o 16:37, belzebiasz napisał:

Hej, czasu minęło dosyć sporo, ale czy pamiętasz jakie wyszły Ci wyniki? Jakieś wnioski? 

Krótko i zwięźle. Produkt okey ale raczej widzę go dla kogoś kto robi akcję z autem pod blokiem i nie ma miejscówki na ogarniecie zgodnie ze sztuką. Albo dla jakiegoś testera wosków z maską na balkonie.

Wosk leżał mi zawsze dłużej na powierzchni przygotowanej w tradycyjny sposób. Zdecydowanie wolę ogarnąć maszyną cleaner MC37 i na nim siedzi wszystko jak złe.

Ale kto co woli i kto co lubi.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.