Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko

 

kumpel do ori xenona włożył żarówki HID i po paru dniach się coś takiego zrobiło:

 

Obrazek

 

i teraz pytanko:

 

papier wodny 2000, 2500 + wosk zniweluje te przebarwienia . .?

 

to przebarwienie jest od środka lampy ... ;/

 

Bardzo podobnie wyglada moja lampa, tyle ze ta "mgielka" jest juz na 2/3 powierzchni klosza. Rowniez od srodka. Tyle ze u mnie to oem lampa z xenonem i oem palnik. Wszystko to w A4 B7. Niebawe sie za to zabieram. Zaczne od PlastX recznie, zobaczymyc o sie bedzie dzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa przeszla ponowne czyszczenia papierkiem 1500 i 2500 po czym znow polerka MG i padem z zestawu . powiem wam ze teraz wyszla rewelacja . ciekawe tylko ze faktycznie jak juz gdzies wczesniej czytalem produkty MG nie dzialaja za 1 razem i trzeba dany zabieg powtorzyc 2 , 3 krotnie zeby byl widoczny efekt . w moim przypadku to wlasnie sie sprawdzilo . wychodzi na to ze niezbyt sie oplaca kupowac ta firme :dontknow:

 

cztalem tu i uwdzie o ChemicalGuys i bede musial sprobowac ich produktow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

tomekw24 to nie jest tak że Meguiar's nie działa za pierwszym razem. Większość procesów w auto detailingu trzeba powtarzać żeby osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Dlatego nie zrażaj się do tej marki, ale oczywiście próbuj kosmetyków z innych marek. W każdej znajdziesz coś ciekawego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy po ponownym czyszczeniu i polerce w domu wygladaly super ale po wlaczeniu swiatel pokazaly sie wszystkie rysy ktore powstaly dzieki padowi ktory byl w zestawie MG . teraz pozostaje kupic pady z gabki jakas dobra paste polerska i polerowac ponownie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to przytarcie ;)

 

Jakiego papieru użyc i jakiego preparatu do przepolerowania polecacie?

 

jak rozumiem, chcesz ręcznie polecieć, więc oklej blachy taśmą ochronną a klosz poleciał bym germanem + UC.

Przyda się też do korekty lakieru 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolego @napalmm wg mnie tego się nie czyści, można by spróbować wodą destylowaną z płynem do mycia szyb przepłukać... ale tak ręcznie to raczej zawsze coś zostaje jakieś rysy niewielkie

 

Ja chciałbym spytać jak zabezpieczyć reflektor po szlifowaniu?

Reflektory robione były w a3 2002 rok, były w stanie katastrofalnym- nadawały się właściwie tylko do kosza, po polerce niemal jak nowe, jednak teraz pytanie jak ten efekt utrzymać. W wielu wątkach zdania są podzielone, jedni mówią o lakierze bezbarwnym (jednak z braku sprzętu- pryskałbym zwykłym sprayem oraz z braku doświadczenia- nie jestem lakiernikiem, wydaje mi się że to nie jest najlepsza opcja dla mnie) dlatego pozostaje wosk, tylko teraz pytanie jaki?

 

1. Sonax 1 nano pro wosk

2. DURAGLOSS CLEAR COAT POLISH 111 CCP Sealant wosk

3. DURAGLOSS TOTAL PERFORMANCE BARDZO TRWAŁY NA ZIMĘ (chyba mocniejszy ale droższy)

4. Poorboy's wosk

5. CAR LACK 68 ( KLASSE ) LONG LIFE SEALANT - TRWAŁY

 

Czy może coś całkiem innego, co koledzy radzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Macie pomysl na jakies spolerowanie wew strony lamp - wypalone od xenonow... :/ Niestety tak juz bylo jak zakupilem auto.

 

Klosz szklany Hella.

 

 

w sumie fotki i pytanie zamiescilem wczesniej chyba nie w tym temacie co trzeba...

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 056#224056

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysl na jakies spolerowanie wew strony lamp - wypalone od xenonow... :/ Niestety tak juz bylo jak zakupilem auto.

 

Klosz szklany Hella.

 

 

w sumie fotki i pytanie zamiescilem wczesniej chyba nie w tym temacie co trzeba...

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 056#224056

 

Z tego Co wiem to szkło zaczyna się topić od 1000 stopni C

W związku z powyższym nie ma szans żę masz dalej auto w całości;)

 

HiDy mają to do siebie że niszczą tworzywa sztuczne temperaturą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) no to albo nie sa szklane albo jakas powloka sie wypalila :)

 

To Wy jestescie fachowcami :)

 

rozkleić AG CGP a jak nie podoła to tlenek ceru.

AG CGP? tego nie znalazlem :>

 

Hmm z tego co widze to w Excede nie maja AG, a tam bede robil najblizsze zakupy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tym ze wez pod uwage ze jedynym certyfikatem na HiDach jest CE (china export :lol:)

nie ma zadnych norm a to co jest napisane szeroko mija się z rzeczywistoscią...

 

Wcześniej jednak mogł któś mieć wsadzone mocniejsze zarowki i tez "pomogło" lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rzeczywiście, coś tam ostatnio zadziałaliśmy u kolegi w Hondzie.

Problem był taki, że były lekko żółte i na jednym reflektorze bezbarwny po prostu odpadł na wysokości żarówki :o Cały bezbarwny zrolowaliśmy na mokro jak folię, następnie 1000->1500->2000->FG500 na twardym ->SwirlX na miękkim i na końcu kolega przeleciał to jakąs politurą.

Lampa lewa przed robotą, widać zółtą poświatę (zdjęcie telefonem)

lampa1xh.jpg

 

Tutaj po FG500 a kierunek jeszcze P2000

lampa2m.jpg

 

Moje odczucia: praca o wiele łatwiejsza niż reflektory w Audi, o wiele łatwiej wyprowadzić zmatowienie z papieru. Ale prawdą jest, że na hondowskich lampach było praktycznie brak odprysków od kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.