Skocz do zawartości

Jaki Tar&Glue Remover?


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, blazej napisał(a):

Do tej pory używałem ich tylko na lakierze, teraz mam trochę plastików i pytanie czy trzeba zachować jakieś specjalne środki ostrożności, czy można lać po całości.

Generalnie produkty typu tar & glue mogą być niebezpieczne dla nielakierowanych tworzyw i kloszy lamp (zmatowienia, biało-mleczne wykwity/plamy). Dużo zależy od materiałów, z jakich wykonano te elementy (pomijam warunki, w jakich aplikujemy taką chemię). Najbezpieczniej, niezależnie od producenta takiej chemii, starać się omijać wspomniane elementy podczas aplikacji tar & glue na karoserię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 7.10.2024 o 21:06, bienek napisał(a):
W dniu 6.10.2024 o 20:04, Rafal9304 napisał(a):
Jakieś opinie o ADBL Tar Remover Thixotropic  ? 

Mam 6L ale dopiero raz na szybko pryskalem. Działa b dobrze 🙂

Dla mnie słaby produkt. Na plastikach strukturalnych w Mercedesie zacieki niestety. 
wolę osobiście z ultracoat to bardzo bezpieczny i szybciej działa niż adbl. 
jak ktoś działa sam dla siebie i ma czas by tar z Adbl działał to spoko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mumins napisał(a):

Mógłbyś dwa słowa więcej na temat tego produktu? Dzięki z góry:) 

Nie jest to mocarz. Jest bezpieczny nawet jak przyschnie na lakierze. Może nawet długo leżeć. Nie jest ostro gryzący w nos i oczy. Oczywiście wymaga wzruszeni fibra ale daje naprawdę radę. Asfalt też ładnie ściąga. Nie rozwala plastików strukturalnych czy ramek rejestracyjnych. A taką ramkę zamoczyłem i leżała na ostrym słońcu i nie widać odbarwienia 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arczar Śmierdzi okrutnie z tego co pamiętam. Ultracoat jak dla mnie ma zapach jakieś mięty bo byl wyżej wspominany to od siebie dodam. Dla mnie zapach się liczy bo pracuje w pomieszczeniu... Choć i tak maska wskakuje bo jestem mocno uczulony na smrody po tylu latach 🫣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2024 o 08:55, Mumins napisał(a):

Mógłbyś dwa słowa więcej na temat tego produktu? Dzięki z góry:) 

Uktracoat jest fajny pod warunkiem, ze używasz w zamkniętym pomieszczeniu. Niestety na dworze bardzo szybko schnie. Jest bardzo wydajny, bo jest dość rzadki. W zasadzie jak woda. Ale dlatego tez szybko schnie.

ADBL Tixo nie służy do tego aby w 2-3 minuty usunąć smołę. Ona musi trochę poleżeć, ale czas 10-15 minut na dworze nie stanowi dla niego problemu. W tym czasie jest w stanie dość pokaźne gluty usunąć.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx Mam takie same uwagi do Ultracoat. Szybko odparowuje, ale za to to ta płynna konsystencja działa fajnie na trigery. no i jest bardzo bezpieczny. Padł mi ich z opakowania 0,5L ( Epoca) po przelaniu 4,5 L. Mocny zawodnik z niego nie jest, ale robi co ma robić. Zapach tez jest ok, coś tam się przebija czasem, mięta chyba?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.