Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
uzywal juz ktos moze Microfiberwash+ z CG?

 

 

A gdzie to można kupić? Kończy mi się Sonus, Micro Restore kiedyś już miałem więc może tego bym zakupił dla porównania.

Jeszcze tak aby nie zaśmiecać tematu to porównując Sonus'a i Micro Restore nie zauważyłem jakichś różnic w działaniu więc może ten coś by wniósł nowego.

I jeszcze jedno do tematu - ja z ciekawości zakupiłem rok temu taką małą praleczkę wirnikową turystyczną do której wchodzi do 3 kg szmat i w niej piorę fibry i bardzo dobrze się sprawuje.

 

waxclusive posiada w swojej ofercie ten produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kita33, szmatki piorę we frani i leję ciepłą wodę z kranu. Dolewam jelonka na oko, ale jeśli masz w kostce to zetrzyj tak żeby się troszkę spieniło. Dużo nie trzeba żeby dobrze uprać. Ręcznie tez można, ale trzeba z tym delikatnie żeby nie popsuć szmatki przez duże tarcie. Ja zawsze namaczałem w wodzie a potem polewałem lekko jelonkiem i prałem jak zwykłe gacie, ale delikatniej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio pojawiło się...( bynajmniej ja ostatnio zauważyłem) mydło naturalne hipoalergiczne w Biedronce 200g za niecałe 2 zł stosował ktoś? była by to jeszcze tańsza alternatywa dla Jelenia. Na internecie nie mogę nic znaleźć o nim mimo że piszą że więcej informacji na stronie biedrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jeśli tak na serio pisałeś to nie polecam żadnym proszkiem. Mikrofibry robią się twarde i zaczynają się sypać

 

kilkanaście prań persilem, vizirem co tam żona kupi... piore pady, fibry aplikatory czesto jeszcze vanischa doleje i nie zauważyłem zeby cos im było nie halo...

Jest to tak samo syntetyczny materiał mam na myśli fibry jak polary które nosimy na co dzięń czyli 100% poliester i co polara też nie wolno prać w pralce proszkiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tak samo syntetyczny materiał mam na myśli fibry jak polary które nosimy na co dzięń czyli 100% poliester i co polara też nie wolno prać w pralce proszkiem

Oczywiście masz trochę racji ale mikrofibra a polar to zupełnie inne materiały posiadają zupełnie inną budowę i służą do czegoś innego.

Czy twój polar wygląda tak samo po takiej samej ilości prań jak fibra ?

Dodam że moja żona cześć prania robi właśnie w Rubisie i Hajzerowi oko by zbielało jakie plamy potrafi zdjąć to mydełko nie :-]

Nie jestem chemikiem ani jakim znawcą tkanin swoją opinię wyraziłem na bazie wieloletniego doświadczenia w praniu swoich Fibr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam filtry do wody. Wychodzi taniej niż woda demineralizowana a przy okazji herbata smakuje jak herbata a i czajnik wewnątrz wygląda normalnie :song:

No chyba że ma się wodę destylowaną (nie demineralizowaną) za free :-] która na pewno jest czystsza niż filtrowana czy demineralizowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.