Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Zarówno Micro Restore jak i Sonusa, do zwykłych pran, po myciu czy sprzątaniu auta, leje 30 ml.

Jeśli mam więcej szmat, po polerowaniu i woskowaniu to najpierw zamaczam je i pady w 30 ml a później piore w ok 40 - 50 m i wszystko robi się jak nowe :)

 

@Eryczek,

W twoim odczuciu, co jest lepsze, Sonus Wunder Wasche czy Micro Restore? Myślę bardziej pod kątem nie niszczenia struktury fibry, lepiej nie doprać niż zrobić z MF czystą ale zwykłą szmatkę, zwłaszcza to boli przy fluffim :/

Czy któryś z tych środków ma faktycznie moc przywracania fibrom właściwości? Cenowo wychodzi na to samo, więc mam dylemat :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Donatel, wg mnie to dwa bardzo podobne środki. Mam wrażenie ze MR jest minimalnie silniejszy ale tak góra 10%. Po Sonusie za to szmaty pachną jakby świerzym pieczywem :o:dontknow:

 

U mnie wybór padł na MR ale bardziej ze względów ekonomicznych niż przekonaniowych - kupiłem galon w świetnej cenie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak prałem ręcznie, to lałem wodę do umywalki i namoczone fibry lekko polewałem białym jelonkiem w płynie i leciutko pocierałem i wszystko bardzo fajnie schodziło. Potem lekkie wyciśnięcie, strzepnięcie i szmatka jak nowa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prałem ręcznie, to lałem wodę do umywalki i namoczone fibry lekko polewałem białym jelonkiem w płynie i leciutko pocierałem i wszystko bardzo fajnie schodziło. Potem lekkie wyciśnięcie, strzepnięcie i szmatka jak nowa :good:

Zrobiłem wczoraj tak samo i niestety efekt był mizerny :thumbdown: Może lepiej wrzucić fibry do pralki i zadziałać proszkiem "Biały Jeleń kolor" :o

 

[ Dodano: 4 Sierpień 2013, 01:50 ]

Jak prałem ręcznie, to lałem wodę do umywalki i namoczone fibry lekko polewałem białym jelonkiem w płynie i leciutko pocierałem i wszystko bardzo fajnie schodziło. Potem lekkie wyciśnięcie, strzepnięcie i szmatka jak nowa :good:

Zrobiłem wczoraj tak samo i niestety efekt był mizerny :thumbdown: Może lepiej wrzucić fibry do pralki i zadziałać proszkiem "Biały Jeleń kolor" :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

OStatnio coś dziwnego stało się z moimi mikrofibrami, jak nogdy Fluffy pofarbował mi inne fibry i aplikatory, a po praniu do którego dodałem octu (pierwszy raz) fibry zrobiły się jakieś takie miękie, delikatne, niemają już tego efektu haczenia. Czy spierdzieliły się już na dobre, czy dać im jeszcze szanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywal juz ktos moze Microfiberwash+ z CG?

 

A gdzie to można kupić? Kończy mi się Sonus, Micro Restore kiedyś już miałem więc może tego bym zakupił dla porównania.

Jeszcze tak aby nie zaśmiecać tematu to porównując Sonus'a i Micro Restore nie zauważyłem jakichś różnic w działaniu więc może ten coś by wniósł nowego.

I jeszcze jedno do tematu - ja z ciekawości zakupiłem rok temu taką małą praleczkę wirnikową turystyczną do której wchodzi do 3 kg szmat i w niej piorę fibry i bardzo dobrze się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno do tematu - ja z ciekawości zakupiłem rok temu taką małą praleczkę wirnikową turystyczną do której wchodzi do 1 kg szmat i w niej piorę fibry i bardzo dobrze się sprawuje.

Właśnie badałem temat pralek - czy coś takiego masz?

http://www.sklepy24.pl/sklep/domomarket ... -250/55370

A może macie inną sprawdzoną pralkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.