Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

włałem 60 ml do pralki tego Sonusa do prania... i pytanie, pieni się wam coś ten preparat w pralce?? bo mi nic

 

bo jestem ciekaw czy to w ogole dopierze te mikrofibry itd

 

 

------------------------------

 

po godzinie wirowania w pralce, mikrofibry dalej brudne, wiec nie mam pojecia jak uzywac tego preparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie Tak Jelonek ale w kostce.

Pierwsze namaczanie z zeskrobanym Jeleniem w misce i ciepłą woda spoko na 1dzień (trochę trza łapą pomęczyć fibrę).

Następnie proszek lovella (dla dzieci do białego). 60StC. w pralce (ustawić na bawełniane i obroty do wirowania 600-700 (jeżeli taka opcja występuje) Nie powinny się "zbić".

U mnie świetnie działa. Koszt nie mały ale później nie muszę się martwić że niedoprane i jakieś sztywne i nie robi mazów podczas wycierania czy lekkiej polerki.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś proszek do prania Biały Jeleń? Od wczoraj moczą się w wannie mikrofibry w wodzie z rozpuszczoną połową kostki mydła Biały Jeleń, teraz załączam pralkę...i nie wiem co wlać. Ostatnio nie sprawdziło się starte mydełko, więc teraz zastanawiam się między Jelonkiem w płynie (mam 50ml) i proszkiem do prania (117g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jelonek.jpg

 

Tak to wygląda. Dziewczyna mi kupiła w jednym z salonów sieci Rossmann. Boje się jednak, że będzie zbyt "mocny" dla mikrofibr.

 

Tylko mniej niż 5% składu to mydło, występuje też coś takiego jak kompozycja zapachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

 

Tak to wygląda. Dziewczyna mi kupiła w jednym z salonów sieci Rossmann. Boje się jednak, że będzie zbyt "mocny" dla mikrofibr.

 

Tylko mniej niż 5% składu to mydło, występuje też coś takiego jak kompozycja zapachowa.

 

Piorę w nim od około 1 roku czasu. Ręczniki, fibry zwykłe i fibry do polerowania oczywiście oddzielnie. Nic się nie dzieje temp. 60 stopni i obroty wirowania na 700. Tylko po wyjęciu z pralki i przed rozwieszeniem trzeba je dobrze strzepnąć. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem przed Twoim postem i wrzuciłem fibry do pralki, 40 stopni, program delikatny, 45 minut, wirowanie 400. Minimalne przebarwienia i plamy zostały tylko na trzech żółtych mikrofibrach których używałem do wycierania progów, wnęk i innych bardzo brudnych rzeczy. Nie pomógł im też fakt, że leżały takie brudne chyba ze dwa tygodnie w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie biały jeleń to mistrz :) u mnie to tak wygląda że podczas pracy wyrzucam mf do kosza, dziewczyna odbiera i ... a po pracy mam już wszystkie czyste i suche :good: i wszystko prane ręcznie lub pralka w ciężkich przypadkach, bez octów i wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio użyłem microfiber restorer i brudne mikrofibry przejrzały na oczy :mrgreen: 10ml na 5 litrów ciepłej wody i mniej się namęczyłem niż białym jeleniem. Co najważniejsze łatwo się wypłukuję a po wyschnięciu fibry są miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja piore raz w 40 raz w 60 tak na zmiane aby co gorsze brudy zawsze sie dopraly przy 60 jesli chodzi o brudy uwierz czasem sa rozne cyrki ;/ a jak na myjni pracowalem i inni pracownicy umyli samochod ty chcesz go doglaskac a to na mf brud a to ircha cala uwalona ... czasem rece idzie zalamac... teraz jak robie tylko pod siebie auto to jest zupelnie inna liga ale ja zawsze stosuje raz 40 raz 60 i mf zawsze jest spoko, zreszta dla jednego auta mam ich 8 szt wiec moge miec praktycznie do kazdej czynnosci jedna mf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piorę na 60 st. C i jest ok. Próbowałem na 40 st. C i nie byłem zadowolony, wiele się nie doprało.

 

Po drugie nie widzę sensu prać na 40 st. C, jak producent mikrofibr zezwala wyższe temp. Skrócenia ich żywotności nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.