Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Rekomendowane odpowiedzi

kamilgt, ten temat pokazuje że metod prania jest tyle ile użytkowników :kox::kox::kox:

 

Nawet jakby było dużymi literami w pierwszym poście napisane 30 st. C, to skoro 3 lata piorę na 60 st. C, jestem zadowolony z efektów to dalej bym tak prał ;)

 

To co jednemu pasuje drugiemu już nie i na odwrót. Wszystko zależy od rodzaju zabrudzeń i pralki, bo każda pierze trochę inaczej.

 

Temat z cyklu never ending story. 200 stron będzie za mało :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, ten temat pokazuje że metod prania jest tyle ile użytkowników :kox::kox::kox:

 

Nawet jakby było dużymi literami w pierwszym poście napisane 30 st. C, to skoro 3 lata piorę na 60 st. C, jestem zadowolony z efektów to dalej bym tak prał ;)

 

To co jednemu pasuje drugiemu już nie i na odwrót. Wszystko zależy od rodzaju zabrudzeń i pralki, bo każda pierze trochę inaczej.

 

Temat z cyklu never ending story. 200 stron będzie za mało :-]

 

 

Popieram tą wypowiedź :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy, 24 strony, co chwilę przewala się to samo, może zrobić taki krótki przepis i wrzucić w pierwszy post dużymi literami? :o

 

Ja wrzucę jak zrobiłem i się nie doprały

 

Biały Jeleń w płynie + woda 40st. i tak się moczyły z godzinę może w porywach do dwóch.

 

Potem do pralki na 40st, program 45 minut na jakies tam delikatne , do tego jakis "veri" delikatny proszek do prania w małej ilości, wirowanie 400obr, a na koniec płukałem ręcznie w wodzie z octem i jak były brudne i śmierdzące, tak stały się tylko mniej smierdzace, wiec ładuję je w 60 stopni na normalny program.

 

Jedyne co mi się udało doprac to gąbka megsa (taka do nakładania smalcu etc), którą namoczyłem i wyprałem ręcznie :mrgreen:

 

Pady też prałem jak MF , i pozostały śmierdzące menzerną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbrudniejsze to po zwyczajnym kurzu, brudzie , tłustym bardziej lub mniej, w połączeniu z detergentami, z ...wnętrz aut.

 

Dużo szmatek jest tylko po pastach i IPA, kilka po jakimś drobnym kurzu z komory silnika czy osadów po myciu, ale nie smarów tylko po prostu jakies osady z wody i detergentów.

 

Parę też po woskacha, politurach, cleanerach , czy dressingach do plastików.

 

ze 2 sztuki były w smarach z zawiasów zamków etc - do nich nie mam ale, bo będą dalej do tego służyc :)

 

Ale reszta, która powinna się doprac ... niestety tylko pachnie, a ślady pozostały :)

 

PS. Pralkę mam nóweczkę sztukę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja MF dzielę na kilka gatunków,

I do pracy przy lakierze, - zawsze prany ręcznie każda z osobna

II do pracy we wnętrzu, - prany ręcznie ale razem

III do silnika, wnęk i ogólnie mocnego syfu - w pralkę bez zbędnego szczypania, wcześniej namoczony w białym jeleniu a prany w normalnym proszku + 60*

 

I wszystko jest SI :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja MF dzielę na kilka gatunków,

I do pracy przy lakierze, - zawsze prany ręcznie każda z osobna

II do pracy we wnętrzu, - prany ręcznie ale razem

III do silnika, wnęk i ogólnie mocnego syfu - w pralkę bez zbędnego szczypania, wcześniej namoczony w białym jeleniu a prany w normalnym proszku + 60*

 

I wszystko jest SI :good:

 

+1

Dokladnie mam tak samo. Ale wazne tez zeby te najbardziej brudne szmatki namoczyc od razu nie zostawiac na dluzej. Kiedys zostawilem i juz sie nie dopraly tak jak inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio robilem zakupy w detailercenter i postanowiłem zakupić takie oto mydełko:

 

http://detailercenter.pl/index.php?p=produkt&id=744

 

Właśnie wyprałem nim kilka mikrofibr i musze powiedzieć ze jest super :good: bardzo fajnie się pieni, piorę recznie i nie odczówam po praniu aż takiego wysuszenia skóry i jak po szarym mydle, mam też wrażenie że szybciej się wypłukuje z włókien firby.

 

Do tej pory używałem Białego Jelenia ale teraz RUBIS je zastąpi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto stosował zamiast mydła biały jeleń płyn do prania HYPOCARE biały jeleń? http://www.sklep.pollena.com.pl/popup_image.php?pID=472

 

Kiedys sprobowałem BJ w płynie ale jest dużo gorszy niz kostka.

Tego HYPOCARE nie używałem, ale po sprobowaniu plynu wyleczyłem się z takich wynalazków i wróciłem do tradycyjnej formy mydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.