Skocz do zawartości

Woski niedostępne w PL lub mało popularne - w poszukiwaniu perełek


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że od pewnego czasu brakuje większych urozmaiceń wśród wosków/sealantów polecanych. W kółko te same marki/produkty plus kilka premier krajowych.

Warto by było zatrzymać owczy pęd i poszukiwać kolejnych zabezpieczeń lakieru, bo często aplikacja wosku sprawia nam najwięcej frajdy, dodatkowo cieszy oko jako wisienka na torcie.

Choć przetestowałem większość klasyków, to cieszę się, że udało mi się choć odrobinę spopularyzować woski Bilt hamber (jako trwałe, łatwe i z doskonałą relacją ceny do jakości), powłokę Tac System Moonlight (jako chyba najłatwiejszą w aplikacji na rynku, idealna do nauki), czy wosk letni Pinnacle Souveran (jako absolutny top w wyglądzie, przy mega korzystnej cenie, śmiało mógłby kosztować x10 razy tyle).

 

Konkretnie celem tematu, jest wpisanie tu produktów mało popularnych, trudno dostępnych (lub popularnych dawno a warto przypomnieć np. Lusso Oro, RaceGlaze).

Dopisujcie śmiało woski, o których nie ma wzmianki  lub jest bardzo mało informacji na naszym forum.

Docelowo jeżeli ktoś testował taki produkt, poniższa lista będzie zachętą by napisać o nim kilka słów.

Może też produkt z listy będzie inspiracją do zakupu i testów dla kogoś z Was🙂 

 

Ze swojej strony, chętnie poczytałbym rodzime opinie o:

 

McKees37 Trademark Carnauba Wax (pewnie i tak go kupię jak będzie dostępny)

Meguiars 3in1 Wax oraz Mirror Bright Polishing Wax

Griot's Garage Premium Carnauba Paste Wax oraz Best of Show

Surf City garage Black EDGE

Vonixx

Adam's Americana Premium oraz Ceramic Wax

Adams Patriot

Autoglym ultra hd

Infinity wax turbo6

Waxaddict większość

Wowo's

DetailedOnline Surreal Ceramic Infused Wax

Obsession Wax

in2Detailing Ceramic Crystal Wax 

Simple Wax Armageddon Synthetic Elegance

Wax planet

ODK

Gloss-It Concorso Sealant

Fireball Fusion Wax

ArtDeShine Graphene Crystal Wax

Mitchell & King Wax

Nanolex Hybrid wax

50 Cal Detailing - Penta Wax

FARECLA G3 PROFESSIONAL SUPERGLOSS PASTE WAX

HERRENFAHRT SMOOTH CARNAUBA WAX oraz PREMIUM CARNAUBA WAX

Scholl

 

Z mało spotykanych od siebie mogę z czystym sumieniem polecić Blackfire BlackICE lub budżetowy Blackfire Midnight Sun czy Pinnacle Signature series oraz bezpośredniego konkurenta glasura tj. CG Celeste Dettaglio. Tylko trzeba zapolować 🙂 

 

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity Wax Turbo6 , świetny zapach bananow z lekka nuta chemii, ze wzgledu na konsystencję swietnie sie naklada i poleruje, plusem jest, ze może byc nakladany maszynowo. Dobrze wyglada, fajnie szkli moj jasny lakier. Krople idealne na chwile obecna wysmarowalem tylko maske wiec nie jestem w stanie wiecej powiedziec.

 

Warto też pomyslec o Infinity Wax Supergloss+, swietnie pachnie jablkowa kwasna guma shox również z delikatna nutka chemi jak wsadzimy nochal Jest mieciutki i tłusty, a co za tym swietnie sie naklada oraz sciera. Podczas szybkiego kilkudniowego testu z prostaff cc water gold, gtechniq c2 oraz fk 1000p mial zauwazalnie najlepsze właściwości samoczyszczajace, najlepsze krople i byl na drugiej pozycji jesli chodzi o sliskosc (pierwszy byl prostaff).

 

[mention=21312]bielutomek[/mention] moze cos powiesz o diablo? ;)

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JPZ napisał:

Skoro mowa o Infinity to może ktoś testował Diablo?

Diablo miał lepsze krople ale troche gorszą trwałość niż supergloss+, którego również polecam jak i turbo6

Ja zawsze polecam od siebie House of wax-a sapphire bardzo banalnie sie z nim pracuje, łatwo czysto i przyjemnie
@ghost skad info o graphene z ADS, chyba jeszcze nie mamy go na rynku, swoją drogą kotsos wraz z blue lotion był świetny.
Pragne przypomnieć wszystkim o dawno nie wspominanych Zymolach opróćz carbona 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gozdziu23 napisał:

skad info o graphene z ADS, chyba jeszcze nie mamy go na rynku, swoją drogą kotsos wraz z blue lotion był świetny.

jest już w sprzedaży

https://www.in2detailing.co.uk/artdeshine-graphene-crystal-wax-50ml.html

Recenzja również

https://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=411797

Super łatwy w użyciu, w sensie aplikacji i docierania, niestety mało widoczny bo przezroczysty, hydro bez szału, trwałość to się okaże, jednak zastanawiam mnie to co napisał na DW użytkownik Wilco, człowiek, który przetestował niemal wszystkie woski tego świata:

Cytat

The finish again is fantastic, its one of the best looking waxes I've used 

 

30 minut temu, Gozdziu23 napisał:

Pragne przypomnieć wszystkim o dawno nie wspominanych...

Weź.... nawet nie przytaczaj 🙂  miało być o egzotykach lub ewentualnie nowościach, czymś mało spotykanym. Żadnych offtopów i podpuszczania w tym kierunku 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ghost napisał:

j

Ciekawe, ciekawe co powiadacie o tym grafenie, aż troszku mi zrobilicie ochote na te grafenowe woski 😉, szczegolnie ze ostatnio jestem napalony na mała akredytacja w ADS.
To jak nie udało się z zymolem to może przypomne o bardzo ciekawym wosku Mitchell&King o nazwie Glitter, który miał w swojej zawartości czasteczki brokatu? Szkopuł w tym iż nadawały niby trwałego looku jak by perły ktoś chetny na zakup na pół 😄 ?
https://www.youtube.com/watch?v=X38u66Lby-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitchell&King o nazwie Glitter, który miał w swojej zawartości czasteczki brokatu? Szkopuł w tym iż nadawały niby trwałego looku jak by perły ktoś chetny na zakup na pół ?

Wosk co najmniej ciekawy, ale jakbym mial nałożyć na Pajero moje to ze 3 dni wklepywania

 

A w temacie to mam gdzieś moja wishliste całą na która ostatnio dodałem:

Adams patriot

Scholl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, ze Diablo od Infinity:

brudzi aplikator 🤔😅

aplikacja, docieranie, wygląd 🤔 ok! W równoległym teście do Kiwami Softa, Kiwami dużo lepiej zrzucało wodę, ale dlugodystansowo to Diablo, w połowie maski, miał mega zauważalna różnice jeśli chodzi o traffic film. Dużo czyściej było na jego stronie. Za to mega plus. Zapach? Dla mnie znicz. Taki typowy jak na cmentarzach 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę nakładał AG UHD Wax wcześniej czy później bo leży razem z SRP i czeka aż włączą wodę w garażu żebym mógł porządnie wyczyścić lakier.

 

Poza tym idzie do mnie coś takiego: P21S Concours Look Carnauba Wax i wcześniej czy później trafi na tapetę. Nie wiem czy popularny, ale wiele o nim nie znalazłem. Jak do mnie dojdzie, a nie będę miał jeszcze możliwości smalcowania to mogę komuś chętnemu użyczyć do testu na jeden samochód pod warunkiem zwrotu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przed chwilą odebrałem. Wg prognozy pogody przez co najmniej dwa tygodnie to i UHD od AG będą leżeć bo leje, lać będzie i może z piorunami nawet 😞

f38d8a78a0c14c21gen.jpg

 

UHD nie dam, bo za ładny i sam chcę go rozprawiczyć 😄 ale tego in2D mogę komuś wysłać na jedno woskowanie pod warunkiem że odeśle z powrotem w ciągu miesiąca i wstawi recenzję na forum ze smarowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To jest mix Carnauba i SIO2 Czy jest też ceramika? Nazwa jest troche mylaca versus opis z fb. Widziałem test na autogeekonline ale nic z niego nie wynika. Inna sprawa ze koledzy testujący u nas a ludzie z UK czy usa to przepaść. Tam nikt nie robi 50/50 krycia kropel a zdjęcia też średnie. 

Szkoda bo firma u nas niszowe a sio z Carnauba moze być rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Syrio napisał:

mix Carnauba i SIO2 Czy jest też ceramika?

Nie skupiałbym się na nazwach marketingowych, one nic nie wnoszą.

 

Na autogeek użytkownik FUNX650 napisał ciekawą wypowiedź

"

•Silica is an oxide of the element of Silicon.

•Quartz's chemical formula is SiO2
(Silica Oxide).

•When thinking about Ceramics:
-Clay comes to mind.
-Clay minerals are Silicates.

Also:
•Ceramics are often made from
materials other than clay, such as:
-oxides...Silica Oxide (SiO2), sound familiar?;
-non-oxides...Silicides;
-oxides/non-oxides combos...polymers<---(OOPS,
how did those get in there!)

"

https://www.autogeekonline.net/forum/ask-mike-phillips-your-detailing-questions-/104555-whats-difference-between-ceramic-coating-quartz-coating.html

 

To już kolejna wypowiedź, że powłoki ceramiczne mogą być zrobione z różnych rzeczy, łącznie z polimerami, czy SiO2, czyli głównego składnika powłok szklanych/kwarcowych. 

 

Na więcej testów M37 Krystal Diamond trzeba będzie zaczekać, bo nawet w USA to nowość.

M37 Trademark Carnauba Wax bardzo tam ceniony jest dostępny od lat a jeszcze nie dotarł do PL 😉

 

A co do testów zgadzam się, u nas są jedne z lepszych praktycznych (nielaboratoryjnych) testów produktów detailingowy na świecie.

 

PS jak chodzi Ci po głowie wosk "ceramiczny/kwarcowy" to z dostępnych u nas na rynku są Angelwax Enigma, Tac System Ceramic, Enzo, iw turbo6, ArtDeShine

oraz jeden z pierwszych DJ supernatural hybrid nano. Z poza kraju można sprowadzić nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

 

M37 Trademark Carnauba Wax bardzo tam ceniony jest dostępny od lat a jeszcze nie dotarł do PL 😉

Jakieś tam pojedyńcze sztuki dotarły 😉

IMG_20190926_212103.jpg

 

Wosk fajny, oleisty - nie ma najmniejszego problemu z aplikacją i docieraniem, dość mocno przyciemnia. Pachnie według mnie niemal identycznie jak Pinnacle Signature Series II, chociaż zarówno jego tekstura jak i kolor są inne. Myślę, że mogę zaryzykować stwierdzenie, że za połowę ceny Souverana dostajemy w przypadku Trademarka 95% jego osiągów. 🙂

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Warto podbić temat bo każdy z nas jak pada śnieg to pewnie wącha woski. Macie coś na radarku?

Moje podejście do wosków poszło utartą ścieżką do fk1000p przez wszystkie odcienie tytanów jak fusso czy dsw przez kompromisowe klasyki i nowości po finalnie szukanie scholla i zymoli.

Na moim radarze wciąż jest Blackfire Blackice. Bo nie jest to konkursiak typowy, bo chcę topowy produkt na montanie, bo mają te swoje polimerki co się chwalą 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator jak misie marzy Polish Angel husaria...

Jak mi się marzy Dodo juice creation engine w ciut mniejszej cenie...

Jak mi się marzy Dodo juice Carmite w limitowanym opakowaniu. 

Do tego tak skromniej Dodo juice crystal noir 200ml, dodo juice Engel 200ml, autoglanz BBS billet, angelwaxy SEMA i Waxstock od 2015 w górę ( oprócz 2019 bo mam ).

Dużo by wymieniać jakie woski bym chciał... Ale to zupełnie inne pojęcie "chcenia" 🙂

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.