Skocz do zawartości

Infinity Wax Supergloss+ (vs.Fusso)


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz zrzut wody jest bardzo powolny...za kazdym razem robilem oprysk z piany bilt hamber pozniej mylem gyeon bath i woda tafluje ale tak jak by nie bylo wosku lub umieral. Ostatnio mylem rrc szamponem kwasowym i to samo...nie wiem czy woski umieraja ale co do zrzutu nie jestem zadowolony. Taka sama sytucja z s+ jak i primo. Moze potraktuje jeszcze szamponem adbl pro i zrobie oprysk z sg citrus i zobacze. Jezeli bedzie lipa wrzucam co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, wanraf89 napisał:

Otoz zrzut wody jest bardzo powolny...za kazdym razem robilem oprysk z piany bilt hamber pozniej mylem gyeon bath i woda tafluje ale tak jak by nie bylo wosku lub umieral. Ostatnio mylem rrc szamponem kwasowym i to samo...nie wiem czy woski umieraja ale co do zrzutu nie jestem zadowolony. Taka sama sytucja z s+ jak i primo. Moze potraktuje jeszcze szamponem adbl pro i zrobie oprysk z sg citrus i zobacze. Jezeli bedzie lipa wrzucam co innego.

Pytam. Bo różnie w sieci podają. A mogę się zamienić z sąsiadem i bym tego Primo tester wziąłod  niego . Ale mu coś nie podszedł wiec ciekawe dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieliście problemów z docieraniem superglosa + ? Wczoraj wrzuciłem go na essence, aplikacja oraz zapach bajka ale docieranie masakra. Fibra kleiła się wręcz do wosku na tyle, że zostawiała pełno włosków na lakierze i była udręka, żeby to dotrzeć. Docierałem po 10 minutach jak to producent zaleca należy dać 10 minut na utwardzenie a po 2 minutach już było biało na lakierze tak szybko przysychał ;/. Po dotarciu lakier ma słabą śliskość coś ala jak o BSD. Testowo na wnęki drzwi wrzuciłem megsa golda też na essence i tam nawet po 20 minutach ta sama fibra nie miała problemów  dotarciem, nic się nie kleiło, był lepszy poślizg i nie zostawały włoski z fibry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grzechu23 napisał:

Może głupie pytanie, ale czy czasem blacha nie była zbyt ciepła i przez to tak szybko wosk związał?

Auto robione od poniedziałku, wiec od tego czasu stoi w garażu, gdzie jest zdecydowanie chłodniej niż na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad info o 10 minutach na docieranie,to  chyba dotyczylo starej wersji Superglossa,nowa wersja Supergloss+ zalecane widzialem3/5 minut nie wiecej i do tego sie dostosowalem,dłużej faktycznie robilo sie uciazliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, menior napisał:

Nie wiem skad info o 10 minutach na docieranie,to  chyba dotyczylo starej wersji Superglossa,nowa wersja Supergloss+ zalecane widzialem3/5 minut nie wiecej i do tego sie dostosowalem,dłużej faktycznie robilo sie uciazliwe 

Na opakowaniu tak wyczytałem aczkolwiek nie mam jak teraz zrobić zdjęcia bo zostawiłem wosk w garażu. Ale na pewno jest to wersja +

Na drugim zdjeciu udało mi się uchwycić co zostawało na lakierze z fibry ;/

 

ad 1.jpg

ad 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, menior napisał:

Ja nakladalem w grudniu 😁 i juz na wyczucie widzialem ze robi sie szybko twardy i czym grozi pozostawienie na dluzej niz pare minut

Ten typ tak chyba ma. Wczoraj kuzyn kładł panel po panelu. W w sumie kończąc nakładać na dany panel już brał się za docieranie i  było OK. Jak tylko zostawił kapkę dłużej już nie było tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

No faktycznie 🤔 nie mialem takich problemow nakladajac praktycznie panel po panelu i odrazu sciagajac,moze tez fibre lepiej zmienic  

Następnym razem na pewno będzie nowa aczkolwiek tym razem próbowałem 4 o różnych gradacjach i z każdą to samo

58 minut temu, ghost napisał:

zobacz jak się dociera element po elemencie i daj znać

Już cale auto zrobione to nie mam na czym zobaczyć, aczkolwiek próbowałem docierać po 2 elementy np, błotnik i drzwi to trwało może 2-3 minuty, i docierałem, ale już na błotniku był zaschnięty, może trochę lepiej się docierało ale bez szału.

Docieranie, docieraniem ale też macie po s+ tępą powierzchnie coś jak po BSD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja dzisiaj całe auto Superglossem obleciałem. Yaris w takim niby złoto beżowym metallicu. Powiem że coraz bardziej mi się ten wosk podoba. Super przyjemny zapach w trakcie aplikacji. Idealna jak dla mnie konsystencja i rozprowadzanie wosku na lakierze. Robiłem element, czekałem około minuty i wosk był gotowy do docierania. Docieranie bezproblemowe przy takiej metodzie. Wygląd naprawdę fajny, robi się szklisto i świecąco. Na takim lakierze pojawiło się nawet delikatne aczkolwiek widoczne przyciemnienie. Lakier nabrał lekkiej głębi. Zdecydowanie fajna pozycja na półce

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje trochę temat 😉 

Ostatnio aplikowałem Superglossa - minął tydzień i ~600 km przebiegu

20210423_185247.jpg.a7b4df86dae3579dbf57a0edd2e8b655.jpg

Wczoraj pierwsze zwykłe opłukanie z kurzu samą wodą- nic więcej. Wiem, że na razie mały przebieg i nie ma co się ekscytować, ale ogólnie jestem pod wrażeniem 🙂 

Mega dobry zrzut wody, krople sprężyste, aż chce się patrzeć 😉 Przy metodzie suszenia wodą, auto jest praktycznie suche (końcówka filmu). Mam wrażenie, że zwykła MF 40x40 potrafiłaby resztki wody wciągnąć z całego auta.

Idealny wybór pod jasne lakiery - wosk ukierunkowany pod typowe mocne szkiełko. Zero przyciemnienia. Polubiłem sie z IW! 😉 


20210429_164910.jpg.b430820c105d545df252d48d6eaaf7d1.jpg


20210429_164931.jpg.f590d5924c220d2ed1cdad8bb8e16edf.jpg

20210429_164946.jpg.6a337db7ad5de0427223045cc3368be4.jpg

20210429_164946.jpg.6a337db7ad5de0427223045cc3368be4.jpg


20210429_164951.jpg.f31dc82bff62c32a9a50c80b2ab24297.jpg
 

Coś czuje, że C3'ka długo nie zobaczy QD 😉 

Nie wiem jak z dostępnością w @ShiningCar, ale jak ktoś się zastanawia to na tą chwilę śmiało polecam!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Grzechu23 napisał:

Wczoraj pierwsze zwykłe opłukanie z kurzu samą wodą- nic więcej. Wiem, że na razie mały przebieg i nie ma co się ekscytować, ale ogólnie jestem pod wrażeniem 🙂 

 

36 minut temu, Grzechu23 napisał:

Polubiłem sie z IW!

SG+ to ich wizytówka. Śmiało potestuj inne woski od nich. Optic też jest mocno hydrofobowy i fajnie pachnie 😉

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 13:31, ghost napisał:

SG+ to ich wizytówka. Śmiało potestuj inne woski od nich. Optic też jest mocno hydrofobowy i fajnie pachnie

Optica mam już na celowniku 😉  Będzie może jakieś promo to wpadnie do kolekcji

Dzięki 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.