Skocz do zawartości

Infinity Wax Supergloss+ (vs.Fusso)


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mala recenzja wosku IW Supergloss+ o ktorym na forum ostatnio sporo sie mowi,w moim przypadku ma zastapic Fusso kladzionego wczesniej w okresie zimowym i w porownaniu wiec do niego sie odniose,polozony na cleaner DG652(staralem sie wybrac cleaner najbardziej "czysty") i przemyty ipa dla pewnosci ,i jakie wnioski:

-Aplikacja powiedzialbym bajeczna w porownaniu z fusso,ma sie wrazenie pracy z woskiem z wyzszej polki,ladny zapach owocowy umilajacy prace(znamy zapach fusso)prosta aplikacja i sciaganie(nie lubi  jedak dlugo lezec trzeba to robic szybko) 

-Efekt:trudno mi sie tu doszukac efektu glebi tzw.Wet looku typowego dla woskow z carnauba, ale wzamian widze raczej delikatny efekt oblania szklem i dosc wyraznego przyciemnienia,w porownaniu z fusso i tak inny poziom,hydrofoba na podobnym poziomie jak fusso choc jakby lepsze odpychanie brudu

-Trwałość:Tu sie narazie definitywnie nie wypowiem bo test trwa i podejrzewam ze Fusso nie pobije,po 3 miesiacach niczym nie wspomagany trzyma sie calkiem dobrze i jesli polezy te 4/5 miesiecy to bedzie to dla mnie wynik zadowalajacy 

 

20181216_193511.jpg

photo_editor_ds_1545350355208.jpg

20181221_002832.jpg

Tu po pierwszym myciu

20181222_093429.jpg.2e7f20cf179a07ceca5d02a30ab80715.jpg

 

I po 3 miesiacach 

20190206_171047.jpg.d9009b700193eb8664a5617a7a46a4dd.jpg

 

 

  • Lubię to 5
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

aktualizacja testu trwalosci po 4 miesiacach niczym nie wspomaganago Superglossa po zimie 😃 Jeszcze sie trzyma ale hydrofoba znaczaco oslabla,zdecydowanie gorzej sutuacja wyglada na masce gdzie miesiac później został nalozony FK1000 i tu juz stan agonalny bym powiedział(po 3 miesiacach) calosc az sie prosi o reanimacje jakims QD tym bardziej ze do przetestowania tyle nowosci 😃 ale jeszcze troche poczekam i przy następnym myciu sprobuje przeleciec kwasowym szamponem by zweryfikować stan 

 

20190406_155338.jpg

20190406_162037.jpg

20190406_163536.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, Bielutomek napisał:

@menior 5msc, czyli ile przebiegu w km :)?

tak na oko ok. 10 tys 😉 uwazam ze nie tylko km sie licza ale warunki w jakich auto jest eksploatowane(czy np.garazowane) jak czesto myte itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior Alez oczywiscie, jednak zapytalem o km, bo wiesz 😄 Moja narzeczona, od 8msc ma FK na aucie, bo robi 15km dziennie, tygodniowo okolo 75 😄 i auto codziennie garaz. Wiec nie wrzucilbym jej LSP, do wiarygodnych 🙂
Natomiast, sam garazuje swoje auto, i krece okolo 3-3.5tys msc. Wiec Twoje 5msc, u mnie byloby 3msc. Co i tak jest super! 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supergloss+ bardzo, bardzo stanowczo, stawia swoje GIRY na rynku kozakow, wsrod trwalych woskow. A przy tym? look nieziemski 🙂
ja bije sie ciagle z myslami, czy nie zarzucic duzej puszki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bielutomek napisał:

@menior Alez oczywiscie, jednak zapytalem o km, bo wiesz 😄 Moja narzeczona, od 8msc ma FK na aucie, bo robi 15km dziennie, tygodniowo okolo 75 😄 i auto codziennie garaz. Wiec nie wrzucilbym jej LSP, do wiarygodnych 🙂
Natomiast, sam garazuje swoje auto, i krece okolo 3-3.5tys msc. Wiec Twoje 5msc, u mnie byloby 3msc. Co i tak jest super! 🙂

 

Dokladnie,stwierdzilbym na bazie mojego testu ze trwalosc tego LSP odpowiednio polozonego i zadbanego(nie mylic z QD ktore jak dla mnie troche oszukuja 😀) to w granicach 4/6 miesiecy co i tak jest powyzej moich oczekiwan w warunkach jesienno/zimowych,dodam ze przez trwalosc mam na mysli dopoki nie widze pelnej tafli bo wiadomo ze osiagi stopniowo spadaja jesli niczym nie podbijane i tu po 5 miesiacach powiedzialbym ze osiagi spadly o 50%- 60% a w dolnych partiach i z tylu juz dawno nie ma sladu 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo jest jeszcze latwiejszy w aplikacji docieraniu i wedlug wlasciciela iw jest klasowany wyzej tzn trwaloscia ma przewyzsZac s+...jak aplikowalem primo i s+ wedlug mnie primo dalo wiekszy shine. Primo w dotarciu rewelacja oblecialem pol auta jedna fibra bez zadnych mazow czy jakis niedociagniec. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanraf89 jakoś primo, się słabo sprzedaje, i jest znacznie mniej spotykany w relacjach itp. IW pisało, ze to klasowy wosk z ich gamy, ale nie „najlepszy” a czy trwałość w jego przypadku będzie lepsza, ciezko stwierdzic. Bardzo, ale to bardzo, brakuje rzetelnych relacji, które powiem wprost, nie są sponsorowane-lizane 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bielutomek napisał:

@wanraf89 jakoś primo, się słabo sprzedaje, i jest znacznie mniej spotykany w relacjach itp. IW pisało, ze to klasowy wosk z ich gamy, ale nie „najlepszy” a czy trwałość w jego przypadku będzie lepsza, ciezko stwierdzic. Bardzo, ale to bardzo, brakuje rzetelnych relacji, które powiem wprost, nie są sponsorowane-lizane 🙂 

To ze jest najlepszy tego nie napisalem...otoz primo bazuje na supergloss+ i do tego ma dorzucone jakies tam skladniki ktore czynia go drozszym. Z tego co wlasciciel pisal co do trwalosci klasuje go wyzej jak s+ i porownywalnie do diablo moze ciut slabszy. Primo na rynku jest od calkiem nie dawna jak i cena jest o wiele wyzsza wiec moze dlatego nie ma az tylu zwolennikow. Jezeli chodzi latwosc aplikacji wybieram Primo a co do trwalosci to test u mnie caly czas trwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanraf89 Skad masz info, ze Primo bazuje na Superglossie? Oraz oceniasz Primo, jako ciut slabszy od Diablo? uzywalem Diablo, i wiem jakie ma wlasciwosci. Wiec chyba Twoje info, jest tylko z tego, co pisza "fun factory" pod postami u Infinity 🙂
Sledze marke od dawien dawna, Primo nie jest nawet w procencie, bazowane na SG, bo ma calkiem inny sklad. 
Primo jest bogate w wieksza ilosc naturalnych woskow, przez co jego cena jest wysoka, oraz zostalo wyprodukowane tylko set/kilkaset opakowan. Gdzie sam Cipriani, w jednym z shotow na Insta, mowil o tym 🙂
Potwierdz mi prosze, skad masz info, o bazowaniu Primo na SG, oraz skad info, ze trwaloscia Primo jest ubozsze, od Diablo (Diablo swoja droga, lezy krocej niz SG+ co tez na Shotach, na Insta, mowia chlopacy z IW 🙂 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bazowaniem troche mnie ponioslo raczej chodzilo mi ze tez ma w skladzie sio2... jezeli chodZi o klasyfikacje pod wzgledem wytrwalosci sam michael pod jakims postem dotyczacym ktory wosk najlepszy napisal ze najlepiej diablo prawie na rowni primo a pozniej s+. Jak znajde ten komentarz na fb to wkleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanraf89 mógłbym sobie dac uciąć rękę, ze jak wchodził na rynek, to w opisie na ich stronie nie było sio2. Nawet na ten temat rozmawialiśmy w Shiningcarze, ze wypuścili „premium” wosk, lepszy od całej reszty, a bez sio. 

A teraz na ich stronie info ze jednak jest sio. Dziwne. @wanraf89 i Ty się tak nie unoś, bo widze trochę Cię noszą emocje. Konstruktywnie jak nie chcesz rozmawiać, to po co posty na forum. 

Moj „fakap” o sio w primo, co sam się teraz zdziwiłem. Ale tak jak mówię, spory czas po premierze, nie było info o sio w skladzie, i to ani na infinitywax stronie, ani na grupie Infinity na fejsie. Nawet tematy na DW nie były o tym. 

Także dziwne 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.