Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie coli się kończy i potrzebuję czegoś nowego z wosków... ( czarny metalik )

Ma być:

- w miarę tani ( do 100zł )

- nie przyciągać kurzu ( z coli jest dramat z przyciąganiem kurzu i to lepi się do lakieru tak, że nawet jazda i to szybka nie pomaga )

- maksymalny wet look

- łatwo się aplikować i łatwo polerować

- trzymać się trochę ( 1m-c ) na aucie

 

Co polecacie ??

:o Valet PRO Wosk Classic Gloss Protection, właśnie czytam o nim na innych forach i ciekawy wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie coli się kończy i potrzebuję czegoś nowego z wosków... ( czarny metalik )

Ma być:

- w miarę tani ( do 100zł )

- nie przyciągać kurzu ( z coli jest dramat z przyciąganiem kurzu i to lepi się do lakieru tak, że nawet jazda i to szybka nie pomaga )

- maksymalny wet look

- łatwo się aplikować i łatwo polerować

- trzymać się trochę ( 1m-c ) na aucie

 

Co polecacie ??

 

A ja odejdę od popularnych wosków i zaproponuję Megsa Gold Class Paste Wax - sam używam do ciemnych lakierów i daje niesamowity wet look bez cleanera, trzyma 2 miesiące, łatwo się poleruje, chociaż wydaje mi się że przyciąga trochę więcej kurzu od Natty'sa - w każdym razie zapach wosku jest taki naturalny - brzoskwinia, moim zdaniem lepszy niż Red/Blue/White :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
eremsc, było kiedyś na forum. Za te pieniądze warto zainwestować w coś pewnego :) Te 3M z tego co kojarzę to chińszczyzna i bez szału.

 

Dzięki za odpowiedź. Chińszczyzna to prawda, jest do kupienia za.. 10$. Ale lepiej zainwestować w coś lepszego, żeby było na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byscie polecili do czerwonego koloru myslalem nad FK 1000 albo FK pink wax

Chcialbym jakis tester

 

Auto to a6 avant :?:

Dziś pytałem o to samo w temacie "Krótkie pytanie..." do mojego Hellrot'a w BMW

Dostałem takie odpowiedzi a sam wybrałem Pink'a.

Jeżeli chodzi o tester to są samplery jednego i drugiego za ~22 zł praktycznie u każdego dystrybutora na forum.

OloHalski napisał/a:

8szymon8, Po woskowaniu nie jest potrzebne użycie qd. Spokojnie możesz brać FK 1000 hi temp dobrze wyciąga głębie a kosztuje tyle samo.

 

InspektorKot napisał/a:

8szymon8, Ja mogę podzielić się wrażeniami z stosowania FK 2685. Rzeczywiście wyciąga głębię koloru, a z trwałością w moim przypadku było tak, że wytrzymał ok 2 miesiące tegorocznej zimy na gołym lakierze (bo jeszcze nie miałem cleanera). W lecie nie czekam, aż zejdzie bo przeważnie woskuję auto co miesiąc, ale widać że wosk jeszcze dobrze leży na lakierze.

Stosowałem na lakierze bordowym, granatowym, zielonym i na każdym efekt był bardzo zadowalający :D

 

No i tego się obawiałem :mrgreen: ale jak sam nie spróbuję to się nie dowiem. ;) Przed zakupem jeszcze się zastanowię ale chyba wybiorę Pink'a, a 1000P na zimę (gdzie tam zima :kox: ) .

Przekonał mnie trochę TEN opis. Na fotach niewiele widać ale liczę że cyferki są wiarygodne:

FK 1000P

  • Cleaning: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Gloss: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Depth : Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Protection: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Durability: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High

FK 2685

  • Cleaning: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Gloss: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Depth : Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Protection: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High
    Durability: Low 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 High

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.