Skocz do zawartości

Uniwersalny dressing do plastików i gum


Rekomendowane odpowiedzi

O, dzięki. Do zewnętrznych plastików też sie nadaje? Jak nie to co polecasz?

 

Ciekawym, uniwersalnym dressingiem do wszystkiego jest 303 Protectant, używam go do zewnętrznych plastików i gum (opony, uszczelki), a i do środka się nada (chociaż tutaj mam na razie PB Natural Look).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

303 to chyba najmniej trwały dressing do plastików jaki znam. Dodatkowo potrafił po sobie zostawić brzydkie mazy, może to i kwestia plastiku, ale wiem że nie byłem odosobniony z takim wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. U mnie po dwóch tygodniach i dwóch myciach pianą i myjką, 303 nadal ładnie kropelkuje mimo, że samochód stoi non stop na zewnątrz. Może to faktycznie zależy od plastików? U mnie są głównie porowate więc może bardziej wchodzi w strukturę? No nie wiem, jak w każdym razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Koledzy, mam pewien problem. Kiedy chcę zająć się czarnymi plastikami zewnętrznymi środek, którego używam reaguje w dziwaczny sposób, zostawiając nieregularne "mazy". używam 303 aerospace. Pytanie, czy to jest kwestia niedomycia plastiku (wątpie), czy może błednej aplikacji? Próbowałem pryskać na plastik bezpośrednio, próbowałem na aplikator. Zawsze jest to samo. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a stosował ktoś może bell goom od daerg chimica ? jest niby do opon i gum zewnetrzych, ale albo ja go źle używam, albo jest bardzo słaby a szkoda, bo mam 6 kg opakowanie... Nakładam pędzlem na opone, do pierwszego deszczu, a później ani śladu po specyfiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktos cos zeby efekt na zewnetrznych byl jak po enurance gel z megsa do opon efekt bardzo mi odpowiada nic mi tak nie przyciemnia oraz nie daje efektu blysku nawet look jest lepszy bo odbijala mi sie np kostka problem w tym ze jest za tlusty i cholernie lapie brud ? jest cos co daje taki efekt lecz nie klei tak brudu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Rok temu plastiki zewnętrzne były zabezpieczane Gyeon'em Trim. W jednym miejscu, na większym detalu jakim jest zderzak źle dotarłem preparat i powstała bardziej błyszcząca "plama". Obecnie nie jest już to tak widoczne. Pytanie: plastiki odświeżyć dressingiem innej firmy, czy pokusić się na powtórkę z Trim? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Troszkę odświeżę temat bo interesuje mnie preparat do plastików zewnętrznych. W swoim samochodzie na próżno szukać bo tylko lakier i chrom (podszybie jedynie plastik) ale w samochodzie żony troszkę jest i już miałem kupować coś - ale czytam temat i dużo osób łączy preparat do gumy z plastikami.

Jako że mam N. Brillance który jest wg. mnie bardzo wydajny i nie umiem go skończyć:-D to pomyślałem że użyje własnie do plastiku. Czy ktoś tak stosował ??
W tym temacie ktoś tam napomknął o nim ale nic konkretnego.

...boję się że będzie się za bardzo błyszczało - przynajmniej na oponie mam efekt mokrej gumy to na plastikach nie chciałbym takiego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maskun będzie się błyszczeć (nazwa zobowiązuje :D) i dodatkowo przyklei się kurz, gdyż plastiki nie mają takiej chłonności jak guma :) Zawsze możesz spróbować i sam stwierdzisz czy efekt Ci odpowiada. 

Plastikom krzywdy nie zrobisz, ewentualnie potem do ręki APC i po krzyku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Panowie, tego się obawiałem że jak nie jest napisane że przeznaczenie do gum i tworzyw sztucznych to będzie ciężka sprawa. Pewnie faktycznie testowo na mniejszej powierzchni sprawdzę jak się będzie zachowywać....dzieki jeszcze raz.

*ale dobre zastosowanie widzę to uszczelki drzwi, bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.