Skocz do zawartości

Uniwersalny dressing do plastików i gum


Rekomendowane odpowiedzi

@maskun Jak bardzo bardzo chcesz Nielsena to możesz zakupić Nielsen Exterior Dressing -- ładnie przyciemnia plastiki, ładne kropelkowanie, świetny zapach, nie spływa odrazu w deszczu, ale długodystansowcem bym go nie nazwał - ot ciekawie pachnący dressing do regularnego stosowania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie, ci co mają vw, jaka guma sa pokryte rączki na boczkach drzwi. Ona strasznie z czasem się klei do rąk i schodzi. Jest sprej do plastików ale raczej na zewnątrz do zderzaków a czy idzie do użyć właśnie do wewnątrz do tych rączek? 

Zalecacie jak wcześniej przygotować plastyk? Wiadomo zę całkiem zdrapać ta gumę a potem jakim papierem przelecieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpyrek napisał:

Kojarzycie, ci co mają vw, jaka guma sa pokryte rączki na boczkach drzwi. Ona strasznie z czasem się klei do rąk i schodzi. Jest sprej do plastików ale raczej na zewnątrz do zderzaków a czy idzie do użyć właśnie do wewnątrz do tych rączek? 

Zalecacie jak wcześniej przygotować plastyk? Wiadomo zę całkiem zdrapać ta gumę a potem jakim papierem przelecieć?

Najlepiej gumą w sprayu ala plasti dipem, sprayplastem od motipu czy plasti lakiem, nie ma opcji aby nie wyszło, tylko zedrzyj cała tą gume porządnie odtłuść. Po pomalowaniu gumą w sprayu efekt jest identyczny do ori :)
Moim ulubionym jest sprayplast nie robi morki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, szpyrek napisał:

@Gozdziu23

Czy najlepiej usunąć? Pazurem czy cokolwiek typu benzyna ekstrakcyjna czy nitro?

To już musisz poszperać na forum BMW i golfów często to naprawiają, ale pewnie nitro plus jakasz płaska rakla do zdrapywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do osób obeznanych - potrzebny jakiś łatwy do aplikacji dressing do komory silnika - na uszczelki, na plastiki - zależy mi na matowym wykończeniu elementów. 

 

Tutaj macie z Blackfire produkt, który by mi odpowiadał, ale niestety nie ma go w sklepach w jakich kupuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sam sposób się go aplikuje? Spryskuje się powierzchnie, a następnie się rozprowadza i dociera? Czy trzeba każdy element z osobna lecieć?

Jeżeli jest taki ciekawy, to chyba muszę szukać kogoś, z kim można go wziąć na pół :D Bo 5l to wnukom za 50lat w spadku przepiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, YOBACK napisał:

Pytanie do osób obeznanych - potrzebny jakiś łatwy do aplikacji dressing do komory silnika - na uszczelki, na plastiki - zależy mi na matowym wykończeniu elementów. 

 

Tutaj macie z Blackfire produkt, który by mi odpowiadał, ale niestety nie ma go w sklepach w jakich kupuję.

 

http://customfactory.eu/pl/glowna/2212-custom-factory-black-gloss-1l.html

5 miesiecy temu posmarowalem plastiki i gumy w komorze silnika, siedzi jak wsciekly, jak w chwili aplikacji, polysk to taka satyna, plastiki wygladaja jak nowe, aplikacja - na szmatke i przecierasz-gotowe. Polecam zanabyc ten komplet testerkow 12 sztuk, 100ml blackglossa starczy na 5 komor silnikowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, BiałyGTi napisał:

@YOBACK  tak to wyglada

(komora umyta piana potem apc i pedzel) i psiknięte morotplast zostawione do wyschniecie nic nie docierane

@BiałyGTi obserwuj działanie ochronne motorplasta. Jak wiesz, ja uprościłem aplikację tego środka. Ciekawi mnie czy wpłynie to na jego trwałość :o

11234209_20180324_235828.jpg.1559652cb6e3297ae628aa419eaff44b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego że też muszę to zrobić a w 1.8t sporo jest na wierzchu i zalewanie go od góry pod ciśnieniem jest takim średnim pomysłem. Muszę zakupić wreszcie tego motorplasta bo naprawdę widzę że robi robotę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego średnim ??
Nie chce zalać czegoś. Sporo wtyczek jest na wierzchu, alternator też praktycznie na samej górze. Do tego temp. Mocno się wahają teraz, żeby nic nie przymarzlo. A myślisz że spokojnie mogę apc, pędzelek i wszystko myjka zrzucić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mylem juz troche silników zawsze jade z myjka i nic sie nie dzieja jedynie co to zakrywam alternator tylko, wtyczki sa wodoszczelne  wiec nie przesadzajmy ze sie woda dostanie. Nie lejemy tej wody nie wiadomo ile tylko aby spłukać

 

mozna tez jak Arek wspomóc sie sprężonym powietrzem tam gdzie wtyczki i gdzie woda stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.