Skocz do zawartości

Uniwersalny dressing do plastików i gum


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Potrzebuję czegoś co zabezpieczy szczególnie uszczelki wokół szyb na dłużej niż do kolejnego mycia. Tradycyjne dressingi nie zdają egzaminu (mam Kocha NPMC, SG Jet black i 303AP). Mazanie tych cienkich uszczelek co 2-3 mycia mi się nie uśmiecha. Jakaś powłoka do tworzyw mogłaby się sprawdzić też na gumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, różne rzeczy próbowałem prócz powłok ale kiedyś za doradą kolegi który wychwalał GTECHNIQ T1 TYRE AND TRIM też spróbowałem i powiem że faktycznie na tych uszczelka bardzo dobrze się sprawdza. Mam w domu Kocha, mam ValetPRO Dionysus Trim Glitz i powiem że G T1 jest po prostu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek dokładnie jak chcesz mieć co najmniej na rok spokój z tymi uszczelkami wokół szyb w leonie to nałóż Dluxa ;) też mnie one denerwowały podczas aplikacji dressingu i odkąd mam powłokę nie chcę nic innego. Te plastiki wokół lusterek i podszybie też sobie nim przesmaruj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tanio nie będzie... :dontknow:

Czym najlepiej aplikować Dluxa na takie małe detale?

 

dołączoną do zestawu mini ściereczką ;) ja zwykle zakładam rękawiczki, biorę tą ściereczkę i tak układam w dłoni, aby mieć ją na jednym palcu wskazującym. 2-3 kropelki na palec i można smarować uszczelkę ;) tylko musi być równomiernie pokryta, aby nie było nigdzie mazów, bo potem tylko magiczna gąbka kilkukrotnie zastosowana je ściąga.

 

Justyna, jak przygotować gumę pod taka powłokę? mocne apc? czy może iść już w środek do czyszczenia opon?

 

dokładnie APC w zalezności jakiej firmy posiadasz 1:2 lub 1:4. Umyć je kilka razy aż będzie widać, że woda czysta. Na koniec odtłuść dedykowanym preparatem lub zmywaczem. I można nakładać powłokę :) tylko daj jej co najmniej 48 godzin na związanie się, wtedy będziesz się cieszył długo z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

wczoraj postanowiłem odświeżyć trochę plastiki zewnętrzne w swojej astrze. Zgodnie ze sztuką spryskałem je APC, wypędzelkowałem, przetarłem mokrą i suchą fibrą, jednak jak zacząłem nakładać dressing (303 protectant) to na gładkich plastikach wyglądało to tak jakby zostawały smugi. Nie można było tego wypolerować na sucho :/ Co to może być? Złe domycie (aplikator był czysty)? Zatłuszczone (zastosować IPA)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musiało zostać na plastikach. Ja poczyszczeniu APC, przeciągam zmywaczem kilka razy, dopóki plastik nie przestanie brudzić ściery. Na taką powierzchnie dressing i u mnie trzyma się to na spokojnie 1-2 miesiąca. Mycie chemią na bez dotyku + RedDevil i dressing wcale nie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że piszesz o zmywaczu silikonowym typu Novol, Boll itp.? Kurcze, wydawało mi się, że APC styknie, szczególnie że doczyszczałem do momentu, aż fibra była czysta. Ale pewnie faktycznie nie ze wszystkim sobie poradził ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugi na tych plastikach zobaczyłem po przejechaniu 303 Protectant. Potem fakt faktem przed zastosowaniem AIO przeleciałem karoserię Duraglossem Bug Remover, ale na pewno nie leżał na karoserii dłużej niż zalecane 1-2 minuty. Na reszcie plastików (lekko chropowatych) i uszczelkach, które potraktowałem w taki sam sposób tego problemu nie ma. No nic spróbuje to przelecieć jeszcze jakimś APC i zobaczę co z tego wyjdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ValetPRO Black to the Future - można używać tego na kokpit?

 

Zabezpiecza to przed promieniowaniem UV czy tylko nadaje kolor?

 

Raczej kiepski pomysł. Kup coś do kokpitu chociaż by Nielsena Finesse, który kosztuje grosze i jest mega wydajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki. Do zewnętrznych plastików też sie nadaje? Jak nie to co polecasz?

 

Raczej nie ma takiego produktu, którego można przyjemnie używać wewnątrz jak i na zewnątrz. Jedni powiedza, że Poorboys Natural Look sie do tego nada ale co po tym, jak po pierwszym deszczu zniknie. Kup 2 produkty i nie kombinuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.