Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Fredi88 napisał:

Nie chcesz DM to wziąłbym fk 🙂

Nie to, że nie chcę, ale tak sobie pomyślałem, że może bym czegoś innego spróbował. DM QM świetnie się spisuje.

A jak się mają FK 425 i FW Botox do wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tazman napisał:

do wody? W sensie konsystencji czy kropelkowania?

Jeśli to pierwsze to fk jest trochę bardziej oleisty ale nie ma absolutnie żadnego problemu z aplikacją.

Chodzi mi o zrzut vs kropelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CoolBreeze napisał:

Chodzi mi o zrzut vs kropelki.

Tego ci nie powiem, bo qdki stosuję tylko na jakieś już woski. Nie używam jako samodzielne zabezpieczenie. Jedyne co zauważyłem, to osuszanie przy prędkości 70km/h po wosku kiwami, psiknięte po myciu 425 i krople zjeżdżały tak samo przy 45-50. Więc coś tam poprawia na pewno 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
48 minut temu, CoolBreeze napisał:

Chodzi mi o zrzut vs kropelki. 

Tutaj porównywałem z Botoxem.

Zalezy tez co oczekujesz od QD i czym jest dla Ciebie QD. Dla mnie QD to przede wszystkim Spray & Wipe. Ma być lekki, ekstremalnie łatwy w aplikacji, nabłyszczać, usuwać kurz i waterspoty i Botox robi to wysmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowałem i wyszło mi 3:1 dla FK425, dlatego też wylądował w koszyku. Choć nieoczekiwane wsparcie miał DM QM.

Nie skreślam Botox'a z listy. Skończy się tester FK, to wleci FW 😉

@Domel , @Fredi88 , @maciek-drummer , @tazman , dzięki za udział w szybkiej zabawie 😉

 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

FK gorzej sie dociera niż Botox 😉

Wiem bo zużyłem około 3litrów a teraz kończę 2 litr Botoxu i widzę różnicę 😉 chociaż czasem miałem wrażenie, że wyszły z jednej fabryki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Domel napisał:

FK gorzej sie dociera niż Botox 😉

Wiem bo zużyłem około 3litrów a teraz kończę 2 litr Botoxu i widzę różnicę 😉 chociaż czasem miałem wrażenie, że wyszły z jednej fabryki 😉

Przecież to gorzej (choć ja tego nie zauważyłem) to i tak jest banał. 425 to typowy PPZ 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebował bym Waszej rady. Czytam te forum codziennie i mniej więcej wszystko wiem. Ale chciałbym opini co w moim przypadku będzie lepszym wyborem. Mam spartanskie warunki, przeważnie słońce i ograniczony czas. Szukam jakiegoś qd z ktorym pracuje sie bez problemu w sloncu lub na rozgrzanym lakierze.

Oto moje 3 typy:

1. Auto Finesse qd Finale

2. Adbl ssw

3. Prostaff cc water gold.

Z którym się będzie najlepiej pracowało? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy są łatwe w aplikacji, ale odpowiadając bardziej precyzyjnie na twoje pytanie to zestawiłbym je w takiej kolejności jak podałeś powyżej.

Finale to wzorcowe qd więc tutaj nie może być problemów z aplikacją. SSW jest również bardzo proste w użyciu, pomimo tego, że to bardziej qw (śmiem twierdzić, że przyjemniejsze w pracy niż qd1). CC WG też bardzo łatwe, choć raz udało mi się zostawić maza na masce używając tańszej fibry z sonaxa, po zmianie na yogę od FW problem nie wystąpił, ale dlatego trzecie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, tazman napisał:

Finale to wzorcowe qd więc tutaj nie może być problemów z aplikacją. SSW jest również bardzo proste w użyciu, pomimo tego, że to bardziej qw (śmiem twierdzić, że przyjemniejsze w pracy niż qd1)

zdecydowanie potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Nie zapominajmy jeszcze o Poorboy's Word QD+. Śmiało można aplikować na słońcu.

Dość długo już go używam, wymaga trochę więcej uwagi przy nakładaniu, ale efekt jest dla mnie naprawdę zadowalający.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.