Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, CrisAGC napisał:

Meguiar's Ultimate Quik Detailer.
Coś lepszego od tego tej samej (wodnistej) konsystencji?
Żadne SG MD czy ADBL QD1 nie wchodzą w grę, bo mam je i tak średnio bym powiedział, tak średnio..

To sprawdź może FK 425. Mi podpasował. Możesz kupić tester więc w razie czego nie będzie płaczu co zrobić z całym produktem. U mnie fajnie podbił hydrofobwość na kiwami które powoli słabło. Przede wszystkim daje mega śliskość lakieru. Woda spływa już przy około 50kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fredi88 napisał:

To sprawdź może FK 425. Mi podpasował. Możesz kupić tester więc w razie czego nie będzie płaczu co zrobić z całym produktem. U mnie fajnie podbił hydrofobwość na kiwami które powoli słabło. Przede wszystkim daje mega śliskość lakieru. Woda spływa już przy około 50kmh.

Potwierdzam, bardzo fajny qd. jego mocniejszymy stronami są: antystatyka, łatwa praca, przyjemny zapach i śliskość. Dodatkowo w rozsądnej cenie dostajesz butlę 917ml zamiast często spotykanych 300/473/500ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qd ten będzie używany na pewno na Fusso Coat i wydaje mi się, że z posiadanych przeze mnie (QD1, SG MD, SSW) nie będzie odpowiedni.. Poza tym mam coraz mniej czasu na swoje auto, by latać że ścierą w około auta z latarką i szukać smug. A ww. przeze mnie Meguiar's aplikowałem na ciepły lakier w pełnym słońcu na nie jednym zlocie i nigdy nie było problemów, stąd moja chęć powrotu do niego..

No chyba, że do Fusso Coat wybrać dedykowany qd Soft99 Fusso Coat Speed & Barrier Hand Spray?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dołączę do tematu, bo sam się zastanawiam jaki QD następny wybrać. Do tej pory używałem jako mój pierwszy qd Gold Class od Megsa i nie widziałem po nim żadnych specjalnych efektów - ot było czysto i tyle, w przeciwieństwie do Quick Wax z linii gold Megsa, który fajnie przyciemniał lakier, ale wymagał docierania jak to wosk. Po nim kupiłem QD1 od ADBL, bo dużo osób zachwalało i to też nie to. Bardziej zostawiał połysk niż głębie koloru, ale dla mnie docieranie jego było ciężkie jak na QD - smugi widoczne od razu. Na tyle, że już do niego nie wrócę. Na chwilę obecną leży na aucie Kiwami dark (auto mam czarne) i zastanawiam się co do niego dobrać na lato. Z zapasów została mi resztka InstaWax od CG i na wykończeniu właśnie QD1. Zależy mi, aby była łatwość w użytkowaniu i odświeżał trochę wygląd, najlepiej z pogłębieniem koloru. Nad kolejnym QD myślę o: 

1) Chemical Guys P40 Pro Detailer

2) Poorboy's World Quick Detailer Plus

3) Soft99 Luxury Gloss - nie znam opinii o nim, jeśli ktoś wie czy to na bazie sealantu czy carnauby to chętnie się dowiem :) biorę go pod uwagę, bo mam twardy wosk nałożony z tej samej firmy

4) UQD od Megsa - jak czyta się o nim to też opinie ma mieszane, jedni chwalą bo łatwość w pracy i jest połysk po polimerach, a drugie opinie są wręcz odwrotne

Zastanawiam się, czy w przypadku detailera brnąć w carnaube czy raczej sealant. Jak ktoś wskaże po prostu co poleca z tej listy albo jakichś nowości to będę wdzięczny.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
25 minut temu, modzel_stx napisał:
3) Soft99 Luxury Gloss - nie znam opinii o nim, jeśli ktoś wie czy to na bazie sealantu czy carnauby to chętnie się dowiem 🙂 biorę go pod uwagę, bo mam twardy wosk nałożony z tej

LG9518521821126c7bebe58a39340c279c.jpg3ad43a4d0925f0d8e984e1d7eb9f8bdf.jpg

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxury Gloss jest bardzo fajnym QD, który bardzo dużo wnosi do wyglądu, lecz jeśli przesadzisz z ilością to może się mazać, polecam ale musisz go wyczuć, ja nie wiem jak to jest, że maże Wam się QD1... Nigdy nie było u mnie z nim problemów. 

Sam chciałem kupić megsa ultimate, ale kilka osób mi powiedziało, że look jest lepszy po QD1 i chyba zdecydowałem na p40, ale chodzi mi po głowie finish kare. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu fotek od Domel i nie znalezieniu wprost określenia o rodzaju wosków, zadzwoniłem do polskiego oddziału soft99 i potwierdzili moje przypuszczenia, że to syntetyki. 

35 minut temu, maciek-drummer napisał:

Luxury Gloss jest bardzo fajnym QD, który bardzo dużo wnosi do wyglądu, lecz jeśli przesadzisz z ilością to może się mazać, polecam ale musisz go wyczuć, ja nie wiem jak to jest, że maże Wam się QD1... Nigdy nie było u mnie z nim problemów. 

Sam chciałem kupić megsa ultimate, ale kilka osób mi powiedziało, że look jest lepszy po QD1 i chyba zdecydowałem na p40, ale chodzi mi po głowie finish kare. 

Mnie już gold class oduczył, żeby nie przesadzać z ilością qd. ADBL'a psikałem w małych ilościach i tak jakoś praca była uporczywa.  Ja na chwilę obecną również skłaniam się mocno w stronę P40 jeśli chodzi o carnaubę. Tego P40 używasz obecnie, czy planujesz kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modzel_stx  Ja przerobiłem pól buteleczki P40  na czarnej Kii . Jest spoko pachnie jak Ssw 😁. Jeśli chodzi o prace raczej typ psiknij przetrzyj zapomnij 👍. Wygląd oki ale czy wet look taki da to raczej nie;( Bardziej porostu widać połysk 😉. Ja bym poszedł w Autofinesse Finale . Mega pozytywnie zaskoczył mnie wyglądem jest typem PPZ ale na ciepłej masce trzeba było go już ostrożniej dozować i bardziej skupić się na pracy.  Po położeniu moja szefowa chwaliła ze wygląda jak nówka sztuka a jest raczej laikiem w tej dziedzinie i wypytywała co to za specyfik 😁😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

Trzeba by zrobić takie zestawienie obecnych QD które najlepiej pasują do wosków naturalnych oraz które QD do wosków syntetycznych

nie jestem przekonany czy takie zestawienie ma sens, większość QD nadaje się zarówno do syntetyków i naturali, 

woski to kwestia subiektywnych preferencji i subtelnych różnic, qd tym bardziej,

obejrzyj test kilkunastu qd, chyba @Eidos71 robił ( o ile sie nie myle), wprawne oko jeszcze potrafi, ale przechodzień albo aparat tego dosadnie nie wychwyci (zobacz zdjęć jest dużo), są to smaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qlimaxss napisał:

@modzel_stx  Ja przerobiłem pól buteleczki P40  na czarnej Kii . Jest spoko pachnie jak Ssw 😁. Jeśli chodzi o prace raczej typ psiknij przetrzyj zapomnij 👍. Wygląd oki ale czy wet look taki da to raczej nie;( Bardziej porostu widać połysk 😉. Ja bym poszedł w Autofinesse Finale . Mega pozytywnie zaskoczył mnie wyglądem jest typem PPZ ale na ciepłej masce trzeba było go już ostrożniej dozować i bardziej skupić się na pracy.  Po położeniu moja szefowa chwaliła ze wygląda jak nówka sztuka a jest raczej laikiem w tej dziedzinie i wypytywała co to za specyfik 😁😎

O Autofinesse to nawet nie pomyślałem w sumie. Gdzieś wśród tych wszystkich marek, zawsze mi ona umyka 😛 

A pro po fotki maciek-drummer, to wygląda nieźle! Szkoda, że jeszcze nie miałeś okazji z tym P40, to byłbyś moim dobrym odniesieniem w związku z Kiwami 😛  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to ja zadam kolejne pytanie o P40. Czytając ten temat również trafiłem na opinie, że nie jest z nim tak łatwo jeżeli chodzi o pracę. Czy Ci którzy używali np. Finale czy Botox widzą różnicę w pracy i wyglądzie? Zastanawiam się nad kupnem QD jakiego jeszcze nie miałem i skłaniam się ku P40, lecz zastanawiam się jeszcze np. nad kecav yoga bądź fk 425 choć to nie natural. Zależy mi na dobrym wyglądzie i łatwej aplikacji na granatowym lakierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P40 to jeden z najlatwiejszych w aplikacji z jakim mialem do czynienia,co do podbicia wygladu to jak dla mnie szalu nie ma ale na naturalnych woskach takie delikatne podbicie mi pasuje akurat,Botox i Finale podobnie w aplikacji moze finale cos tam wiecej podbija 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finale i Botox miałem tak więc wiem, że łatwe w aplikacji. Oczekuję więc takowej od kolejnego. Dlatego pytam jak to jest faktycznie z P40? I czy wygląd od powyższych będzie lepszy czy taki sam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja bedzie tak samo latwa jak nie latwiejsza,co do wygladu to wiekszych roznic nie widzialem,jak chcesz cos bardziej podbijajacego przy zachowaniu prostej aplikacji to wzialbym od Megsa QW gold albo QW ten w bordowej butli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.