Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
3 minuty temu, Tommy Lee napisał:

Jeszcze Meguiars Last Touch, świetny także jako 1:1 z wodą jako osuszacz

Po rozrobieniu 1:1 z wodą także świetny lubrykant do glinki.

Last Touch mimo, że zapomniany w czasie masowego wysypu różnych QD, to świetny i wielozadaniowy produkt, po który często sięgam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z antystatycznych wymienionych poniżej który jest najbardziej antystatyczny ?

FINISH KARE 425 Extra Slick Final Body Shine

FINISH KARE 146 Anti-Static Finish Restorer

Chemical Guys Extreme Synthetic Quick Detailer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jaki QD według Was będzie dobrze pasować na NATTY'S WAX RED ? Szukam czegoś naturalnego. Moje oczekiwania to śliskość, dobry look, odpychanie kurzu na kropelkowaniu nie specjalnie mi zależy samochód jest garażowany i jeździ okres wiosna, lato, ciepła jesień.

Poczytałem trochę na ten temat, i nasuwają mi się takie QD:

1.) Chemical Guys P40 PRO Detailer

2.) OPTIMUM INSTANT DETAILER & GLOSS ENHANCER

3.) FUNKY WITCH Botox Quick 

4.) Good Stuff Wolf's Protection Quick Wax

5.) FUNKY WITCH Amulet Quick Wax 

To tylko przykłady nad którymi się zastanawiam. Natomiast jestem otwarty na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest czysty syntetyk na naturalny wosk to nie bardzo bo jedno zaprzecza drugiemu, na Softa, Collonite czy FK 1000 jak najbardziej wybrałbym zapewne QD1 bądz FK 425 którego miałem kiedyś na moim Collonite i sprawował się super duża śliskość (do tego stopnia że trudno było nałożyć plandeke bo zjeżdzała) dobra albo może bardzo dobra antystatyczność, plamy po wodzie też docierał co dla mnie tez jest ważne w wyglądzie chyba dużo nie zmieniał, ale u mnie to pewnie żaden QD dużo nie zmieni.

Ogólnie w wybraniu syntetyka nie miałbym problemu zapewne nawet nie założyłbym wątku bo o tym była mowa nie raz. Natomiast śledząc 3 lata wstecz na tej stronie znalazłem bodajże z 4 watki odnośnie tego co położyć naturalnego na Nattysa  badz na jakikolwiek wosk naturalny żeby to się fajnie zgrało, ale żadnych konkretów albo były to produkty co do których pewny nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koonraadoo skoro masz Nattysa, to według mnie powinieneś zastanowić się nad PB QD+. Przyciemnienie, śliskość, maskowanie rysek - to mocne strony tego qd. Zaraz pojawią się pewnie głosy, że się maże, że kłopotliwy w dotarciu - ale jeśli będziesz używał fibry z odpowiednio wysoką gramaturą i po rozprowadzeniu dotrzesz go drugą stroną - nie będzie problemu. Według mnie - mocny zawodnik.

Optimum Gloss Enhancer w przeciwieństwie do QD+ nie przyciemnia - ale dodaje mocno szklanego połysku. Duża śliskość, ale z tego co się orientuję - jest to qd oparty o technologię wyłącznie polimerową, bez dodatku carnauby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ktm950 napisał:

@Koonraadoo skoro masz Nattysa, to według mnie powinieneś zastanowić się nad PB QD+. Przyciemnienie, śliskość, maskowanie rysek - to mocne strony tego qd. Zaraz pojawią się pewnie głosy, że się maże, że kłopotliwy w dotarciu - ale jeśli będziesz używał fibry z odpowiednio wysoką gramaturą i po rozprowadzeniu dotrzesz go drugą stroną - nie będzie problemu. Według mnie - mocny zawodnik.

Optimum Gloss Enhancer w przeciwieństwie do QD+ nie przyciemnia - ale dodaje mocno szklanego połysku. Duża śliskość, ale z tego co się orientuję - jest to qd oparty o technologię wyłącznie polimerową, bez dodatku carnauby. 

Zastanawiałem się też nad tym PB QD+, ale wyczytałem że podobno mocno łapie kurz z tego powodu jakby odszedł trochę w zapomnienie. Odnośnie nakładania to akurat tego się nie boję. I tak się jeszcze zastanawiam czy rzeczywiście jest taka reguła żeby nakładać naturalny QD na naturalny wosk i syntetyczny QD na woski syntetyczne czy to tylko mój wymysł chodź jest to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze nie ma regul co do QD i mozna troche wedle uznania i gustu,ale ja mam w arsenale ok 10 qd i stosuje wedle wosku jakiego mam e danym momencie,na woski naturalne dajace same od siebie wiele dla oko jesli daje wogole jakis qd to taki malo ingerujacy w wyglad i na bazie naturali,na syntetyki typu fusso daje juz wszystko jak leci wedle humoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koonraadoo z reguły większość QD z carnaubą/naturalnymi olejkami bardziej ciągnie kurz niż typowe syntetyki. Taki już urok naturali i tego nie przeskoczysz.

@menior Ja szczerze mówiąc również nakładam to, na co akurat mam ochotę/co wpadnie mi w ręce - może z wyjątkiem Zymoli - wtedy zawsze idzie FG albo Detail Spray :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ktm950 napisał:

według mnie powinieneś zastanowić się nad PB QD+

dobra propozycja , kosmetyk z tej samej " stajni "  miałem i z Red-em jest bardzo OK . Zerknij też na CG P40

Godzinę temu, menior napisał:

mozna troche wedle uznania i gustu

też prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Funky Witch napisał:

A ja napiszę tak, sprawdź  http://funkywitch.pl/icon.html

Ma w składzie carnaubę :)

Zauważyłem, że nikt tu na Forum jeszcze nie rozdziewiczył tego produktu, a sam jestem ciekawy ;) Tylko powiedziałem sobie, że muszę skończyć te 7 QD, które mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek-drummer napisał:

Zauważyłem, że nikt tu na Forum jeszcze nie rozdziewiczył tego produktu, a sam jestem ciekawy ;) Tylko powiedziałem sobie, że muszę skończyć te 7 QD, które mam...

Obskocz kilka samochodów sąsiadów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 16.05.2018 o 17:26, maciek-drummer napisał:

Zauważyłem, że nikt tu na Forum jeszcze nie rozdziewiczył tego produktu,

https://kosmetykaaut.pl/topic/8203-shiny-garage-morning-dew/page/14/?tab=comments#comment-606878

Funky With Hypnotic QD zaczyna się od Rozdziału 3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.