Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Panowie to ja zadam kolejne pytanie o P40. Czytając ten temat również trafiłem na opinie, że nie jest z nim tak łatwo jeżeli chodzi o pracę. Czy Ci którzy używali np. Finale czy Botox widzą różnicę w pracy i wyglądzie?

Ponowie pytanie Panowie bo dyskusja poszła w inną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek-drummer Mam wszystkie wymienione Qdeki . kładłem je na Czarną Kie Soul I . I mówiąc szczerze to najlepszy efekt dał mi Finale i największy Wow w wyglądzie . Potem jest P40 i na podobnym poziomie Botox . Według mnie każdy jest typem PPZ . I własnie najłatwiej mi było z P40 pracować 😉. No i zapach identyczny jak Ssw .No i ładne ma kropelki 😁. Ja akurat P40 podbijałem ten czerwony wosk Shiny w tamtym momencie . Autko fajnie się prezentowało  😊

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te krzemowe lub kwarcowe QD to bardziej zbliżone w aplikacji i wyglądzie do polimerów ? Nigdy nie miałem żadnego w rękach. Wspomniany przez @menior Prostaff CC water gold jest już dość kosztowny jak na QD. W ogóle dochodzi pewnie różnica między kwarcem a krzemem. Nastawiałem się na klasyczny wybór Carnauba/Sealant, ale może warto rozważyć te nowsze specyfiki ? I jeszcze pytanie, czy warto używać tych specyfików, jeśli nie ma się powłoki, tylko klasyczny wosk twardy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam korzystam ze starych sprawdzonych klasyków typu megs uqd, finale, fk 425. Przerobiłem większość nowości i z sentymentem wracam jedynie do qd1. No teraz jeszcze ccc wg ale jego traktuję podobnie jak reloada, czyli taki nie do końca qd.

A do wylewania naprawdę dużej ilości qd używam gs cheetah's speed. Tani, mega łatwy w pracy i osobiście go wolę od chociażby botoxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek-drummer napisał:

Ponowie pytanie Panowie bo dyskusja poszła w inną stronę. 

Spokojnie możesz brać  Finale lub P40 , miałem oba i z obu byłem bardzo zadowolony . Jakościowo wyżej stawiam Finale , ale lepszą butelkę i atomizer ma P40 . Dużych różnic między tymi QD nie będzie , kwestia gustu czy odbioru efektu placebo .

Tak uwaga historyczna , kiedyś w czasach gdzie Zymol Carbon był marzeniem większości na tym forum piszących a dostać go było można z prywatnego importu paru kolegów a już na Zymol Field Glaze nie starczało kasy to właśnie P40 był takim " zamiennikiem " .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi w takim razie wezmę P40. Finale miałem już kiedyś, był to mój pierwszy QD 😉. Teraz spróbuję chemical guys. 

@tazman, a powiedz mi który według Ciebie więcej wnosi do wyglądu QD1 czy UQD od Megsa ? Bo QD1 mam w arsenale i bardzo go lubię, choć nad Ultimate też trochę myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, W1Michal napisał:

megs UQD robi robote, gold class także 

UQD nie miałem, choć czytałem, że niektórzy pisali ze QD1 lepiej wyciąga look, Gold Class miałem QW i właśnie QD1, jak i np. Mainz Hype robił większą robotę i go sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek-drummer napisał:

Dziękuję za odpowiedzi w takim razie wezmę P40. Finale miałem już kiedyś, był to mój pierwszy QD 😉. Teraz spróbuję chemical guys. 

@tazman, a powiedz mi który według Ciebie więcej wnosi do wyglądu QD1 czy UQD od Megsa ? Bo QD1 mam w arsenale i bardzo go lubię, choć nad Ultimate też trochę myślałem.

Jest tez jeszcze nowosc od CG jeszcze bardziej podbijajacy wyglad Blazin Banana Spray Wax 😉 ale nie wiem czy w Polsce juz dostepny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, menior napisał:

Jest tez jeszcze nowosc od CG jeszcze bardziej podbijajacy wyglad Blazin Banana Spray Wax 😉 ale nie wiem czy w Polsce juz dostepny 

No ale to już jest Spray Wax 😉 wydaje mi się, że nie będzie (i nie powinien być) tak szybki w użytku jak QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, modzel_stx napisał:

No ale to już jest Spray Wax 😉 wydaje mi się, że nie będzie (i nie powinien być) tak szybki w użytku jak QD

Spray wax i jakie wiele innych produktow tego typu tez stosowany jako QD co jest napisane w opisie produktu,do samodzielnego lub wzmocnienia i jak kazdy produkt tego typu od CG mega prosty w aplikacji,definicja QD/QW sie bardzo pomieszala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, menior napisał:

definicja QD/QW sie bardzo pomieszala 

To też prawda, chociaż dla mnie osobiście istnieje różnica w pracy jak robiłem np GC QW czy teraz CG Instawax w stosunku do qd od megsa czy adbl, ale może to kwestia umiejętności i wprawy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja podobnie jak Fredi88 nie klade ostatnio QD na swiezo polozone woski,ale kiedys owszem i zauwazylem ze to po prostu zalezy od kombinacji QD-Wosk,jesli dasz dobrze kropelkujacy QD na umierajacy wosk to Ci go podbije a jesli dasz na swiezo polozony sam w sobie dobrze kropelkujacy wosk to Ci go moze nawet pogorszyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 wczoraj kupiłem sobie tester FK425 i położyłem go na ponad miesięczne Kiwami. To jak się z nim pracuje to bajka, ale gdzieś tu na Forum przeczytałem, że gasi kropelkowanie. Nawet fajny połysk jest po nim. Nie jest to QD1 czy Finale, ale szajn jest 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szybką akcję dla was mam (chciałbym jak najszybciej kliknąć koszyk u jednego z partnerów):

Kończy mi się DM QM, z którym świetnie mi się pracuje. Ale może czas na jakieś nowości.

Wątek szybko przejrzałem i rozważam dwie opcje:

1. FW Botox

2. FK 425

Nie potrzebuję dużo - max 250ml. Obydwie propozycje w zbliżonej pojemności i cenie. Z wątku wynika, że z obydwoma się świetnie pracuje i obydwa dają git efekt. Nie zależy mi na jakimś mega look'u, tzn. połysk może być, ale nie musi być "mega", Bardziej chodzi mi o podbicie koloru i reakcję na wodę - zrzut (kropelki też przeboleję). A i jeszcze jedno - qd będą "odżywiały" DM SWM, a jak dobrze pójdzie Soft99 F7.

Podsumowując: 1 czy 2? Czy zostać przy sprawdzonym DM.

* - na CC przyjdzie jeszcze czas, ale nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.