Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiedniego QD do Race Glaze 55 w znośnej cenie.

 

Zastanawiam się nad:

 

CG Pro Detailer

PB QD+ (tyle, że on oprócz carnauby zawiera polimery i mam obawy co do niego)

Migliore Endurance Detailing Spray (on jest z carnaubą ?)

Sonus Carnauba Spritz

 

Który wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CG bardzo przyjemny QD, jeden z najfajniejszych w swojej klasie cenowej (można rozcieńczać 1:1 z wodą)

Sonus Carnauba Spritz - też dobry produkt, nowy stosunkowo na rynku, ale powinien się przyjąć, dobra cena i daje plus do połysku

Zawsze możesz też wybrać polecany przez RG do tego wosku ClearMist Detailer. Nie jest tani, ale dodaje blasku i zwiększa wetlook, opinie na DW zbiera bardzo pochlebne. Używam, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

hmmm co sadzicie o Sonax? jako QD?

Jak na woskach Colli albo Megsa sie zachowuje?

Sonax High Speed Wax - 500 ml

sonax_high_speed_wax.jpg

Produkty tego producenta sa dosc popularne ale o tym nikt nic nie pisal :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę głupie pytanie, ale czy można używać QD (CG prodetailer) do "mycia bez wody"? Chodzi mi o sytuacje, gdzie od paru dni jeżdżę po suchej jezdni i auto się trochę przykurzyło, zebrało jakiegoś pyłu, parę robaków na masce itd. Bez konkretnego brudu. Czy dla lakieru to będzie bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurz tak czy siak trzeba spłukać, żeby lakieru nie rysować.

To oczywiste.Ale w przypadku mycia bezwodnego już jest trochę nie tak.Mianowicie w czsie oszczędności wody, ekologii etc. sprawa mycia (spłukiwania)wodą zaczyna być problemem. Kurz w przypadku stosowania odpowiednich preparatów nie jest teraz zbytnim kłopotem. I trzeba się z tym faktem pogodzić. Stosowanie QD jest dobrą aternatywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek o QD i w sumie nikt nie wypowiedział się nas QD ze Smartwax a padło kilka pytań. Interesuje mnie fakt, że nie ma nic na butelce o zawartości carnauby a będę kła Natty's Red i chciałbym go podkręcić jakimś naturalnym QD a posiadam tylko SmartDetail i FK #425, tyle że Fk do sealantów bardziej jest dedykowany :| Tak jak Mariusz w jednym poście napisał, że na naturalnym, da bardziej szklisty wygląd niż wet look, także bardziej bym skłaniał się do SD :o Chyba, że kolejne zakupy będzie trzeba zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter, ja używałem... jakoś wrażenia namnie nie zrobił wyglądem. Ale to było w zime w kiepską pogodę. Napewno (dla mnie) gorzej wygląda od PB S&G. Podobno to przebrandowany prodetailer CG , dałem mu 2 szanse bo bardzo chwalony i zamówiłem sobie :)

Aha jak dawałem tego smarta na selant może na naturalu będzie lepiej.

 

[ Dodano: 27 Marzec 2011, 13:15 ]

dokłądnie FK da szkilksty wygląd.. jak seland np. hitemp od FK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

durne pytanie z mojej strony - ale do czego służy QD? :kox: - do zgodnie z nazwą do szybkich poprawek czy może ma inne zastosowanie.

Mam sampla Maqsa ( dostałęm do Klay kitu) i w zasadzie nie wiem do czego go użyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.