Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

hmm dzięki za info.

Czuję że ten tester będzie służył do usuwania ptasich goowien. Szerszego zastosowania dla niego nie widzę - za duże mam autko :)

 

raz jeszcze dzięki Pani oraz Panom :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerszego zastosowania dla niego nie widzę

 

No jak to nie ?

 

Mówiąc prosto, po użyciu QD auto "jeszcze bardziej się świeci" :D

 

Możesz go również używać jako lubrykant do glinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DW jest kilka watkow w ktorych jest przynajmniej po czesci opisywany i w sumie zachwalany za to ze nie zmiania wygladu naturalnych woskow.

 

Osobiscie zaopatrzylem sie w niego na ten sezon ale jeszcze nie stosowalem - narazie moge tylko stwierdzic ze jest praktycznie bezzapachowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na DW jest kilka watkow w ktorych jest przynajmniej po czesci opisywany i w sumie zachwalany za to ze nie zmiania wygladu naturalnych woskow.

 

Osobiscie zaopatrzylem sie w niego na ten sezon ale jeszcze nie stosowalem - narazie moge tylko stwierdzic ze jest praktycznie bezzapachowy.

 

I jak kolego testowałem może już go, bo sam stoję przed dylematem miedzy Sonusem a CG na letnie woski, tym bardziej, że cena pierwszego bardziej przemawia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalem to mocne slowa, ale tak uzywalem juz i powiem ze z jednej strony ze wzgledu na prawie brak zapachu pracuje sie nim dosc dziwnie - po bezposredniej przesiadce z fk 425. Porownywalem go do probki CG, ktora kiedys zakupilem i moje spostrzezenia sa nastepujace

 

na plus dla sonusa

- zupelnie brak zmiany wygladu wosku, jak i jego sliskosci (no moze minimalnie podbija ale minimalnie). CG ewidentnie zmiania wyglad wosku.

- nie podbija sztucznie kropelkowania ani sheetingu - cg podbija znacznie.

 

na minus dla sonusa w stosunku do cg:

- prawie brak zapachu

- generalnie mniejsza sliskosc przy aplikowaniu co dla niektórych moze budzic obawy o bezpieczenstwo uzytkowania. CG w tej materii pracuje sie bardziej komfortowo

 

Sonus jest jakby bardziej "lagodny" w stosunku do CG ktory moim zdaniem ewidentnie zmienia wyglad i kropelkowanie wosku (na luso tego jakos specjalnie nie czuje ale na RG i Migliore widac to dosc wyraznie jak sie zrobic 50/50, znowu po uzyciu sonusa nie widze zmian w kropelkowaniu tych woskow.

Na w miare swiezy wosk sonus moim zdaniem jest swietny, na wosk ktory swoje juz przeszedl lepszy bedzie CG bo lepiej "odbudowuje" powloke.

Oba QD ladnie radza sobie z ew zaschnietymi kropelkami wody itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie stoję właśnie przed dylematem kupna jakiegoś fajnego QD nakąłdany będzie na Raceglaze 55 i na Colli 476.

Chciałbym Coś lepszego niż FK (oczywiście nie ujmując) i stawiam na:

Wrkstatat Carnauba lub Acrylic Gloss ew. Sonus Carnauba lub Acrylic, czy w tej cenie znacie coś lepszego?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoję właśnie przed dylematem kupna jakiegoś fajnego QD nakąłdany będzie na Raceglaze 55 i na Colli 476.

Chciałbym Coś lepszego niż FK (oczywiście nie ujmując)

 

na Coli pozostalbym przy FK, moim zdaniem to swietny QD a przy woskach syntetycznych i hybrydach sprawdza sie idealnie. Na RG Sonus Carnauba bedzie moim zdaniem bardzo dobry. Wszelakie acrylic na rg bym odposcil bo w moim odczuciu psuja efekt naturalnego wosku - dla mnie zmieniaja jego wyglad na bardziej szklisty i staje sie on zblizony wygladem do syntetycznych woskow.

Ja Sonusa uzywalem na RG ale nie 55 tylko 42 i w sumie jestem zadowolony bo nie zmienil wygladu wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem Chemical Guys - Speed Wipe i mogę z czystym sumieniem polecić. Kupiłem bańke 1 galon i z bratem używaliśmy jako smarowania do glinki i po myciu, jeszcze na mokre auto i jak dla mnie :good:

 

teraz chcę położyć na auto DJ DW i zastanawiam się, czy nie kupić do tego Dodo Juice - Red Mist Tropical-może ma ktoś jakieś doświadczenia z tym produktem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirtrojan, Quick Detailer to absolutny Must Have w arsenale każdego detailera! Nie wyobrażam sobie dbania o auto bez tego środka. Ja mam np 4 :-]

Szukalem takiego tematu poniewaz zakupilem QD Megsa i po 3-4 tyg. od nalozenia wosku #26 umylem auto szamponem Gold Class Megsa i potem uzylem tego QD. Efekt? Zaden...jak sie blyszczalo, tak sie blyszczy, wiec sie zaczalem zastanawiac po co to w ogole kupilem... :?

Auto ma 4 miesiace, kolor VW amaryllis.

Cos zle robie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , bez urazy , ale czy wiesz po co jest Quick Detailer ? On ma tylko przedłużać trwałość wosku ( QD z carnaubą ) , lub do odświeżenia autka ( delikatnie zakurzone ) , usunięcia odcisków paców , zaschniętych plam kropel wody . I nie liczyłbym na jakieś cuda ( jak to niektórzy tutaj pisza , dobry wosk , sam sie obroni.

Jeżeli chciałeś by po jakimś czasie od woskowania i umyciu autka mieć lepszy połysk , to musisz kupić coś w stylu Z8 czy Red Mista

 

a po za tym , masz nówkę auto i lakier jest jeszcze w super stanie , więc dlatego może twoje rozczarowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.