Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie dodać od siebie kilka słów..
Kupiłem ostatnio właśnie 500 ml Ech2o z czystej ciekawości posiadania nowego QD (no dobra jeszcze z racji mega promocji w MRC -30% na CarPro xD )

Rozrobiłem go w proporcji 1:10 z demiralką.
Według mnie to naprawdę bardzo fajny produkt. Co mi sie od razu rzuciło w oczy to szklo jakie robi u mnie na czarnym lakierze. Pod spodem siedzi 2 miesięczny Colli 476s.
Aplikacja wg mnie jak na takie warunki (4st i duża wilgotność) bardzo dobra, rozprowadzenie jedną strona fibry, przetarcie drugą stroną i po temacie. Żadnych mazów.
Co jeszcze..dosłownie momentalnie usuwanie waterspot'ow z lakieru. Bardzo dobre właściwości czyszczące.

Kropelki jak dla mnie bardzo dobre jeżeli coś siedzi pod spodem(a tak przeważnie jest przy stosowaniu QD). Wiadomo...do kropelek SSW mu brakuje, ale mimo wszystko moge śmiało polecić Ech2o :)
SAM_6700.jpg
Cena to już miazga.. 500 ml koncentratu przy stężeniu 1:10 = 5l QD za 35 zł w byłej promo MRC!  :) Można śmiało aplikować na bogato.
CarPro Ech2o zostaje ze mną na stałe!


 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mozna ,to i ja wtrące swoja opinię. jestem od lat fanem quik waxów,quik detailerów. Stałem sie fanem ECH2O. Kupiłem dla próby 1/2 litra i przez cały okres letni i jesienny eksperymentowałem z mixem i rozcienczeniem na samochodach rodzinnych. Do naszych aut najlepiej sprawdził sie w rozcieńczeniu 1:12. Mix 1:5,1:10 za grube i nie dają błysku ale taki sztuczny,tłusty poświt. Nie podobał mi sie mix z reloadem. Przygasił błysk,byc może zwiekszył trwałość, ale dla mnie to nie ma dużego znaczenia,szczególnie w lecie. Lepszy był mix z  Gyeon Cure.Ale  najbardziej odpowiada mi sam ECHo2.  Wazne jest to,by po nałożeniu ,rozprowadzeniu odczekac kilka minut,by wyparowało to,co ma wyparowac. Wtedy przeciera sie wszystko suchą fibra i wtedy dopiero ECH2O nabiera błysku i daje urody samochodom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniśnie QD Ech2O odsyłam do swojego sierpniowego testu ADBL SSW. 

 Tam porównywałem SSW z woskiem coli 476s i z Ech2O rozcienczone 1:20. Pod spodem nic nie leżało i krople po Ech2O naprawde słabe, ale do wygladu coś wynosił. Tak jakby przyciemnił lakier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canta8 wiem, że Ameryki nie odkryłem ale dla zainteresowanych pokazuje zdjecia,  ze swojego testu i jak to wygląda. Wnioski każdy sam niech wciągnie. A z ciekawości po nastepnym myciu wrzucę Ech2O, a lezy teraz ssw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wziąłem na warsztat 4Detailer Spotless Quick Detailer,

 

ale zaskoczyła mnie dziś jego wytrzymałość na zwykłe APC.

Maska leżała kilka dni a dziś wystarczyło po pędzelkować - i wyszła tafla.

q3iCWqE.gif

 

 

Zacząłem się zastanawiać czy to normalne dla wszystkich QD/QW/QS i wpadł mi na pomysł zrobienia testu wytrzymałościowego na "w miarę" mocną chemię.

Wydaje mi się że na masce taki test do 4 specyfików jest ok - więcej wrzucać to trochę przerost formy nad treścią.

Może cały ten test będzie przerostem formy nad treścią, ale baaardzo często pada pytanie " co dłużej posiedzi" może taki test pozwoli komuś dokonać jednego wyboru.

Wiem, że są osoby które potrafią jedno QD używać latami ;)

 

Także proponuje dwa testy wytrzymałościowe - czyli 8 produktów.

 

2018-01-12_14.13.50.jpg
2018-01-12_14.13.57.jpg
2018-01-12_14.14.02.jpg

 

Proszę wybrać produkty w ankiecie których porównanie by was interesowało i pobawię się wkrótce.

 

http://ankieterka.pl/3007

 

 

Czekam na wyniki do jutra 12:00 (Sobota 13ty Styczeń). Jak nie będzie odzewu sam wybiorę sobie coś do testów.

Jak nie będzie zainteresowania to wyniki schowam dla siebie pod poduszkę (win-win ;) )

giphy.gif

 

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, raz - nie chwal się ile masz QD :P żartuję, nie dziwie się, też zapewne kiedyś będę miał podobnie ;) (to nie uniknione :D

dwa - też gdy widzicie Tysona grającego na bębnach słyszycie ten dźwięk utworu Phil'a Collinsa? 

trzy - głos oddany :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, kursien napisał:

nie chwal się ile masz QD

no wyszło jak wyszło :P lans po całości - w sumie nie świadomy ;)

Ale ciągle testowane są te same produkty. Najwyższy czas, żeby lud oddał głos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie, Panie nie śpimy, nie śpimy, smalcujemy, testujemy, wyciągamy wnioski - partyzantka na całego.

tenor.gif?itemid=5604922

 

Zima przyszła.

2018-01-18_08.56.20.jpg

 

Klapa do salonu i jazda.

8 zawodników wedle ankiety. Pierwsza tura.

Od prawej:

1. @Detailer's Magic QD

2. @ShinyGarage MD

3. @ADBL QW v2

4. @Detailer's Magic SSW

5. @ADBL SSW

6. @sonax BSD

7. @ADBL QD1

8. @Good Stuff QW


2018-01-18_11.34.38.jpg
2018-01-18_11.34.47.jpg
2018-01-18_11.34.52.jpg
2018-01-18_11.34.55.jpg
2018-01-18_11.35.03.jpg

Wygrzewanie 24h
2018-01-18_11.58.34.jpg

Dziś wieczorem klapa trafi na balkon i będzie poddawana warunkom atmosferycznym. Za kilka dni lub tygodni sprawdzimy co leży i jak leży ;)

 

Jak ktoś ma dwie minuty to poniżej filmik z przygotowania maski pod test.

Szanse wyrównane po "dwóch gąbkach" cleanera ;)

Spoiler

 

 

Mini wnioski z aplikacji:

1. Detailer's Magic SWM i QD oraz GoodStuff QW nie przyciemniają lakieru

2. Największe przyciemnienie w kolejności: Shiny Garage DM, ADBL QW, Sonax BSD, ADBL QD1, ADBL SSW a na koncu ex aequo GoodStuff QW oraz Detailer's Magic QD i SWM

 

 

 

 

 

 

giphy.gif

 

  • Lubię to 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super :) Na to czekałem
Co do mini wniosków to mnie zaciekawiłeś tym iż w kwestii przyciemnienia BSD jest wyżej niż QD1 :oAż chyba dzisiaj zrobie na szybko małe porównanie tej dwójki

EDIT: Dodatkowo juz po tych małych wnioskach wiem, ze produkty Detailer's Magic SWM jak i QD nie są dla mnie z racji braku przyciemnienia, które po prostu lubie w tego typu produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Grzechu23 napisał:

Co do mini wniosków to mnie zaciekawiłeś tym iż w kwestii przyciemnienia BSD jest wyżej niż QD

tak mi wyszło na mojej masce. Testujcie i dajcie znać jak u was siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel no nie mam się do czego przyczepić :P
Także potwierdzam, że QD1 zauważalnie mocniej przyciemnia jak SSW.


Będziesz nam serwował w częściach jak serial ;) No ale taki to ja mogę z czystym sumieniem oglądać :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

I mnie wzięło na male porownania :mrgreen:

20180118_211729-1280x720.jpg

1. ADBL - QD1 v1

2. ADBL - SSW

3. Sonax - BSD

4. DM - QD

5. Gyeon - Cure

6. CarPro - Ech2o 1:20

7. The simply clean - QD

8. DM - SWM

9. Custom Factory - Quick Wax 

Jutro bede kończył porownanie na razie maska leżakuje w ciepłym :mrgreen:

PS. Nie bedzie to takie ładne i profesjonalne jak naszego King Domela :D

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2018 o 19:49, KHOT napisał:
W dniu 19.01.2018 o 18:30, manverux napisał:

a może ktoś testował Zymöl Spray Detailer?

Tak. Szału nie robi, mimo sporej ilości smalcu - Luxury Gloss czy QD1 są lepsze.


Jak chcesz QD od Zymola to dołóż do Field Glaze :D Praca z nim to czysta przyjemność i fajnie siada na naturalnych woskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.