Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

wybieramy nowe kombi w benzynie podstawowe zalozenia, minimum 150KM w granicach 80-90kpln, mają mieć klime automatyczną, tempomat, i podgrzewane przednie fotele:

 

Peugeot 508 pakiet Active 1.6 THP 156KM 95.200 PLN

Ford Focus pakiet Titanium 1.6 EcoBoost 182 KM 92.800 PLN

Skoda Octavia pakiet Elegance 1,8 TSI 160 KM 90 250 PLN

 

co byście wybrali ? a może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda Octavia w wersji Elegance - z tego auta w tej wersji wyposażenia będzie Pan zadowolony, ale ten silnik 1.8 TSI raczej nie zbiera za dobrych opinii, z kolei 2.0 TSI już tylko w droższym RS

 

Mam takową ale z 1.4 TSI za to z DSG i jako komfortowe auto w tej klasie sprawdza się idealnie.

 

Poczytaj o silnikach i awaryjności w pierwszej kolejności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal, z tej trójki to Octavię chyba...

M4ciek, Jeśli ten ~120KM 1,4 TSI to to nie ma czym jechać i o wiele lepiej jeździ ten 1,8 TSI... Jeździłem w mk6. Ale skoro te 1,8 TSI się sypią... Czytałem kiedyś na forum OCP, że lubią zjeść olej. Ale co, 1,4 to nie lubią? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 90 tys można mieć też Mondeo w 2,0 benzynie 145KM. :)

Ale zakonkurowales z ofertą :D

90 to w zwyczajna cena cennikowa :P

To już lepszy ten 1.6 ecoboost za znacznie mniejsze pieniadze (po rabacie), podejrzewam ze da się wyrwać za ok.75kPLN w zależności od opcji dodatkowych (Titanium oczywiscie).

 

Ford Focus pakiet Titanium 1.6 EcoBoost 182 KM 92.800 PLN

Spora moc i spora cena , nie wiem czy jest sens do kompakta tym bardziej ze pózniej nikt za to nie zapłaci.

 

1.4 TSI - jeżdżą i tylko tyle.

 

P.S.

Radziłbym się określić co do klasy auta tj. średnia czy kompakciak bo tak to znowu będzie temat na kilka stron a tak to zestawi się modele, zestawi się ceny i można debatować za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteq161, nowe mondeo to dopiero w 2013 roku, ale nie wiem czy początek czy końcówka.

Ja ze swojej strony tez polecam mondeo, tylko że ja posiadam 2.0 tdci. Ale prowadzenie, zawias i ogólnie jak dla mnie całe auto daję radę.

Ale jeżeli zależy Ci na mniejszym aucie to zastanów się nad alfą romeo gulietta lun nowym focusem.

 

A moja najlepsza rada to proponuję udać się najpierw do salonów i poszukać auta dopasowanego do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem swojego powyższego posta.

Mazda 6 (vel Mondeo :D) niezłe auto tylko dealerzy uparci i ciężko cenę zbić.

Insignia - mało egzemplarzy na stokach stąd niewielki wybór wśród "rocznikowych" albo dziwacznie skonfigurowane.

kaffel123, pochwal sie przebiegiem i eksploatacją bo sam jestem ciekaw czy tylko u mnie sie nic nie psuje :D

Mój obchodzi własnie swoje urodziny ale nalatane ma jak za 2 lata.

 

P.S.

Jak wyżej połazić po salonach, zebrać oferty i wybrać najkorzystniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

508 moim zdaniem to nic specjalnego, w srodku ma tak samo jak 207 mojego brata, nie postarali sie, a Moj ojciec ma Mondeo mk3 2.0 TDCi 130km smiga juz 180000 i tylko przepustnica odmowila posluszenstwa (nie mowie o rzeczach eksploatacyjnych). W Focusie ten 1.6 Ecoboost musi fajnie chodzic :) Teraz chyba ekonomiczniej kupic sobie benzyne niz diesla ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, O awaryjności nic nie mogę powiedzieć bo auto odebrane 24 sierpnia 2011roku i od tamtej pory nalatane całe 6421 kilometrów.

Chodź nawet przez tak niedługi okres z serwisu poza wymiana oleju po 2 tyś z mojej fanaberii nie byłem w sensie technicznym z autem.

Byłem tylko z oponami, które powodowały bicie i wymieniono mi je na nowe więc jestem mega zadowolony jak na razie z tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzieki za odzew, ale:

 

Mondeo kombi 1.6 EcoBoost 160 KM w wersji Titanium to katalogowo 105000zl, trzeba być niezlym negocjatorem zeby zejsc do 75000zl.

 

Octavia Combi RS to 106900zl - kwota poza zasięgiem.

 

Mazda 6 z silnikiem 2.0 - 155KM to bazowa cena 98300zl - z paroma pierdółkami wyjdzie podobnie jak ww.

 

 

Z podanych ww przeze mnie opcji, czyli focus, octavia i 508 - przychylam się ku temu ostatniemu.

 

W gre wchodzila by jeszcze nowa Astra 1.6 Turbo ECOTEC 180 KM wychodzi 91 800zl, ale to tez klasa nizej niz 508.

 

ps. co z tym 1.8 TSI jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś na Toyoty?

 

Ave wagon 2.0 Valvematic (152km) wersja Prestige - cena po upuście 91990

 

http://www.toyota.pl/Images/wyprzedaz-avensis-2011.pdf

 

Albo Verso z kilka koni słabszym silnikiem ale i trochę taniej.

 

http://www.toyota.pl/Images/wyprzedaz-verso-2011.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad Toyota Avensis.

 

Silnik 1.8 benzyna + 6 skrzynia - 147 koni.

 

Wersja Premium znajdziesz tam z grubsza, biksenon, skory, klime automat, ciemne szyby, felgi 17stki, pelna elektryka, vsc,trc,abs,ba, 9 poduszek, podgrzewane fotele, bluu, z tylu ledy, dobre audio, komputer, skorzyana kierownica, itd itd itd... mega wersja

 

Teraz kupisz na wyprzedaży ten samochód za 88 990zł + 2300 lakier metalizowany, jak zdecydujesz sie kupić u mnie Toyota ND, to coś jeszcze zrobimy z ceną.

Dodatkowo teraz możesz dostać kredyt 50/50, Leasing 105% + ubezpiecznie pełen pakiet za 3.8%

 

Mamy jeszcze Wagona Premium 2.2 diesel + navi nowy kosztuje 130tyś prawie, sprzedam Ci nowego aczkolwiek z 2010 za 108tyś.

 

Jakby Cie coś zainteresowała to PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.