Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma jeszcze wyznaczonej konkretnej daty, na początku lutego bedą szkolenia z nowego Avensia. Czyli myślę ze w lutym pojawi się w salonie. My już swoje zamówiliśmy. Jakbyś chciał 1.8 sedana grafitowego w dobrej wersji z manualem. To możesz zarezerować.

 

Także, myślę ze w lutym będzie premiera w polskich salonach.

 

Podoba sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi Viva:

 

np:

Wymiana oleju - 250zł

4 litry oleju - 250zł (ja potrzebuje 8)

Wymiana filtra powietrza - 150zł

Wymiana gruszki podciśnienia (jedna śrubka 13) - 150zł

Przegląd zawieszenia - 150-250zł

 

 

Ceny z 2008 roku - bo od tamtej pory się tam nie pojawiam.

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koza trochę dziwne macie te ceny, w takim sensie, ze są sztywne. Cena za mały przegląd jest kalkulowana dla jakiego oleju (mineralny, syntetyk, półsyntetyk, olej by Toyota, Castrol, Mobil, czy coś innego).

 

Pytam się ponieważ za litr oleju taki jak ja chcę, w ASO (Toyota Włochy) trzeba zapłacić 90 zł/l, do auta wchodzi lekko ponad 7 litrow, to za sam olej płacę 630zł (tzn. gdybym był upośledzony to bym zapłacił a kupuję swój Castrol Edge 5W30 7litrów za około 250zł w hurtowni z fakturą i pomimo tego,ze przyjeżdżam ze swoim olejem płacę około 700zł za mały przegląd i 900zł za duży. Ceny bez żadnych rabatow.

 

A co do cen warszawskich: są niższe niż w okolicznych miejscowościach jeżeli chodzi o serwis LC120: dowiadywałem się o ceny przeglądu w Siedlcach i Radomiu i przy takim samym zakresie były o około 100zł droższe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z racji tego, że całą flotę rodzinną obsługuję ja kilka słów o Toyocie.

Siostra Auris 1.4 D4D 2007r. - przegląd w nim jest 2x droższy niż Avensisa 1.8 benzynka 147km 2009

Rodzice Avensis T27 - 2009 r. 1.8. Powiem tak spalanie maks 8l - wiadomo, ja miałbym więcej :lol: Komputer niezerowany od dawien dawna pokazuje 7,5 l/100. Jednym z powodów dla których wybrano to auto był fakt, że nie ma turbo (mama moja odpala i jedzie). Jest mega cicho. Chcieli Corolle w dieslu a po analizie na sucho okazuje się, że przy mniejszych przebiegach wychodził lepiej model wyższy - tak skończyło się na zakupie Avensisa.

Ja Avensis T25 2008 r. - 2.0 D4D 126km z DPF - wszystkie przeglądy i eksploatacja polega na tym, żeby dbać o olej z normą C2. Troszkę mi smutno, że kupując go ropa była 1zł tańsza :x

 

Kupując auto dla rodziców udało się urwać 1500 zł dywaniki + czujniki parkowania do zamontowania przez dealera. Naprawdę ciężko coś więcej urwać. Pierwsze auto Auris tez było brane u nich.

 

Teraz przebiegi

Auris - 110 tys - wymiana tarcz hamulcowych z tyłu po 100tys.

Avensis T27 - 30 tys - tankowanie i przeglądy.

Moja Avensis 194 tys - wymiana czujnika ciśnienia doładowania kolektora ssącego - używka 150 zł.

 

Minus Aurisa największy - środek sam plastik. Co do cen - czy ja wiem czy taki spadek na wartości?? Szukając Avensisa dla siebie te z dolnych widełek cenowych nie warte uwagi. Nie wiem jakie tu jest porównanie do Forda bo one szybciej lecą na wartości. Generalnie sam jestem zwolennikiem aut nietuzinkowych. Jednak nie zgodziłbym się z opiniami, że auto częściej spotykane trudniej sprzedać. Uważam,że chyba trudniej znaleźć nowego właściciela dla rodzynka. Jak to w życiu bywa - z prawdą jak z dupą - każdy ma swoją.

P.S.

Jeżdząc służbowym Focusem 1.6 TDCI 90km zrobiłem w rok 60 tsy i oprócz wymiany którejś z żarówek raz w miesiącu nie robiłem nic.

Kolega ma Foczkę 1.6 TDCI - 300 tys sprzęt lata po budowach - wymiana dwumasa tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam 508 HDi, nietuzinkowy samochód, nieoklepany na polskich drogach. W razie czego mogę w tym momencie zrobić najlepszą cenę w Polsce ;):-]

 

Już wiemy dlaczego polecasz ;) Tak naprawdę diesel to teraz się opłaca dla kogoś kto dużo lata autem.

 

[ Dodano: 11 Styczeń 2012, 14:12 ]

lukwawa

 

Mówiłem o Avensisie 1.8 benzyna.

 

Doczytałem to ale co jest w tej cenie? Jaki olej?

 

Ja w tej cenie miałem olej HC Toyoty i pełen przegląd. no ale to pierwszy po 15 tys.

 

Pytam się ponieważ za litr oleju taki jak ja chcę, w ASO (Toyota Włochy) trzeba zapłacić 90 zł/l, do auta wchodzi lekko ponad 7 litrow, to za sam olej płacę 630zł (tzn. gdybym był upośledzony to bym zapłacił a kupuję swój Castrol Edge 5W30 7litrów za około 250zł w hurtowni z fakturą i pomimo tego,ze przyjeżdżam ze swoim olejem płacę około 700zł za mały przegląd i 900zł za duży. Ceny bez żadnych rabatow.

 

Dokładnie oleju nie opłaca się u nich brać. Pomińmy fakt, że Castrol w Toyocie miał różne przeboje, ale to temat na inną dyskusje. Ja dlatego w okresie gwarancji biorę Toyoty (Chevron) a potem przechodze na Liqui Molly lub Motula. Generalnie serwis Toyoty ma mega przebitki na częściach. Za sprzedaż filtra paliwa do D4D chcieli ode mnie 200 zł, gdzie 205 zł kosztował z wymianą :lol: gdzie tu logika :lol::lol:

 

Za to Ford sprzedawców ma dobrych - podczas kupna auta słuchałem 30 min o przewadze przeglądów Long Life i tańszych częściach niż w japońskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam 508 HDi, nietuzinkowy samochód, nieoklepany na polskich drogach. W razie czego mogę w tym momencie zrobić najlepszą cenę w Polsce ;):-]

 

Dostepne automaty? Tak z czystej ciekawosci, bo mam chyba jedna z niewielu sprzedanych w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, ceny w Radomiu są chyba najwyzsze w woj mazowieckim sprawdzałem dla kilku marek.

Przypominam że przy wymianei/serwisie auta można mieć własne części byle oryginalne a zatem warto zakupić sobie je we własnym zakresie wielokrotnie taniej.

 

Jedno za co mogę Toyote pochwalić to obsługa w serwisie - znajomy był z jakąś usterką i przy okazji wymienili spaloną żarówkę i dolali płynu - mimo że nie jest to cześć objęta gwarancją - bez dopłaty.

 

Nie twierdzę, że ww. samochody są złe bo jeździłem i Passatem i Avensis ale krew człowieka zalewa jak wydając duże pieniądze (Avensis 2.2 DCat około 130 tys, Passat 2.0tfsi okolo 140 tys) rynek jest zapełniany tymi modelami w sposób zatrważający... a sprzedając auto za 3 lata dostaje się za nie 50 tys zł.

 

Gwoli ścisłości nie promuję tylko tego czym sam jeżdżę bo na BMW straciłem przez 2 lata 50% wartości auta a na Land Cruiserze po 3 latach raptem kilka procent (ale to inna bajka).

Niestety takie są realia ze kazde auto traci na wartości, ceny aut w DE też są bardzo niskie już po 2 latach i nic się na to nie poradzi.

Rządzi zasada, "stać Cię to płać a ja odkupie od Ciebie za pół ceny" i nie ma nic w tym złego że rynek jest zalewany, jeśli auto jest pokupne na rynku wtórnym to będzie on zalany choćby sztukami z zachodu które zaniżają średnie ceny.

Zresztą cieszą się Ci którzy kupują (i słusznie) używane bo dzięki temu można jeździć młodym autem za rozsądne pieniądze.

Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś także przerzucił się na ten tor i oszczędził zg. z zestawieniem ponizej 8-)

 

Land Cruiser to segment bardzo niszowy i zastosowanie mają tu inne zasady, przy zapakowaniu tak zaporowej kasy w auto producent niejako w cenie musi "zagwarantować trzymanie wartości" bo inaczej nikt by tego nie kupował.

 

 

Przykładowe zestawienie średnich cen używanych z roku 2009 dla silników 2.0:

Ford Mondeo: 52 483 PLN

Toyota Avensis: 67 285 PLN

VW Passat: 54 980 PLN

Honda Accord: 81 158 PLN

AlfaRomeo 159: 44 992 PLN

Citroen C5: 54 700 PLN

Peugeot 407: 52 259 PLN

Opel Insignia: 64 610 PLN

 

kempus, daj mi na PW ofertę na 2.0HDI w "srednim" wyposażeniu bo sam jestem ciekaw czy wypadnie lepiej od tych z PGD-Ford i PSA :D

 

Cieszę się ze w temacie w końcu operujemy na liczbach.

Aha kwoli ścisłości nie upieram się przy Fordach - akurat w tym przypadku mam najwięcej doświadczeń dlatego o tej marce piszę.

Fakt faktem sztucznie podbija ceny katalogowe.

 

Ceny małych przegladow:

2.0 benzyna:

Przegląd po 20 000 km - 173,00zł + materiały 348,65zł (lub dostarczone we własnym zakresie)

2.0 diesel:

około +70zł

 

P.S.

Dla ciekawskich policzcie ile trzeba wydać na seriwsowanie roczne suzuki vitary :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.