Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

spons najs autko, ale raczej nie. Lobbowałem też jakiś czas temu za Clio - kapitalna zabawka i bez turbo (na miasto) - ale nie podoba się :dontknow: .

 

Zakochana w Range Evouge, ale jak pisałeś - w serwisie pewnie miałbym swoją szafkę na szczoteczkę i drobiazgi :lol: , no i okrutnie drogi.

 

Nowy rok przyniesie Focusa Mk3 ST - chętnie pomacałbym na żywo, tylko silnik nie pali już na 1 gar :-]:( ale jak będą mieli do testów to sie wproszę na test drajw ;)

 

Jak wspominałem, karkołomna opcja że dostanie RS-a, a ja przepadnę w garażu na kilka(naście) miesięcy też jest mocno "przemyśliwana" :-]:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podoba się

Jakie są warunki brzegowe "podobania" się? 22"? Możliwość jazdy w kapeluszu? >300KM? Wózek do bagażnika? 4x4? :o

 

Zakochana w Range Evouge

To trochę "naprowadza", ale w tym wypadku 150 tys. - nawet netto - mogłoby nie pozwolić osiągnąć zadawalajacego pakietowego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się ubiło o uszy, że wujek Gruby nie lubi rodziny VAG. Ale ja bym zastawił się grubo na Golfem VI R. 272 kucyki, 4x4, okrzyknięty hot hatchem roku wg. Top Gear. Dla mnie auto które łączy sportowe zaloty z bezproblemowym użytkowaniem auta na co dzień. Za 150 tys to już masz wersje z DSG oraz dobrze wyposażoną. Swoją drogą, żona powinna zakochać się po pierwszej jeździe w tej skrzyni. Jedziesz delikatnie, to nawet nie czujesz kiedy zmienia biegu, dajesz kickdown i wskazówka ma się zabić na obrotomierzu.

 

PS. Ewentualnie Beetle lub poczekać na Beetle R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to można w zasadzie kupić każdego, 5 drzwiowego i wygodnego średniaka na rynku w pełnej wersji wyposażenia i silnika po rabatach (lub nawet bez).

Wybór jest tak duży że nie pozostaje nic innego jak wejść do salonu i się przejechać.

 

P.S.

150k na kompakta to perwersja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDominikk, tylko to nadal będzie astra...

I no offence ziom, ale miałem już opla (astra i signum) i tego błędu więcej nie popełnię.

 

Gruby_RS, kiedyś słyszałem że każdy szanujący się maniak motoryzacyjny raz w życiu pownien mieć makarona:

http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-sport- ... 67190.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek, jasne, każdy ma inne preferencje i dobrze, bo byłoby strasznie nudno gdyby każdemu podobało się to samo :) Ja znów odwrotnie niż Ty, wróciłem do Opla bo najlepiej mi się je użytkuje.

 

Masz trochę racji mówiąc że to tylko Astra... W ogóle trzeba być pozytywnie zakręconym żeby kupować np Golfa R, Astre OPC, Megane RS, Foke ST i podobne auta, bo 99% ludzi kupiłoby za tyle Paska, A4, BMW 3, ale nie wyróżniające się tak z tłumu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jeszcze kubeł zimnej wody nt audi

http://www.racingforum.pl/audi-rs4-b7-t77606.html

I to nie odosobniony przypadek :/

 

Lub osławiony silnik 160KM z VW z wadą fabryczną gdzie wali po odpaleniu jak diesel taxi z milionowym przebiegiem.

Hahaha ale jaja :lol:

Nie rozumiem właściciela, przecież to się kwalifikuje na gwarancje a nawet na zwrot auta ajko wada fabryczna/technologiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie o problemach niedoładowanych FSI to będziecie wiedzieć, że to norma.

Gadałem z gościem u mnie na polibudzie, który ma duży związek z VW i jak mówią oficialne źródła "problem dotyczył tylko wczesnych silników z bezpośrednim wtryskiem (czyli wszystkie GDI, FSI itd :D ) i jest już dawno uleczony". Widać właśnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Gdybym był właścicielem RS4 B7, to konieczność wyczyszczenia kanałów głowicy co kilkadziesiąt tyś km nie stanowiłaby nadmiernego problemu, fakt posiadania takiego auta raczej by mi to rekompensował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był właścicielem RS4 B7....

 

Evo right. Ty, np ja i inne "koty" względem swoich pieszczochów tak, ...ale są tacy, którzy płacąc za nowy samochód z naprawdę wyższej półki, chcą aby przez te przysłowiowe 100tys specjalnie sie do niego nie dotykać (kwestie oleju, klocków, przeglądów możemy wśród pasjonatów pominąć) i ma "to" jeździć bez łachy.

 

Gdyby Audi zamieściło na pierwszej stronie instrukcji notkę...

 

Szanowni Państwo, silnik FSI jest ekologiczny i mocny, jednak w trosce o maksymalne, zgodne z fabrycznymi, osiągi samochodu i satysfakcję z marki Audi radzimy co kilkadzieścia tys km czyścić głowice i układ dolotowy u ograniętych tunerów - niestety nasz serwis jest bezradny i uznaje, że problemu nie ma.

 

... wszystko byłoby wszystko cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my mówimy Panowie.

W aucie za takie pieniądze to przez 200kkm nie ma prawa popsuć się nawet wycieraczka (!).

Jednorazowe sportowe auta robi alfa romeo za znacznie mniejszą kasę.

 

Przez 100kkm to już w ogóle w żadnym fabrycznie nowym aucie nie powinno się nic dziać.

 

P.S.

Przypominam że niedomiar mocy silnika względem danych katalogowych może zgodnie z prawem (w ramach cechy produktu) różnić się o max. 7%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedomiar mocy silnika względem danych katalogowych

 

No ten "niuansik" w przypaku Audi RS4 rozwala, ciekawe czy z fabryki jakiś wyjechał z katalogowymi 420km....

 

...pośledniejsze marki też oszukją, ale rolka była po 4 tys km (PB98) i Pan J. powiedział, że powinien "dojść" do seri po ok 5-8 tys. Nie hamowałem już później, ale IMO "doszedł" :kox:

 

img339u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że niedomiar mocy silnika względem danych katalogowych może zgodnie z prawem (w ramach cechy produktu) różnić się o max. 7%
\Podobno nie wyszedł taki audkik który by się zbliżył chociaż do tej mocy :lol:

 

Osobiście uważam, że VAG są przereklamowanie, a nawet jeśli nie - to na pewno za drogie.

Touareg za 300K? Kpina.

Sam osobiście chętnie bym wszedł w superba kombi bo mi się podoba.

Ale to jedyny ciekawy samochód z calej grupy.

 

Co do jednorazowych samochodów, jak napisał już ktoś wyżej, wole mieć jednorazową Alfę, ale przynajmniej usmiechać się jak do niej wsiadam niż 'over and over again fuckup audi" (mimo iz alfy nie posiadam)

:)

 

Sumując - bardzo ciężko jest dziś kupić rozsądny samochód.

Parafrazując kultową scenę: "Cieżko o dobro opiekunkę do dziecka, ale jeszcze cięzej o dobre dziecko"

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.