Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

ta i usterek też - ciężkie tot o wyposażone w awaryjną skrzynię M32 - dziękuję postoję.

poczekaj chwile może na rynek wejdzie Tipo- przynajmniej silnik nadaje się do LPG a za tą kasę kupisz niemal wersję full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeździł przez 15 lat megane I a teraz octavia tour i o ile megane był zupełnie bezawaryjny tak octavia nie przypadłą mu do gustu i chce coś nowego. O skrzyni m32 coś wiem, właśnie jestem na etapie walki z nią w alfie 159. I chyba jednak wybór padnie na Fluence :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julka to zupełnie inna alfa niż te dotychczasowe

Nie mam nic do poprzednich alf, bardzo je lubię ale giulietta to inna liga. Koszty na normalnym poziomie. Np. Wymiana rozrządu w 1.4 Twinair w serwisie części plus robota około 550 złoty. Ogólnie.naprawdę polecam.

Miałem chyba już z siedem takich alfa ale tylko właśnie te 1.4 170km i klienci jak przyjeżdżali to sami bardzo chwalili ten model, że alfa się postarał, a jedna alfe sprzedałem koleżance i mówi mi że to właśnie auto którego od zawsze szukała, i w końcu znalazła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o jednym, że Fluence z Renault ma mało wspólnego - to Samsung. ;)

Moje zdanie - ja bym poczekał miesiąc i zabrał ojca do obejrzenia Tipo - ponoć nawet ok.

 

ewentualnie poszukajcie demo -giulietty :-]

Jaki samsung... Przeciez to zwykłe megane w sedanie. Płyta z megane silniki tez tylko składają go w turcji. Wnetrze tez z megane. Wygodne duze i komfortowe auto. A tipo w srodku wgglada jak duzy fiat i nawet plastiki ma takie same o podobnej fakturze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareek79, Nie pomyliłeś fluence z latitude?

czy Fluence, czy Latitude, to jest konstrukcja tożsama z Samsungami.

Pierwszy na platformie Renault/Nissan C, drugi D. Pierwszy z Samsung SM3, drugi SM5. Silniki 1.6 we Flu to konstrukcje Nissana, a że Samsung od lat korzysta z rzeczy "po Nissanie", to nie ulega wątpliwości.

Faktem jest, że Flu ma kilka rozwiązań , które nie są charakterystyczne dla Reni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, obejrzeliśmy oba auta, pojeździlismy i muszę przyznać, że jakość wykonania i prowadzenie w Astrze jest bez porównania lepsze w porównaniu do Renault :good: Jestem zaskoczony, tym autem a nowa Astra tym bardziej jest ciekawą propozycją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I brak podswietlenia schowka przed pasażerem nawet w ladzie jest...

 

Mialem styczność z nowym Talismanem calkiem konkretne auto.

[mod=damian]Rozmiar zdjęć nie spełnia regulaminu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

co sądzicie o wynajmie krótkoterminowym nowego samochodu?

Coraz wiecej firm to wprowadza i poważnie się nad tym zastanawiam.

 

Np samochód do miasta Hyunday i20 za 600pln brutto na 9 miesiecy

Opel astra 1.4 turbo z LPG za 800 brutto - ale już na 24 miesiace..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i20 - http://www.hyundai.pl/Oferta/Abonament_ ... ArnYF09w.1 mój bład 699 brutto miesiecznie.

Oplem jeździ kolega, dostał taką ofertę z masterlease, ale musiał podpisać umowę na 24 miesiące ..

 

W fordzie jest fiesta za 540 zł brutto na 6 miesiecy ale tylko dla pracowników i znajomych:-)

Audi ma swój perfect lease http://ofertyspecjalneaudi.pl/ ale to już wyższa półka i A3 mamy od 1000 netto miesiecznie, A1 od 763pln netto ale tutaj dochodzi opłata wstępna.. więc już nie jest tak kolorowo.

 

Mam obecnie 2 auta, jedno do miasta jedno na trasę i .. firmę od 3 miesiecy:)

Od ceny brutto odejmuję VAT, resztę wrzucam jako czysty koszt i kolejne 19% podatku dochodowego odpada.. zostaje kwota 435netto miesiecznie za nowego i20.

A taka kwota, uwzględniająca jazdę nowym samochodem, z pakietem opon, ubezpieczeń jest już bardzo rozsądna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niegłupi pomysł z tym leasem. Liczyłem niedawno eksploatację poprzedniego auta z wszystkimi kosztami, naprawami, ubezpieczeniem ale bez utraty wartości podczas odsprzedaży. Wyszło mi 70 groszy brutto kilometr (auto na gazie). Jako, że robię ok 1200km miesięcznie łatwo obliczyć że miesięcznie Peugeot 207 kosztował mnie ok 850zł miesięcznie. Czy nowe i20 lepiej wypadnie niż 5 letnie 207? ;) Raczej tak. i20 bez paliwa, a w Peugeocie uwzględnione koszty paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.