Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

Caffiza, czy coś takiego. Wkładam do gorącej wody z rozpuszczonym tym środkiem blok co kilka czyszczen ekspresu, żeby dokładnie zdjelo z niego osady. Tacka na fusy, zbiornik na wodę i reszta elementów, które nie biorą udziału w samym parzeniu - gąbka z odrobiną płynu do naczyń, Caffiza tu też się sprawdza, nawet lepiej, niż mechaniczne szorowanie, tylko trwa to dłuższą chwilkę

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi i elementy które biorą udział w parzeniu kawy, we wnętrzu do których nie mamy dostępu. Jakaś chemia którą wlejemy tak jak odkamieniacz i ona sobie przejdzie przez cały proces i przeczyści wszystkie rurki, złączki, itp. itd 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, smerf91 napisał:

Bardziej chodziło mi i elementy które biorą udział w parzeniu kawy, we wnętrzu do których nie mamy dostępu. Jakaś chemia którą wlejemy tak jak odkamieniacz i ona sobie przejdzie przez cały proces i przeczyści wszystkie rurki, złączki, itp. itd 🙂 

Tabletki Seltino Clean. Oczywiście jak masz możliwość wyjąć zaparzacz, to to też zrób i przepłucz go nad zlewem ciepłą wodą.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2022 o 12:55, smerf91 napisał:

Panowie używacie jakichś środków do czyszczenia ekspresów? Nie chodzi mi o odkamieniacz tylko coś to czyści wnętrze z syfu itp. 

Ja używam i polecam taki :

image.png.a0ab0d4b65eb417998ee19e80efe2855.png

 

Kolega @V1RU$ jest serwisantem takiego sprzętu i polecił 😛

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MMCzysci napisał:

"Nie chodzi o coś do usuwania kamienia" emoji6.png
Natomiast... moim zdaniem właśnie odkamieniacz wystarczy, jeśli o wnętrze chodzi.

Nie wystarczy. To tak jak na osady mineralne stosujemy water spot removery, a na tłuste - degreasery. Porównaj sobie na zatłuszczonym plastiku skuteczność CarPro Spotlessa i Shiny Garage Red Devila.

Jeśli chodzi o czyszczenie ekspresu, to ja mam taki system - nie wiem czy nieomylny, ale sądząc po różnicy w smaku kawy - skuteczny:

1) odkamienianie,
2) płukanie ekspresu przy użyciu tabletki: bądź przy użyciu odpowiedniego programu (tabletkę kładzie się wtedy na zaparzaczu, tam, gdzie można wsypać mieloną kawę), bądź po jej rozpuszczeniu w zbiorniku na wodę,
3) płukanie ekspresu czystą wodą,
4) mycie zaparzacza i przetarcie komory w której jest zamontowany, a po wyschnięciu profilaktyczne smarowanie prowadnic smarem silikonowym.

Pod opieką mam dwa automaty Saeco - Xelsis i Royal, dwa kapsułkowe badziewia Tassimo i teraz kolejny automat - starszego DeLonghi (z 2013 r.).

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, kupię te tabletki. 
Do tej pory tylko okamieniałem no i oczywiście myłem wnętrze  i zaparzacz ale wpadłem ostatnio gdzieś na filmik gdzie gościu pokazywał wnętrze pełne syfu, pleśni itp. i stąd moje pytanie o jakąś inną dedykowną chemię 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualnie posiadam ekspress DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B, taki sam mają rodzice, pare znajomych. Jestem jak najbardziej z niego zadowolony, do nowego domu potrzebuję kolejnego ekspresu i chciałbym spróbować coś innego. Zastanawiam się nad Siemens EQ.6 plus s100 oraz Siemens EQ.6 plus s500, warto dołożyć 600 zł do tego drugiego ? Różnią się czymś jeszcze oprócz ciśnienia (15 barów i 19 barów) ? 

Kolejny który biorę pod uwagę to Philips 4300 LatteGo oraz Philips LatteGo 5400, jakieś opinie ?

A może KRUPS Evidence Eco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 22:46, Rafal9304 napisał:

Aktualnie posiadam ekspress DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B, taki sam mają rodzice, pare znajomych. Jestem jak najbardziej z niego zadowolony, do nowego domu potrzebuję kolejnego ekspresu i chciałbym spróbować coś innego. Zastanawiam się nad Siemens EQ.6 plus s100 oraz Siemens EQ.6 plus s500, warto dołożyć 600 zł do tego drugiego ? Różnią się czymś jeszcze oprócz ciśnienia (15 barów i 19 barów) ? 

Kolejny który biorę pod uwagę to Philips 4300 LatteGo oraz Philips LatteGo 5400, jakieś opinie ?

A może KRUPS Evidence Eco ?

Delonghi super ekspres. Dla mnie minus ze karafka na mleko gdyż trzeba dużo korzystać i potem myc dokładnie te złączki a także jeśli w domu dużo osób niemniej kw mlecznych to trzeba nie nalewać za dużo mleka. Siemens super ekspres cichy i szybko działa dla mnie tu ogromna przewaga ze jest wężyk do mleka można do kartonu można wsadzić. Ja latte go odpuscilbym bo widzę ile osób przynosi mi do sklepu w którym  pracuje ekspres ze nie spienia mleka i cieknie. Niestety od kiedy saeco zostało totalnie zdominowane przez philipsa to jest nagminne co nie mogę powiedzieć o saeco gdyż poprawili się. Krups ma super jedna sprawę. Nie wyjmujesz bloki zaparzania do czyszczenia bo jest zabudowany i tylko czyścić tabletka. W delonghi siemensie i pgilopsach trzeba wyjąc i bieżąca woda przelać. W philipsie/saeco trzeba dodatków smarować olejem co jakiś czas. Krups długo robi kawę musi się namysłem poprostu. Siemens najlepiej spienia mleko. Do każdego z systemem mlecznym poprzez rurkę trzeba pamiętać by czyścić obieg mleczny. Polecam preparat od Jury jest mega wydajny i najlepiej czyszczący. 
 

siemens pewnie dla wielu najbrzydszy 🤣🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiłem Philipsa LatteGo 5400 bo był w promocji za 2850 zł, jednak dzisiaj napisali, że nie ma go na stanie i muszą anulować zamówienie. Może to i lepiej 😄 Czytałem sporo (nawet w tym temacie) o ekspresach Nivona, niestety mojej drugiej połówce się nie podobają, Siemens też jednak odpada  🙈 Najbardziej jej przypadł do gustu właśnie Philips. Skoro mówisz, że się Saeco poprawiło to może właśnie Saeco szukać ? Albo skończy się na kolejnym DeLonghi tylko innym modelu. 

A młynek lepiej jak jest ceramiczny czy stalowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal9304 ja mam od roku Nivonę 842.. niestety już tego modelu nie można kupić..

właśnie stylistycznie są mega, eleganckie, nieprzekombinowane, mega pasują do nowoczesnych wnętrz.. eleganckie i proste a nie milion chromików i przycisków. 🙂

Nivona to level wyżej jak Saeco czy Philips 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Szczęść Boże,

Na już teraz natychmiast poszukiwany ekspres na prezent. Budżet powiedzmy do 3k, jak będzie tańszy, to się nie obrażę. Jestem totalnie zielony w temacie, a zostałem poproszony o zrobienie researchu. Najlepiej jakiś prosty automat, bez konieczności mycia pędzelkami po zrobieniu jednej kawy Pienienie mleka mile widziane, ale prawdopodobnie najczęściej będzie robił espresso/americanę, więc bajery w stylu podwójne sojowe latte ze szkłem i podbiciem ziarna nie są priorytetem.

Posługując się moją żałosną znajomością ekspresów wybrałem do tej pory dwa, a czas ucieka...

Ten: https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/melitta-caffeo-ci-pure-black-e970-003.bhtml

Albo: https://m.ceneo.pl/46552961 który mamy w domu i mimo tylko 4,3 z ocen Google uważam, że się sprawdza. Prosto, szybko i dobrze. Mycie bez problemu, kawę z mlekiem robi szybko. Jako takich awarii brak, a kawa leje się strumieniami od grudnia 2020. Do tego jest w miarę estetyczny, nie wygląda jak transformers. Liczę się jednak z tym, że jest pewnie 42801 lepszych ekspresów na rynku...

Ponoć zajebiste są ekspresy Jura, ale mnie nic o nich nie wiadomo... Pomożecie?

Wyryte w skale z S20 FE 5G









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

45 minut temu, MMCzysci napisał:

Szczęść Boże,

Na już teraz natychmiast poszukiwany ekspres na prezent. Budżet powiedzmy do 3k, jak będzie tańszy, to się nie obrażę. Jestem totalnie zielony w temacie, a zostałem poproszony o zrobienie researchu. Najlepiej jakiś prosty automat, bez konieczności mycia pędzelkami po zrobieniu jednej kawy emoji846.png Pienienie mleka mile widziane, ale prawdopodobnie najczęściej będzie robił espresso/americanę, więc bajery w stylu podwójne sojowe latte ze szkłem i podbiciem ziarna nie są priorytetem.

Posługując się moją żałosną znajomością ekspresów wybrałem do tej pory dwa, a czas ucieka...

Ten: https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/melitta-caffeo-ci-pure-black-e970-003.bhtml

Albo: https://m.ceneo.pl/46552961 który mamy w domu i mimo tylko 4,3 z ocen Google uważam, że się sprawdza. Prosto, szybko i dobrze. Mycie bez problemu, kawę z mlekiem robi szybko. Jako takich awarii brak, a kawa leje się strumieniami od grudnia 2020. Do tego jest w miarę estetyczny, nie wygląda jak transformers. Liczę się jednak z tym, że jest pewnie 42801 lepszych ekspresów na rynku...

Ponoć zajebiste są ekspresy Jura, ale mnie nic o nich nie wiadomo... Pomożecie?

Wyryte w skale z S20 FE 5G








 

Nie będę sie zbytnio rozpisywał, ale od siebie w tej kwocie mogę polecić Nivona 821. Mam takowy od stycznia, spisuje się wyśmienicie. Kawy mleczne oraz czarne smakują nam o wiele lepiej niż te same ziarna (nostrocafe) z delonghi eletta. Jest banalny w obsłudze, wszystkie przypomnienia masz na wyświetlaczu. System z rurką zdecydowanie na plus, narzeczona ma delonghi 370.95 w pracy i strasznie narzeka na pojemnik - przede wszystkim jego trzeba myć dokładnie we wszystkich szczelinach, a nie przepłukać przez wciśnięcie jednego guzika. 

Ta melitta którą podesłałeś ma identyczny zaparzacz jak nivona 821, ale ogólnie sam ekspres jest o wiele starszym modelem. Mama ma u siebie melitta - w użytku to jest tańsza nivona - jeżeli chodzi o wszystkie plastiki i spasowanie elementów. 

Kupowałem 821 za 2900 w promocji. Każda cena poniżej 3k jest dobra. Jeżeli chcesz wydać mniej, a pić identyczną kawę - nivona 759 (teraz za 2200). Czarna będzie identycznie smakowała, kawy białe jednak się chyba nie da tak samo personalizować jak w nowszej serii 8. Jest tez najnowsza seria 7 która sie rożni od 8 tym że nie robi dwóch kaw mlecznych na raz, ale za to ma bluetooth. 

Tu znajdziesz więcej: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?board=10.0

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.