Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

Może źle się wyraziłem. Rozpuszczalną z mlekiem pijam rano (szybko, szybko, bo nie ma czasu) a zdecydowania wolę "fusiarę". Ekspres miałby być do codziennego użytku.

To jeśli nie będziesz katował i poszukiwał nowych smaków kaw to zobacz nespresso. Zapas kawy będziesz mial ze hoho.
Piłem parę razy kawę z ich kapsułek i jest w porządku jak dla mnie (choć żadnym znawcą nie jestem), a szybkość i wygoda jest.
@ghost mam i szczerze polecam: Severin KM 3873. Przy tej cenie nie widzę konkurencji. 

Tylko on chyba jest na ostrzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Birkhof napisał:

To jeśli nie będziesz katował i poszukiwał nowych smaków kaw to zobacz nespresso. Zapas kawy będziesz mial ze hoho.
Piłem parę razy kawę z ich kapsułek i jest w porządku jak dla mnie (choć żadnym znawcą nie jestem), a szybkość i wygoda jest.

Nie chcę ekspresu na kapsułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof nie wiem, którego Severina masz na myśli, lecz mój ma żarna 

Ok, jak widać coś pomieszałem
BTW, pije teraz dobrą kawę - Julius Meinl Trieste. Jedna z niewielu która mnie oczarowała i wiem ze wypiję z przyjemnością cały pierwszy kg i odkupię przy najbliższej okazji.
Kupiłem jeszcze kilka innych z tej firmy bo poprzednia (orient express) tez mi bardzo posmakowała.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin8511 żaden ze mnie ekspert, ale w tamtym roku kupiłem Nivone 778 i szczerze polecam. Ekspres robi kawe jaką chcesz, ustawiasz sobie moc i ilość kawy, temp wody. Sam woła kiedy trzeba go wyczyścić czy przeprowadzić odkamienianie. Jednym słowem polecam. 

@marcin8511

@marcin8511

@marcin8511

@marcin8511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Również polecam Nivone 788 z tego co pamietam i na ta chwile nie zamienił bym na nic innego. Na ta chwile 1200 kaw zrobionych i nic sie nie dzieje. Sam wola o czyszczenie, serwisy, płukanie, wymianę filtrów. Wiec ja osobiscie polecam fakt wydatek duzy ale opłaciło sie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie okołotematyczne:  do swoich ekspresów używacie tylko dedykowanych przez producenta ekspresu odkamieniaczy czy również może polecić ktoś jakąś uniwersalną alternatywę? Np. płyn Saeco, Delonghi EcoDecalc? Polski Kamyk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, smerf91 napisał:

Czy ma ktoś z Was DeLonghi 350.55B ? Widziałem bardzo dużo pozytywnych opinii, a polecana Nivona niestety jednak troszeczkę za droga no i wizualnie nie podoba się mojej żonci... 

Hi,

Możesz brać tego DL. Raczej nie ma z nimi problemów. Pewne rozwiązania w nich uległy poprawie vs. poprzednie serie. Więc rzadko lądują w serwisie. A jak już są to niestety przed niedbalstwo użytkowników.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeję trochę temat. Potrzebuję niewielkiego ekspresu dla teściów. Koniecznie automat, funkcja spieniania już nie. Budżet ok. 1500PLN.

W oko wpadła mi Melitta Solo Pure Black E950-222. Ktoś miał styczność z tym modelem? Tudzież może polecić inne urządzenie? Z góry dzięki.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 21:31, BiałyGTi napisał:

@smerf91 podstawowe płyny raz kupic i starcza na bardzo długo plus raz w miesiącu czyszczenie zaparzacza i nie ma sie co zepsuć. Graty za zakupy i smacznej kawy 

Słyszałem, że w ekspresie użytkowanym codziennie należy czyścić blok co tydzień 😉 oczywiście nie pamiętam o tym zbliżając się do miesiąca, ale chciałbym poznać jakieś empiryczne źródło różnych zaleceń serwisowych, związanych z czyszczeniem bloku, smarowaniem, odkamienianiem i usuwaniem osadów z kawy. Bo papier przyjmie wszystko.

W dniu 1.09.2019 o 09:05, tegies napisał:

A ja mam pytanie okołotematyczne:  do swoich ekspresów używacie tylko dedykowanych przez producenta ekspresu odkamieniaczy czy również może polecić ktoś jakąś uniwersalną alternatywę? Np. płyn Saeco, Delonghi EcoDecalc? Polski Kamyk? 

Ja kupuję oryginały Saeco do dwóch Saeco, bo wychodzę z założenia, że ekspres odkamienia się na tyle rzadko, że mogę stosować się do "zaleceń producenta". Ale mam nieco inny dylemat. Mianowicie jakiego smaru do ruchomych elementów bloku używać. Zwykłego silikonowego, czy jest jakiś specjalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Michał126 ja ci szczerze powiem ze ja czyszczę co miesiąc sam blok zaparzająca a odkamienianie, czyszczenie itd to jak wyskoczy komunikat. Kawa parzona 3-6 razy dziennie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 ja ci szczerze powiem ze ja czyszczę co miesiąc sam blok zaparzająca a odkamienianie, czyszczenie itd to jak wyskoczy komunikat. Kawa parzona 3-6 razy dziennie 

Jaka jest różnica w czyszczeniu bloku zaparzającego od czyszczenia tabletką odtłuszczającą a potem odkamieniającą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof, wyjmij blok, pooglądaj go i zobaczysz sam 😉 Tabletką wyczyścisz go w środku, ale mnóstwo mokrych fusów osadza się na zewnętrznych elementach bloku (np. takich klapkach - nie wiem jak to się fachowo nazywa i nie każdy ekspres to ma, np. archaiczny, ale pancerny Saeco Royal ma). Jak to zaniedbywałem, to z czasem kawa miewała aromat jak wyziewy z kompostownika.

@BiałyGTi, to u mnie jest dużo większy przerób - minimum kilkanaście kaw dziennie, sam w tym momencie skończyłem czwartą dziś. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof, wyjmij blok, pooglądaj go i zobaczysz sam Tabletką wyczyścisz go w środku, ale mnóstwo mokrych fusów osadza się na zewnętrznych elementach bloku

No wlasnie ja mam ekspres na kolbę i tylko co 150-200 kaw przepuszczam 1l z tabletka odtłuszczającą i 1l z tabletka odkamieniającą także zastanawiam sie jak taki blok wogole wyglada i jak sie go czysci - w kolbowym chyba czegos takiego nie mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.