Skocz do zawartości

Wielki test odmrażaczy Detailer's Magic, ADBL, Tenzi, Sonax, Shiny Garage, Soft99, Autogl


Fredi88

Rekomendowane odpowiedzi

Też otrzymałem od @tenzidetailer Odmrażacz i w pierwszy dzień już zrobił swoją robotę :D 6 rano - 16 kilka psiknięć na szybę i po kilkudziesięciu sekundach już można przejechać wycieraczkami i ruszyć w trasę. Fotek wczoraj rano nie zrobiłem bo nie było warunków i specjalnie na noc nie wjeżdżałem do garażu aby dziś pod chatą zrobić relacje z fotkami i jak na złość rano zero szronu. Jednak myślę, ze moje fotki nie były by odkrywcze bo Fredi88 już wszystko pokazał jak na dłoni. Jakoś nigdy nie byłem przekonany do odmrażaczy i zawsze skrobałem Murską ale dzięki prezentowi od tenzidetailer chyba się do nich przekonałem. Robi co ma robić, jest szybko i co najważniejsze tanio bo w oficjalnym sklepie tenzi na alledrogo widziałem go za 8,50zł co miażdży konkurencję.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

@Fredi88 Mam nadzieję, że mogę pozwolić sobie dodać jedno zdjęcie do Twojego testu. Tak jak wspominałem wcześniej w innym temacie chciałem porównać odmrażacz RRC z Tenzi i na szybko przed wyjazdem mamy wrzuciłem odmrażacz na szyby Skody. 🙂 Miał być dokładny test, niestety pogody u mnie na razie nie pozwoliły na tak znakomite testy jak u Ciebie, nie miałem ostatnimi dniami żadnego szronu na szybie, a ten pokazuje najlepiej działanie odmrażaczy. Jeśli pogoda mi pozwoli (cienka warstwa lodu rano na szybach) to zrobię dokładny test z tymi dwoma pozycjami. 😉 

Odmrażacze aplikowane przez ten sam atomizer Tenzi, jedno psiknięcie na szybę, zdjęcie robone po około 3-4 minutach od aplikacji. Zasięgu odmrażaczy na szybie pozostawiam Waszej ocenie, bo bardzo podobnie, a jeśli mowa o rozpuszczaniu lodu to moim zdaniem delikatnie lepiej zrobił to Tenzi, ale tak jak powiedziałem wcześniej postaram się przeprowadzić lepszy i dokładniejszy test. 😉 a
 

S8inYuh.jpg
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

No to wracam po 2 latach (bez jednego dnia ) do testu odmrażaczy. Kupiłem kilka innych na testy. Myślę, że na tą chwilę poza marketówami i Robimy detaileRów w Ciula nie ma nic na rynku. Jeśli są - pisać. Przejdźmy do rzeczy.

Do testów wybrałem najskuteczniejszy odmrażacz ostatniego pojedynku czyli Tenzi. Dołożyłem mu 3-4 konkurentów

Shiny Garage D-Icer (stara wersja)

Shiny Garage D-Icer (nowa/aktualna wersja)

@tenzi Detailer Odmrażacz

Autoglym DE-Icer

@Soft99 Glaco

20200102-085812.jpg

 

Wszystkim produktom nie mam nic do zarzucenia jeśli chodzi o opakowania. Butelki poręczne, niepowciągane. Atomizery z funkcją on/off. Niektórzy narzekali na atomizery tenzi. Ja jeszcze nie trafiłem na wadliwy a trochę ich mam. Tutaj również bez zastrzeżeń.

Warunki do przeprowadzenia testu były trudniejsze bo było aż -9 o godzinie 9 rano. W nocy było na pewno zimniej. Warstwa szronu była dużo większa niż poprzednio ale o tym dalej. Tak jak ostatnio chciałem porównać działanie produktów więc wszystko przelałem do jednakowych butelek @Good Stuff.

20200102-085620.jpg

20200102-090348.jpg

 

Do testu przystąpiłem jak ostatnio, po 1 strzale na szybę i... zdziwko bo reakcji prawie brak. 

20200102-090539.jpg

 

Jednak temperatura robi swoje. Ostatnio po 1 strzale obszar rozmrożony był spory. Teraz prawie wcale nie zadziałało.

20200102-090544.jpg

20200102-090553.jpg

 

Niestety tym razem musiałem dopsikać. W każde miejsce dałem jeszcze 5 strzałów z atomizera i dopiero pojawiły sie efekty.

20200102-090643.jpg

 

Pozwoliłem produktom trochę podziałać. Tym razem nie ma dysproporcji. Odmrażanie szyby jest na podobnym poziomie. Po kilku minutach wygląda to tak.

20200102-091613.jpg

20200102-091622.jpg

20200102-091631.jpg

 

Co najważniejsze, żaden odmrażacz nie zamarzł mimo leżakowania ok 10 minut na szybie. Wyróżniają się 2 produkty. Najwięcej rozmroził @Soft99 Glaco. Inne produkty są jakby tłuste na szybie. Tzn. pokrywają powierzchnię taflą. Glaco kropelkuje więc ten dodatek NW to nie ściema.

20200102-091003.jpg

Krótki filmik jak glaco pożera szron. Przy tenzi tego efektu brak.

 

Drugim wyróżniającym się produktem jest stara wersja D-Icera od Shiny Garage. Tu pojawiło się "mleko". Na szczęście w nowej wersji już nic takiego nie występuje więc nie ma co roztrząsać sprawy. Działanie obu identyczne.

20200102-091702.jpg

 

Jeśli chodzi o siłę rozmrażania to zdecydowanie najwięcej rozpuszcza @Soft99 Glaco. Na 2 miejscu @tenzi oraz Autoglym. Shiny jest tylko minimalnie za nimi z tego względu, że tenzi czy autoglym rozpuszczają na taką szerokość jak w miejscu aplikacji. SG zwęża się ku dołowi. Jeśli chodzi o zapach to Shiny Garage ogień. Zarówno stara truskawkowa jak i nowa cytrynowa wersja są mega, choć nie tak mocno wyczywalne przy aplikacji jak @Detailer's Magic Frost. Glaco jest lekko czymś przełamane - nie drażni. Autoglym i tenzi to po prostu alkohol.

 

Sprawdziłem również zużycie atomizerów dołączonych do produktów.

Shiny sprawdziłem oba - zużycie identyczne 13g.

20200102-092326.jpg

20200102-092507.jpg

 

Tenzi zużył dużo więcej niż ostatnio. Widocznie atomizery nie są powtarzalne. 14g.

20200102-092732.jpg

20200102-092751.jpg

 

Glaco dość oszczędnie 9g. Bardzo fajny atomizer rozpylający równomiernie mgiełkę.

20200102-092639.jpg

20200102-092659.jpg

 

Oraz Autoglym też oszczędnie 8g.

20200102-092554.jpg

20200102-092610.jpg

 

Zostaje jeszcze kwestia ceny. 

Tenzi wg producenta 11zł/600ml. Choć wiem, że idzie kupić sporo taniej (8-9zł). 18,33zł/1l

Shiny Garage 15zł/500ml czyli 30zł/1l

Autoglym DE-Icer kupiłem za 28zł/500ml czyli 56zł/1l - drogo.

Soft99 Glaco niecałe 50zł/450ml czyli ponad 110zł/1l - mega drogo.

 

Zacznę od Autoglym. Wg mnie produkt kompletnie nie jest warty tych pieniędzy. To samo otrzymujemy kupując 3x tańszy produkt od tenzi. Tenzi to bardzo dobry odmrażacz. Jest skuteczny i tani. Można go lać litrami. Na - brak zapachu. Shiny Garage skierowany dla osób którym nie przeszkadza, że produkt jest ciut droższy. Pachnie za to bardzo ładnie i jest w miarę skuteczny. Na pewno +5pkt na dzielni jak pod blokiem wszyscy używają śmierdzących alko odmrażaczy a ty wyciągasz SG lub DM 🙂 . Soft99 to już dla fanatyków niewidzialnych wycieraczek. Jest najskuteczniejszy ale okrutnie drogi. Na pewno wspomaga NW jeśli ktoś ją posiada (u mnie na szybie brak). Jako usprawiedliwienie mogę napisać, że już 2 razy trafiły się promocje na ten produkt i można było go kupić po 15zł jak dobrze pamiętam. Wtedy nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie. Postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości. Pozdro 😉

  • Lubię to 13
  • Super 5
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.01.2020 o 11:44, Fredi88 napisał:

Tenzi zużył dużo więcej niż ostatnio. Widocznie atomizery nie są powtarzalne. 14g.

Z tym, że pisałeś, że temperatura była kilka razy niższa, niż ostatnio, więc to mogło zaważyć. 

Psikasz w trybie sitka czy bez? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tryhp3 napisał:

Z tym, że pisałeś, że temperatura była kilka razy niższa, niż ostatnio, więc to mogło zaważyć. 

Psikasz w trybie sitka czy bez? 

Bez sitka. Ale sprawdzałem zużycie już w piwnicy gdzie mam ok 13-15*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.