Skocz do zawartości

Test dressingów do wnetrza. (ADBL, Funky Witch, Detailer's Magic, Tenzi Detailer, Poorboy's)


Pływak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D Od dłuższego czasu chodziła mi po głowie zmiana mojego ulubionego dressingu NL na coś innego, a jak się okazało, ze w nowym aucie NL zostawia zacieki po deszczu (w poprzednich autach zjawisko nie występowało) to postanowiłem w końcu przetestować coś nowego. Dzięki uprzejmości  @Fredi88 otrzymałem próbki dwóch dressingów czyli FW Mademoiselle i DM Interior Magic więc kożystając z wolnego zrobiłem dla Was mały teścik.

JqDtBgn.jpg

Pacjent to Megane 3 RS jaka jest jakośc plastików we francuzach wyjaśniać nie muszę.

Decha porządnie wyszorowana APC Excede Bulldozer

1WPOFaY.jpg

XH7gKYX.jpg

 

Jako, że nie miałem trzech identycznych aplikatorów i aby zaraz ktoś nie napisał, ze jeden siadł lepiej od drugiego przez aplikatory to zrobiłem 3 małe aplikatory z pianki. Nie mają one super napisu jakieś detauilingowej firmy i nie są Pro ale do testu dressingu myślę, ze powinny starczyć.

Oa62YlM.jpg

sPLs3mP.jpg

Tak wygląda efekt po nałożeniu. Gdzie jest który? Dam wam trochę czasu do pogłówkowania ;)

MXZfkFa.jpg

 

IzqMPZn.jpg

Co do samych specyfików:

Natural look to gęsty dressing o zapachu migdałów. Zapach intensywny dla mnie fajny i nie drażniący.

Interior Magic dość rzadki o zapachu... no właśnie nikt łącznie z producentem chyba nie wie... mi to pachnie jak mieszanina wiśni z guma balonową. Zapach fajny i akceptowalny przez wybrednego gościa jeśli chodzi o zapachy czyli mnie ;)

Mademoiselle, chyba najrzadszy z całej trójki. Zapach? Damskie perfumy może na kobiecie były by akceptowalne ale w aucie dla mnie nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
6 minut temu, Pływak napisał:

no właśnie nikt łącznie z producentem chyba nie wie.

Wiem .... ale nie powiem :) Żartuje oczywiście - zapach to wiśnia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sobie strzele

Lewa strona FW

Srodek DM

Prawa strona PB NL

Lewa strona i środek jak dla mnie identyko. Albo dwa razy ten sam preparat albo to wszystko ma podobny skład. Przerobiłem tego trochę też, kasy nawydawałem ale i tak zostanę przy PB NL :) Tak oprócz NL to jeszcze zapadł mi w pamięci Koch do plastików wewnętrznych a że mam go całą butelkę to daruje sobie wszelakie testy nowinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MlodyKoguT napisał:

Od lewej fw, dm, nl

 

11 minut temu, Gesiu_15 napisał:

Zaczynając od Lewej FW DM NL :)

Zgadliście :D

Oglądając pozostałe testy FW i DM miałem nadzieje, ze wyłonię następce NL niestety tak się nie stało i mimo tego, że NL na desce w megance pozamiatał dwa rodzime produkty zostawiając mocne przyciemnienie z głębokim matem to prawdopodobnie będę kontynuował poszukiwania bo zacieki na boczkach od deszczu strasznie mnie irytują. Zarówno DM jak i FW wypadły niemal identycznie ma mojej desce czyli dość słabo.

1 godzinę temu, Detailer's Magic napisał:

Wiem .... ale nie powiem :) Żartuje oczywiście - zapach to wiśnia :) 

W tym problem, że Ty to wiesz bo pewnie taki zapach zamawiałeś. Jak ktoś nie wie czym to pachnie to nie tak łatwo zgadnąć bo każdy wyłapuje jakaś inną nutę. Typowa wiśnia to CS corrnado cherry lub szampon Duragloss 901. Interior Magic to dla mnie jak by zmieszać Duraglosa z Pro Detaileram. Jako, że i wiśnie i gumę balonową lubię to zapach dla mnie jest bardzo fajny. Delikatny nie gryzący nie dominuje we wnętrzu po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w szoku trochę. Myślałem, że DM IM przyciemni plastiki bardziej od PB NL ;)

Ewentualnie mogę ci jeszcze podrzucić przy okazji cynamonowy dressing od SG, ADBL Interior WOW, Black Panther od Good Stuff (choć wg mnie przyciemnienie jest podobne do FW) i Nielsena Finesse ale po nim bym się rewelacji nie spodziewał ;)

Najbardziej przyciemni na pewno ADBL, pytanie czy nie będzie się świecił. U mnie w leonie jest spoko, ale to specyficzne plastiki na których produkty jak GS BP, FW Mademoiselle są prawie niewidoczne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pływak napisał:

Tego WOWa chętnie przetestuje jak na wiosnę będziesz w PL

Muszę jeszcze zgrać urlop z żoną ;) ale jak wypali to ostatni tydzień stycznia nawet powinienem być, więc za 4 tygodnie.

Potwierdza się to, o czym wspominał Paweł Nowicki. Każdy dressing siada inaczej i trzeba testować pod konkretne plastiki w danym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pływak napisał:

prawdopodobnie będę kontynuował poszukiwania bo zacieki na boczkach od deszczu strasznie mnie irytują. Zarówno DM jak i FW wypadły niemal identycznie ma mojej desce czyli dość słabo.

To z swojej strony mogę ci polecić koch refresh cockpit care. Żadnych zacieków nie stwiedziłem a ostatnio leje co kilka dni. Niestety mają tylko w dużych opakowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Mi po deszczu... to wiecie :) Każde auto i każdy plastik zachowuje się inaczej nawet z tym samym dressingiem. Pisał @Pływak że w poprzednim aucie (Alfa Brera) nie było problemów z PB NL, ten sam dressing w Renault Megane i po deszczu zacieki. Dlatego szuka złotego środku, który przyciemni plastik jak NL, ale nie zostawi po deszczu zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak ze swojej strony polecam Ci dressing Mothers Protectant. Mozesz sobie dorzucić do porównania. Jest w 118 ml butelkach. Dla mnie to nr 1 ze wszystkich dressingow do wnętrza. Daje niesamowicie naturalny wygląd tworzywa, nowego plastiku.

Btw. Bardzo fajny test:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak to ja też dorzucę dla Ciebie swoją propozycję. Jest to GTECHNIQ C6 AB Matte Dash. Może nie jest mistrzem przyciemnienia, daje za to super trwały mat i po deszczu zero zacieków :good: Testowałem na plastikach niemieckich aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.