Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Patryk14 napisał(a):

Takie wasze must be w domu do czyszczenia np. łazienki, mebli lakierowanych? Co sprawdziło się u Was lepiej niż kupowane przez żonę marketowe preparaty?

No rinse z artdeshine 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerf śmierdzi , ale jak normalna powłoka, za to ostatnio rozmawiałem w właścicielem Aqua i dowiedziałem się że powłokę po każdym użyciu trzeba zatkać i nie dopuszczać powietrza, czyli aplikując na auto co element zakręcać nakrętkę( a nawet co pół bo trzeba dolewać kilka kropel na aplikator).

Kladlem ostatnio z otwartej butelki i było minimalnie ciężej i podobno to był powód.

Już wiem że e-Coating będę kupował w buteleczkach 15 ml, po pierwsze bo wystarcza na auto, po drugie są w komplecie aplikator, ściereczki i 2 fibry, oraz naklejka, jak kupisz 30 ml to masz zestaw na 1 auto a na drugie już nie.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiar's PlastX - używał ktoś ? Warto posiadać w swoim garażu czy normalna pasta zrobi podobna robotę ? 

Przyjedzie do mnie auto z porysowaną szybką zegarów, 2 latek. Obawiam się że normalną pastą może zapylic gdzieś w szczeliny itp...  posłucham z miłą chęcią starszych stażem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2023 o 13:45, Patryk14 napisał(a):

Takie wasze must be w domu do czyszczenia np. łazienki, mebli lakierowanych? Co sprawdziło się u Was lepiej niż kupowane przez żonę marketowe preparaty?

umywalka, stal nierdzewna - aqua apc sour

płytki, umywalka voigt grundpur i pikasat

meble lakierowane, lustra i szyby echo 1:15,

szyby i lustra też cartec scheiben 1:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcineke napisał(a):

@powerf śmierdzi , ale jak normalna powłoka, za to ostatnio rozmawiałem w właścicielem Aqua i dowiedziałem się że powłokę po każdym użyciu trzeba zatkać i nie dopuszczać powietrza,

 

Tak, potwierdzam. Też to od Nich słyszałem. Kładłem teraz Aqua Graphene i powiem, że bałem się połozenia tej powłoki bo była to partia z dnina jej premiery (sąsiad wówczas zakupił). Okazało się, że ta stara łatwiej się aplikowała niż nowo dokupiona sztuka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca mam na aucie zaaplikowaną powłokę Ultracoat Magnite. Z racji tego, że w temacie powłok nie mam żadnego doświadczenia, chciałem zapytać o wskazówki dotyczące utrzymania jej w dobrej formie, a przede wszystkim, czy nakładanie po myciu CC Watergolda, Shinee Wax Tac System czy SSW będzie dla niej dobre? Czy może użyć czegoś dedykowanego od Ultracoat?

Niestety z racji warunków auto w okresie jesienno-zimowym będę myć rzadko. Czy jest sens używać raz na 2-3 miesiące kwaśnego szamponu do takiej powłoki lub jeżeli lakier będzie mocno ubrudzony to przeprowadzenie dekontaminacji, deironizacji lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pielegnowacauto.pl/kategorie/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-wnetrza/pielegnacja-skory/zabezpieczenie-skory/good-stuff-leather-milk-500ml.html

 

Dobrze się to sprawdzi przy białej nowej skórze?
Kończy mi się odżywka Zymola z której jestem zadowolony i szukam czegoś nowego. Najlepiej w podobnym tonie czyli bez uciążliwego zapachu (jak np. w Gliptone) i dobrze zabezpieczającego skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LZ Leather Milk, bardzo przyjemny, delikatny zapach skóry, ale nie tak mocny jak Gliptone, mleczko łatwo się rozprowadza i po godzinie jest wchłonięte.

Kiedyś miałem Zymol i chyba pamiętam że długi schnął i między warstwami 24h, tu jak dbasz regularnie to 1 warstwa i po godzinie suche, jak trzeba drugą warstwę to po 2-3h nakładasz i znów po godzinie jest skóra sucha.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gemaro skoro masz Ultracoat to najlepiej wspomagać powłokę dedykowanymi środkami od Ultracoat. Ceramic Q-Detailer. Mycie kwaśnym szamponem jak najbardziej, a dekon co pół roku, więc do wiosny wytrzymasz. Przy serwisie warto skorzystać ze Scoat V2 zamiast detailera. Jeśli z jakichś powodów nie chcesz używać Ultracoat to każdy detailer na bazie SiO2, aby podbijać powłokę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcineke napisał(a):

@LZ Leather Milk, bardzo przyjemny, delikatny zapach skóry, ale nie tak mocny jak Gliptone, mleczko łatwo się rozprowadza i po godzinie jest wchłonięte.

Jak delikatny to może być akceptowalny choć po doświadczeniu z Gliptone wolałbym całkiem bez zapachu bo ten jak dla mnie to gruba przesada 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.