Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@imola33 tak, chociaż chodziło mi bardziej o to że można zostawić wosk na aucie "nawet na godzinę" albo i dłużej i się nie martwić że ręce Ci odpadną przy docieraniu, tak jak napisał @bawgo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea Skusiłeś mnie diable. Dawno nie smarowałem, pora nadrobić. Ciekawe jak Carbon usiądzie na czerwonym lakierze + Neoxal Primer 😄 @Eryczek to chyba ty wystawiałeś tego Carbona na Allegro lokalnie? 😉 

Tak w ogóle to czy ktoś orientuje się, co się stało z HDC? Już jakiś czas temu chciałem kupić i wszędzie wyprzedane, i tak się ten stan utrzymuje do dzisiaj. Wycofany z produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał taki przypadek z padami od Honey?

Nowa seria U. Świeżo wyjęte z opakowania i część pada wygląda jak poklejona, przy dmuchnięciu powietrze nie przechodzi.

Jeden przetestowałem i po przejeździe widać większą degradację gąbki.

20230831_074713.jpg

20230831_074726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2023 o 21:58, imola33 napisał(a):

Tak w ogóle to czy ktoś orientuje się, co się stało z HDC? Już jakiś czas temu chciałem kupić i wszędzie wyprzedane, i tak się ten stan utrzymuje do dzisiaj. Wycofany z produkcji?

Pojawiła się nowa wersja SiO2: https://zymol.com/products/sio2-hd-cleanse-paint-correction jednak w PL nikt jeszcze jej nie oferuje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś godne polecenia atomizery, które nie będą miały problemow z przepchaniem jakieś gęstrzej chemi, jakieś bardziej agresywnej, lub cieczy jakiejkolwiek? Mam kilka atomizerów od workstuffa, kilka z butelek od shiny garage i matko kochana, te workstuffowe albo nie dzialaja na dzien dobry, albo działaja tylko na końcu ruchu triggera, i to strasznie cieżko (ostatnio miały problem wode z szamponem przepchac...) - chyba na 5 jakich używałem, z dwoma albo trzeba jest coś nie tak. Te od SG jak są nowe działaja fajnie, i raczej do nich nigdy zastrzeżeń nie miałem, ale juz w jednej butelce z APC powoli trigger zdycha i bardziej pluje niż daje mgiełke. Potrzebowałbym trigera do przepchania APC, T&G (tak, od tej butelki gdzie trigger sobie tak o pękł w okolicach gwintu xD), Deirona, ipy i pewnie jakiś innych pierdół typu wheel cleaner etc. Z tego co slyszalem atomizery z butelek od cleantle są podobno bardzo spoko, tylko narazie mam aż dwa albo trzy, i oba siedza na swoich fabrycznych butelkach, wiec ich nie wykorzystam v: Budżet... w sumie nie wiem, jak naprawde maja działać i zapewnić mi spokój psychiczny podczas pracy to jestem w stanie troszke wiecej dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 mata nie jest u mnie w gminie akceptowana.

Jedynie separator.

Operat wodno prawny 4000 zł 

Separator 3000 zł taki mały 

Robocizna wkopania 3-4 tys 

Wylewka z odpływem czyli przygotowanie stanowiska do mycia ok 5-6 tys zł.

Odbiór ?

Separatory opróżnia firma że Śląska czyli jakieś 200 km ode mnie, koszt czyszczenia separatora 2000 zł netto plus dojazd raz w roku, dodatkowo przegląd co 6 miesięcy separatora 500 zł netto plus dojazd.

Dla mycia kilku aut w roku mam sobie zepsuć ogród, zrobić wylewkę zamiast trawnika i płacić bajońskie sumy?

Nie myje aut pod domem, jadę na pobliską myjnie gdzie dogadałem się z właścicielką , potem w garażu No Rinse i korekta.

To tak oficjalnie ....

Obdzwoniłem okoliczne firmy wywodzące ścieki nikt nie odbierze wody z mycia aut jakby ktoś miał w Mauserze, oczywiście żeby papier wystawiła.

Tak woogóle to ani w gminie ani w wydziale środowiska nie wiedzieli co mi powiedzieć bo nigdy nikt nie pytał, pani tylko skwitowała , będzie pan mył ktoś pana podpierdoli to będziemy się zastanawiać jak pana ukarać bo na razie nie wiemy.

Jeśli chodzi o policję bo staży miejskiej u mnie nie ma, ich to nie interesuje, sami nie interweniują, ale jak otrzymają zgłoszenie to muszą jechać, mogą dać upomnienie lub mandat do 500 zł , ale to nie jest najgorsze, jak się sąsiad uprze to policjant musi spisać notatkę do wydziału środowiska a tak już kary są ogromne.Ekewacje czy kostkę kwasem można myć ale auta opłukać szamponem już nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.